اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

***فوری ***فوری مشکل با کریستال 16 مگاهرتز و atmega8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ***فوری ***فوری مشکل با کریستال 16 مگاهرتز و atmega8

سلام هر چند الان باید دنبال راه کار باشیم ولی من یه چیزیه برادرانه می گم در اولین فرصت برید زبان سی رو یاد بگیرید ..چرا؟چون محدودیتش کمتر از بیسیکه دو اکثر برنامه نویسا برنامشون با سی هست 3 اگه سی بلد باشید به 70 تا 80 درصد زبانهای برنامه نویسی اشنا میشید
    منم با بیسیک کار میکنم و دارم چوبشو می خورم برنامه های خوبی نوشتم از اسیلوسکوب روی تابلو روان منیوهای تودرتو ... مشتریم داشت برنامه هام اما چون به زبان سی نبود خریدار پشیمان می شد یه قضیه دیگه م اینکه avr ها تا ابد برای ما کار نمی کنن و باید بریم سراغ arm ها و برای ارم کامپایلر بیسیک نیست فعلا

یه سوال اینکه من با اسیلاتور داخلی فرکانس رو هر عددی قرار میدم میزان تاخیر هیچ تفاوتی نمیکنه و فقط برای سرعت ها بالاتر باید از کریستال خارجی استفاده کنم این قضیه ش چی می تونه باشه مشکل از میکرو نیست ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masoud0711
      sut رو 10 گذاشتم با دو تا میکرو هم امتحان کردم از همه مداری هم واسه تغذیش استفاده کردم نشد که نشد احتمال میدم مشکل از پروگرامر باشه چون چیزه دیگه ای به ذهنم نمیرسه ولی متاسفانه پروگرامر دیگه ای ندارم فعلا همه جا هم تعطیله ایشالا با یه پروگرامر دیگه امتحان میکنم ببینم چی میشه
      درسته...ممکنه مشکل از پروگرمر باشه...اما قبلش هم میکرو پروگرمر و هم میکرو مدارتو یکبار ریست کن.بنده تجربه بهم ریختن کابل و مدارو لحیمکاری هاشو داشتم و مشکلم حل نشد تا در اخر با یک ریست ساده مشکلم حل شد....
      بحث اقای پوریا هم در رابطه با زبان C کاملا درسته و من هم پیشنهاد میدم که سراغ این زبان برید...البته اگه قراره کارهای حرفه ای تر انجام بدید..
      نوشته اصلی توسط pouria23

یه سوال اینکه من با اسیلاتور داخلی فرکانس رو هر عددی قرار میدم میزان تاخیر هیچ تفاوتی نمیکنه و فقط برای سرعت ها بالاتر باید از کریستال خارجی استفاده کنم این قضیه ش چی می تونه باشه مشکل از میکرو نیست ؟
      زبان بیسیک رو نمیدونم چطوره ولی در زبان C میزان تاخیر اون چیزیه که در نرم افزار نوشته میشه و کامپایلر با توجه به فرکانسی که انتخاب کردید کدهای خروجی رو طوری تنظیم میکنه که تاخیر شما به مقدار مشخص شده اعمال بشه...

دیدگاه

با نشکر از همه دوستان مشکل مدار حل شد مشکل از پروگرامر هاتل بود که فیوزبیت ها رو بد تنظیم می کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X