اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تنظیمات یا کد لازم برای ارتباط با میکرو از طریق ارتباط سریال UART

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تنظیمات یا کد لازم برای ارتباط با میکرو از طریق ارتباط سریال UART

سلام دوستان
    من یک ماژول دارم که دو تا پایه TX و RX داره از طریق UART ارتباط برقرار میکنه. میخاستم این ماژول رو به میکرو وصل کنم ولی در تنظیمات کد ویژن فقط USART هستش. حالا میخاستم ببینم که چه طوری میشه این ماژول رو به میکرو وصل کرد؟

پاسخ : تنظیمات یا کد لازم برای ارتباط با میکرو از طریق ارتباط سریال UART

نوشته اصلی توسط tahmasb2007
    سلام دوستان
    من یک ماژول دارم که دو تا پایه TX و RX داره از طریق UART ارتباط برقرار میکنه. میخاستم این ماژول رو به میکرو وصل کنم ولی در تنظیمات کد ویژن فقط USART هستش. حالا میخاستم ببینم که چه طوری میشه این ماژول رو به میکرو وصل کرد؟
    سلام. شما USART رو فعال کنید.
    بعدش برای استفاده از UART باید قسمت Mode رو روی Asynchronous قرار بدین.
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان تقی پور
      سلام. شما USART رو فعال کنید.
      بعدش برای استفاده از UART باید قسمت Mode رو روی Asynchronous قرار بدین.
      اولا ممنون از همکاریتون
      ولی مگر برای UART نباید یک بیت شروع فرستاد تا میکرو بفهمه که ارتباط شروع شده؟ در صورتی که در تنظیمات USART چنین تنظیمی وجودنداره

دیدگاه

خیلی جدی نگیرید. مهم اینه که پایه های Rx و Tx وصل شده باشند و باودریت توی دو طرف یکی باشه.
        فرمت اطلاعات ثابت هستش. یعنی یک بیت شروع هست که هیچ وقت نمیارنش توی تنظیمات چون باید باشه. بیت توقف می تونه یکی یا دو تا باشه، بر ای همین تنظیمات داره.
        ---------
        .
        .
        ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tahmasb2007
          اولا ممنون از همکاریتون
          ولی مگر برای UART نباید یک بیت شروع فرستاد تا میکرو بفهمه که ارتباط شروع شده؟ در صورتی که در تنظیمات USART چنین تنظیمی وجودنداره
          اون کارا رو خود کدویژن انجام میده. شما توی قسمت Mode باید Asynchronous رو انتخاب کنین تا UART فعال بشه.
          برای USRT باید Symnchronous انتخاب بشه.
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X