اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال مقدار از میکرو به سی شارپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ارسال مقدار از میکرو به سی شارپ

نوشته اصلی توسط electromohammad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من می خوام با اردوینو این کار رو بکنم. ولی چطوری توی سی شارپ به پورت مورد نظر وصل بشم که بخوام دیتا جا به جا کنم؟
    دیتا ها رو به صورت رشته ارسال می کنم.
    ممنون می شم
    با سلام
    تو سی شارپ باید یه سریال پورت بیارید بذارید روی فرم و پارامترهاش رو تنظیم کنین. بسادگی ارتباط برقرار میشه.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
      با سلام
      تو سی شارپ باید یه سریال پورت بیارید بذارید روی فرم و پارامترهاش رو تنظیم کنین. بسادگی ارتباط برقرار میشه.
      سلام دوست عزیز
      یعنی می تونه به صورت خودکار شناسایی کنه؟ که کدوم پورت مال اردوینوعه؟ در ضمن من اردوینوم با CH340G وصل میشه به کامپیوتر. یعنی مجازیه
      این مشکلی ایجاد نخواهد کرد؟
      همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
      لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
      تایپیک های من:
      حل تمام مشکلات atmega128a (eca.ir)
      آموزش کار با سایت (eca.ir)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electromohammad نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز
        یعنی می تونه به صورت خودکار شناسایی کنه؟ که کدوم پورت مال اردوینوعه؟ در ضمن من اردوینوم با CH340G وصل میشه به کامپیوتر. یعنی مجازیه
        این مشکلی ایجاد نخواهد کرد؟
        بطور خودکار نه.
        شما باید 340 رو به کامپیوتر وصل کنین و درایورش رو هم نصب کرده باشین.
        در اینصورت به عنوان کام پورت شناسایی میشه و ویندوز یه شماره پورت بهش اختصاص میده که تو دیوایس منیجر قابل مشاهده هست.
        بعد تو سی شارپ از منوی تولز یه سریال پورت میذارین روی فرم و پارامترهاش، منجمله شماره ی پورت رو روی همون عدد تنظیم میکنین.
        اگه بقیه ی پارامترها از قبیل باودریت و پریتی و دیتا بیت و استاپ بیت ... هم درست تنظیم شده باشن ارتباط صحیح برقرار میشه و میتونین دیتا بگیرین و بفرستین.
        تو پورت سریال غیر از ارسال و دریافت، هیچ عملیاتی خودکار انجام نمیشه، بلکه بیت به بیتش در اختیار شماست و باید درست انجامش بدین تا نتیجه بگیرین.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
          بطور خودکار نه.
          شما باید 340 رو به کامپیوتر وصل کنین و درایورش رو هم نصب کرده باشین.
          در اینصورت به عنوان کام پورت شناسایی میشه و ویندوز یه شماره پورت بهش اختصاص میده که تو دیوایس منیجر قابل مشاهده هست.
          بعد تو سی شارپ از منوی تولز یه سریال پورت میذارین روی فرم و پارامترهاش، منجمله شماره ی پورت رو روی همون عدد تنظیم میکنین.
          اگه بقیه ی پارامترها از قبیل باودریت و پریتی و دیتا بیت و استاپ بیت ... هم درست تنظیم شده باشن ارتباط صحیح برقرار میشه و میتونین دیتا بگیرین و بفرستین.
          تو پورت سریال غیر از ارسال و دریافت، هیچ عملیاتی خودکار انجام نمیشه، بلکه بیت به بیتش در اختیار شماست و باید درست انجامش بدین تا نتیجه بگیرین.
          سلام دوست عزیز
          خیلی ممنون
          جدیدترین ویرایش توسط electromohammad; ۰۷:۴۵ ۱۴۰۱/۰۵/۱۶. دلیل: جمله ی اولتون رو نخونده بودم. ممنون مشکلم حل شد.
          همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
          لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
          تایپیک های من:
          حل تمام مشکلات atmega128a (eca.ir)
          آموزش کار با سایت (eca.ir)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X