اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ارتباط MODBUS با استفاده RS232 یا RS485 ؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ارتباط MODBUS با استفاده RS232 یا RS485 ؟؟؟

با سلام خدمت دوستان محترم
    بنده در مورد ارتباط از طریق پروتکل MODBUS و نحوه تبادل داده با میکرو سوالاتی دارم که امیدوارم دوستان کمک کنند.
    از آنجایی که MODBUS یک پروتکل استاندارد با سرعت قابل قبول برای تبادل داده با انواع پروسسورهای الکترونیکی از جمله PLC و LABVIEW و.. است، این امکان برای میکروکنترلر نیز وجود دارد که ارتباط MODBUS برقرار کند.
    نمونه برنامه هایی در خصوص ارتباط MODBUS از طریق AVR در اینترنت موجود است ولی برنامه دستکاری شده و قابل اجرا نیستند.
    خواهشا اگر دوستان در این خصوص کاری انجام داده اند، راهنمایی کنید

با تشکر

پاسخ : نحوه ارتباط MODBUS با استفاده RS232 یا RS485 ؟؟؟

با سلام
    دقیقا سوالی مطرح نشده در پست بالا
    اما به هر حال مدباس یک پروتکل ارتباطی ساده هست، با دانش برنامه نویسی نه چندان بالا هم می تونید خودتون پیاده بکنید، اگه علاقه دارین توصیه میکنم، هم مفهوم پروتکل رو خوب می فهمین و هم دانش برنامه نویسیتون بالا میره، اما کتابخانه هایی هم در سطح اینترنت هستند که کار رو ساده می کنند، در همین انجمن هم هستند جستجو کنید
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

ممنونم بابت پاسختون.
      من تمام مطالبی که در مورد مدباس تو انجمن مطرح شده بود رو خوندم اما متاسفانه یا به جواب نرسیده بودن یا برنامه نهایی توسط بسکام بود.
      اگه برنامه ای به زبان سی برای میکرو AVR قرار بدین که روش کانفیگ کردن و ارسال و دریافت دیتا توش بیان شده باشه ممنون میشم.

من میخوام با کامپیوتر و نرم افزاری مثلا لب ویو ارتباط برقرار کنم.
      از اونجایی هم که با همین برنامه نوشته شده در لب ویو با PLC و با استفاده از پروتکل مدباس ارتباط برقرار کردم.هدف بعدیم ارتباط با میکرو AVR و تبادل دیتا هست.

با تشکر

دیدگاه

http://knowledgeplus.ir/contest/1393_06/lang/Fa.aspx

دیدگاه

متاسفانه جوابی دریافت نشده است ...

دیدگاه

به دفعات برای مدباس پست گزاشته شده .
            در بیشتر پست ها من یا دوستان دیگه گفتند که مد باس بسیار ساده هست و شما شروع به کار کنید
            اگر مشکلی داشتید ما کمک میکنیم ولی هیچ کدام شروع به کار نکردند .
            از جمله ی رفتگان این راه دراز
            باز آمده ای کو که به ما گوید راز
            هان بر سر این دو راهه از روی نیاز
            چیزی نگذاری که نمی آیی باز

دیدگاه

سلام این تاپیک واسه خیلی وقت پیشه ولی کمی چون مرتبط بود گفتم اینجا مطرح کنم ...
              می خوام ده تا دیوایسی روی مودباس RTU که همشون آی دی 255 دارند رو به صورت خودکار از سمت رسپری پای ، آی دی بدم ...
              نمی دونم از چه روتینی استفاده کنم ... برام مهم نیست کدوم وسیله چه آی دی گرفته ... فقط آی دی بگیره ...
              یجورایی رندوم یکی یکی آی دی بگیرن ...
              در مورد id shifting هم یچیزایی شنیدم ولی نمی دونم اصلا چطوری آی دی بدم ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X