اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه avr فشار سنج خون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه avr فشار سنج خون

با سلام خدمت دوستان.من پروژه کارشناسی فشار سنج خون که قراره با avr ساخته بشه باید انجام بدم .ولی اصلا اشنایی زیادی به روند کار ندارم.یک pdf استادم فرستاده که چیز زیادی نفهمیدم ازش.من ادرس سایت و pdf رو میزارم لطفا اساتید یک نگاهی بندازن و بهم کمک کنند قراره جزیات کار چجوری باشه.واسه برنامه avr زیاد مشکلی ندارم ولی باید اصول کار رو بدونم تا بتونم برنامه رو بنویسم.ممنون ....

http://people.ece.cornell.edu/land/courses/ece4760/FinalProjects/f2013/asn54_rs644/asn54_rs644/asn54_rs644
    http://uplod.ir/j5lsdigwv8tz/An_blood_pressure.pdf.htm

پاسخ : پروژه avr فشار سنج خون

خوب من با دستگاه های فشار خــــــــون کار کردم شما چه چیزی دربارش می خواهی بدونی من بهت میگم؟

دیدگاه

اگه لطف کنی کمکم کنی ممنون میشم.یک توضیح کلی درباره روند کار بده تا با روند کار اشنا بشم تو جزیات مشکل داشتم باز میپرسم

اضافه شده در تاریخ :
      دوستان کسی نمیتونه کمکم کنه؟ :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir3424
        با سلام خدمت دوستان.من پروژه کارشناسی فشار سنج خون که قراره با avr ساخته بشه باید انجام بدم .ولی اصلا اشنایی زیادی به روند کار ندارم.یک pdf استادم فرستاده که چیز زیادی نفهمیدم ازش.من ادرس سایت و pdf رو میزارم لطفا اساتید یک نگاهی بندازن و بهم کمک کنند قراره جزیات کار چجوری باشه.واسه برنامه avr زیاد مشکلی ندارم ولی باید اصول کار رو بدونم تا بتونم برنامه رو بنویسم.ممنون ....

http://people.ece.cornell.edu/land/courses/ece4760/FinalProjects/f2013/asn54_rs644/asn54_rs644/asn54_rs644
        http://uplod.ir/j5lsdigwv8tz/An_blood_pressure.pdf.htm
        آن طور که من استنباط کردم، دستگاهی که در لینک اشاره شده ساخته شده، به طور خلاصه بر اساس یک LED مادون قرمز و یک سنسور مبدل نور به فرکانس ( TSL235R) عمل می کند. بدین صورت که تغییرات فشار خون، سبب ایجاد تغییرات حجم خون عبوری ار رگهای نوک انگشت و در نتیجه تغییرات همسان در میزان نور جذب شده می شود .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
          آن طور که من استنباط کردم، دستگاهی که در لینک اشاره شده ساخته شده، به طور خلاصه بر اساس یک LED مادون قرمز و یک سنسور مبدل نور به فرکانس ( TSL235R) عمل می کند. بدین صورت که تغییرات فشار خون، سبب ایجاد تغییرات حجم خون عبوری ار رگهای نوک انگشت و در نتیجه تغییرات همسان در میزان نور جذب شده می شود .
          بعد قراره این فرکانس به میکرو داده بشه و میکرو این فرکانسو از طریق بلوتوث و پورت usb انتقالش بده به کامپیوتر که در کامپیوتر از طریق یک نرم افزار فرکانس دریافتی رو به صورت تصویری دربیاریم .درست گفتم؟؟ یعنی فقط قراره نمودار پاسخ فرکانسی فشار خون رو بدست بیاریم؟؟ قرار نیست عدد فشار خون بدست بیاد؟؟؟

دیدگاه

سلام
            من با این سنسور
            http://shop.aftabrayaneh.com/pulsesensor.html
            به راحتی تونسم به این شکل برسم چون خروجی انالوگ داره و راحت میشه با adc خوندش!

حالا میمونه بقیه داستان چطوری محاصبات رو انجام بدیم که فشار رو بدونیم؟؟

یک سوال دیگه
            تا انجایی من میدونم واحد فشار خون میلیمتر جیوه هست که با فشار باد بدستش میارن و در حالت عملی توسط بازو بند بازو رو میبندن و بعد بازو بند رو باد میکنن تا حد معینی که فشار سنج نشون میده مثلا180 بعد میان شیر تخلیه رو باز میکنن و صبر میکنند تا زمانی که صدای قخخخخخ در گوشی که بعد از بازو بند و روی رگ بشنوند که میشود حد بالا و ...
            حالا دستگاهای جدید که به مچ بسته میشن میان همین کارو با سنسور فشار هوا انجام میدن به این شکل که اتوماتیک باد میشه و کم کم تخلیه میشه حالا تند تند خونده میشه و هر وقت که عدد بعدی از عدد قبلی بالا تر بود میدونه که ضربان زد شد و بقیشو نمیدونم :cry:

که اینجا میبینم توسط همون شکل موجی که توسط سنسوری که گفتم میشه محاسبه کرد ! چجوری؟؟؟؟؟؟؟؟ :question:
            انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
            [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
            http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

دستگاه فشارسنج وسیله که میتونه میزان فشار خون رو بر حسب میلیمتر جیوه به ما میگه حالا بریم سراغ اجزای تشکیل دهندش
              یه دستگاه فشارسنج آنالوگ از چند قسمت تشکل شده
              1)فشارسنج عقربه ای
              2)یه تلمبه دستی
              3)وقسمتی که به دست بسته میشه
              حالا طرز کار این وسیله
              بعد از بستن قسمت3 به دست فرد با تلمبه ای که داره فشار هوای داخل دستگاه رو به 200 الی250 میلیمتر جیوه میرسونیم بعد از یه طرف باید حواسمون به نبض فرد واز طرف دیگه حواسمون به فشارسنج باشه بعد آروم آروم باد دسگاه رو خالی میکینیم تا زمانی که صدای نبض رو بشنویم (باگوشی) یا حس کنیم (بادست) عدد مورد نظر مثلا 120 میلی متر همون طور اگه بدونید فشار خون دو قسمتی مثلا 120 روی 80 .تا این جا عدد اول بود که گفتم پس عدد دوم از کجا میاد ؟؟جواب اینه که بعد از حس کردن نبض اول تقریبا دوبا ره نبض قطع میشه که ماباید دوبار باد دستگاه رو خالی کنیم تا دوباره صدای نبض رو حس کنیم عددی که دستگاه نشون میده همون قسمت دوم فشاره .
              حالا اگه باز گیر داشتی بگو تا دوباره برات توضیح بدم :biggrin: :biggrin: :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sjaber
                دستگاه فشارسنج وسیله که میتونه میزان فشار خون رو بر حسب میلیمتر جیوه به ما میگه حالا بریم سراغ اجزای تشکیل دهندش
                یه دستگاه فشارسنج آنالوگ از چند قسمت تشکل شده
                1)فشارسنج عقربه ای
                2)یه تلمبه دستی
                3)وقسمتی که به دست بسته میشه
                حالا طرز کار این وسیله
                بعد از بستن قسمت3 به دست فرد با تلمبه ای که داره فشار هوای داخل دستگاه رو به 200 الی250 میلیمتر جیوه میرسونیم بعد از یه طرف باید حواسمون به نبض فرد واز طرف دیگه حواسمون به فشارسنج باشه بعد آروم آروم باد دسگاه رو خالی میکینیم تا زمانی که صدای نبض رو بشنویم (باگوشی) یا حس کنیم (بادست) عدد مورد نظر مثلا 120 میلی متر همون طور اگه بدونید فشار خون دو قسمتی مثلا 120 روی 80 .تا این جا عدد اول بود که گفتم پس عدد دوم از کجا میاد ؟؟جواب اینه که بعد از حس کردن نبض اول تقریبا دوبا ره نبض قطع میشه که ماباید دوبار باد دستگاه رو خالی کنیم تا دوباره صدای نبض رو حس کنیم عددی که دستگاه نشون میده همون قسمت دوم فشاره .
                حالا اگه باز گیر داشتی بگو تا دوباره برات توضیح بدم :biggrin: :biggrin: :biggrin:
                الکترونیکی ها سیستمشون چطوریه؟؟؟
                همونایی که به مچ بسته میشن!!
                انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
                [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
                http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن فاریابی
                  الکترونیکی ها سیستمشون چطوریه؟؟؟
                  همونایی که به مچ بسته میشن!!
                  فکر کنم که براساس میزان شدت نبض یا شاید هم بر اساس تعداد نبض در دقیقه دارم دربارش تحقیق میکنم تحقیقم کامل شد بهتون اطلاع میدم :nerd: :nerd: :nerd:

دیدگاه

سلام و درود
                    دوستان من از سنسور فشار خون mps20n0040-d برای اندازه گیری میزان فشار خون بدن دارم استفاده میکنم خروجی های سنسور (پایه های 3 یعنی خروجی مثبت و 1 خروجی منفی) رو طبق دیتا شیت خودش به مدار تفاضلی 741 دادم (برای تغذیه منفی 741 هم از ای سی 7660 استفاده کردم )ولی دوتا مشکلم اینه که :
                    1- وقتی به رگولاتورم ولتاژ میدم توی خروجی به جای 5 ولت ، 3.2 ولت میده ولی خروجی منفیم(7660) 5- میده
                    2- خروجی 741 من(پایه 6) یه ولتاژ ثابت اونم منفی میده (2.6- ولت)
                    بعد یه سوالم دارم اینکه برای اندازه گیری فشار توسط این سنسور باید انگشتمونو روی زبانه سنسور بزاریم؟
                    خیلی وقتمو گرفته این تست اگه از دوستان کسی جواب گرفته یا میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen6990 نمایش پست ها
                      سلام و درود
                      دوستان من از سنسور فشار خون mps20n0040-d برای اندازه گیری میزان فشار خون بدن دارم استفاده میکنم خروجی های سنسور (پایه های 3 یعنی خروجی مثبت و 1 خروجی منفی) رو طبق دیتا شیت خودش به مدار تفاضلی 741 دادم (برای تغذیه منفی 741 هم از ای سی 7660 استفاده کردم )ولی دوتا مشکلم اینه که :
                      1- وقتی به رگولاتورم ولتاژ میدم توی خروجی به جای 5 ولت ، 3.2 ولت میده ولی خروجی منفیم(7660) 5- میده
                      2- خروجی 741 من(پایه 6) یه ولتاژ ثابت اونم منفی میده (2.6- ولت)
                      بعد یه سوالم دارم اینکه برای اندازه گیری فشار توسط این سنسور باید انگشتمونو روی زبانه سنسور بزاریم؟
                      خیلی وقتمو گرفته این تست اگه از دوستان کسی جواب گرفته یا میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم
                      سلام
                      این مدلی که شما فکر میکنید نیست طرز کارش
                      این لینک رو ببینید توضیح داده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X