اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

sim908 هنگ کردن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : sim908 هنگ کردن

نمیدونم برای چی دور خودت میچرخی! من حداقل 100 تا پروژه صنعتی انجام دادم - یک رله بین مسیر برقش قرار بده - دستور at رو بفرست . پاسخ رو مقایسه کن .. اگه درست بود هیچ اگه نبود رله رو فعال کن 5 ثانیه صبر کن غیر فعال کن و ماژول رو روشن کن -
    فکر کنم اولین نفری هستم تو این سایت که تونستم تو مد txt اس ام اس فارسی بفرستم ! پس انجام بدی کارت راه میافته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahan.Rafiee
      سیم کارتت فک کنم انتن نمیده ایرانسل بزن
      اگه سیمی کنار آنتن هس بزنش کنار
      سیم ها تا میتونی کوتاه بزار! مخصوصا سیم های tx rx
      برا پین rx خودآ‌آ‌ِ ماژول، تقسیم مقاومتی بزار خیلی مهمه وگرنه بعد از یه مدتی طولانی کارکردن باهاش این پین میسوزه
      اینطوری من ساختم جواب گرفتم:

پین pwr key رو با یه خازن صد نانو زمین کن
      شما نیم ثانیه زمین (صفر) میکنی pwrkey رو بعد یک میکنیش و رو یک نگهش میداری روشن میشه ، نیم ثانیه دیگه همون کارو بکنی خاموش میشه.
      اگه بیش از دو ثانیه رو زمین نگهش داری و یک کنی ریستارت میکنه
      ممنون از جوابتون.
      1 مورد اینکه یادم هست تو دیتاشیت 1200 میلی ثانیه برای روشن یا خاموش شدن است و فاصله هر تکرار 800 میلی.
      موارد تقسیم مقاومتی نیز رعایت شده.
      یک دستگاه روی برد طراحی کردم و یکی هم روی بردبرد و هر دوشون کار میکنند. ولی مشخص نیست شاید 3 ماه هم پیش نیاد و شایدم 2-3 هفته البته چند دفعه تا حالا تکرار شده.
      البته خازن که گفتید روی پاور-کی نذاشتم- تو دیتاشیتم ندیدم - دوباره بررسی می کنم.
      دوست عزیز اگه مفید بود روی تشکر بزن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55
        نمیدونم برای چی دور خودت میچرخی! من حداقل 100 تا پروژه صنعتی انجام دادم - یک رله بین مسیر برقش قرار بده - دستور at رو بفرست . پاسخ رو مقایسه کن .. اگه درست بود هیچ اگه نبود رله رو فعال کن 5 ثانیه صبر کن غیر فعال کن و ماژول رو روشن کن -
        فکر کنم اولین نفری هستم تو این سایت که تونستم تو مد txt اس ام اس فارسی بفرستم ! پس انجام بدی کارت راه میافته
        ممنون از ارائه تجربتون.
        این کار را هم کردم به یک مشکلی خوردم.

وقتی خاموش هست از سیم جواب نمیاد و تو خط دریافت getstr که از getchar ساخته شده میمونه و نمیتونم از حلقه یا محاسبه زمان استفاده کنم.
        می تونید برای خارج شدن از این دستور راه نمای کنید؟
        ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط david24
          ممنون از جوابتون.
          1 مورد اینکه یادم هست تو دیتاشیت 1200 میلی ثانیه برای روشن یا خاموش شدن است و فاصله هر تکرار 800 میلی.
          موارد تقسیم مقاومتی نیز رعایت شده.
          یک دستگاه روی برد طراحی کردم و یکی هم روی بردبرد و هر دوشون کار میکنند. ولی مشخص نیست شاید 3 ماه هم پیش نیاد و شایدم 2-3 هفته البته چند دفعه تا حالا تکرار شده.
          البته خازن که گفتید روی پاور-کی نذاشتم- تو دیتاشیتم ندیدم - دوباره بررسی می کنم.
          من از خازن روی پایه pwrkey استفاده کردم (از همون اول گذاشته بودم) اما این مشکل باز برام پیش میاد (ربطی به خازن نداره)
          اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
          شهيد دکتر مصطفي چمران
          اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
          ; C is not for children

دیدگاه

Print "AT"
            Waitms 500

For A = 1 To 32
            Dat(a) = Inkey()
            Dat(a) = Lcase(dat(a))
            if dat(a)= "a" then
            incr a
            if dat(a)= "t" then
            ''''اینجا معلوم میشه ماژول روشنه و برمیگردی تو برنامه'''''''&# 039;
            end if
            end if
            Next
            واگر برنامه رسید اینجا یعنی ماژول خاموش هستش
            رله رو فعال میکنی 3 ثانیه صبر میکنی - رله غیر فعال میشه - 3 ثانیه صبر میکنی - ترانزیستور کنترل power key رو روشن میکنی - 2 ثانیه صبر میکنی و خاموشش میکنی -- میتونی ۵ ثانیه بعد چک کنی ببینی روشن شده یا نه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yousef55
              Print "AT"
              Waitms 500

For A = 1 To 32
              Dat(a) = Inkey()
              Dat(a) = Lcase(dat(a))
              if dat(a)= "a" then
              incr a
              if dat(a)= "t" then
              ''''اینجا معلوم میشه ماژول روشنه و برمیگردی تو برنامه'''''''&# 039;
              end if
              end if
              Next
              واگر برنامه رسید اینجا یعنی ماژول خاموش هستش
              رله رو فعال میکنی 3 ثانیه صبر میکنی - رله غیر فعال میشه - 3 ثانیه صبر میکنی - ترانزیستور کنترل power key رو روشن میکنی - 2 ثانیه صبر میکنی و خاموشش میکنی -- میتونی ۵ ثانیه بعد چک کنی ببینی روشن شده یا نه
              سلام و ممنون
              فقط میشه با دستور بالا که گفتم برام بزارید ؟
              دستوری که نوشتید بیسکه.
              getchar برای کدویژن هستش

با تشکر

دیدگاه

از دوستان کسی تابحال مشکل هنگ کردن رو با sim900 داشته؟
                اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
                شهيد دکتر مصطفي چمران
                ; C is not for children

دیدگاه

یه خبر ::::::::
                  ماژول sim908 به دلایلی (شاید باگ های زیادش) خط تولیدش قطع شده و دیگه تولید نمیشه
                  پس برای پروژه های انبوهتون از چیزه دیگه ای استفاده کنین

مشکل با SIM908 ، باگ SIM908 ، قاطی کردن sim908
                  شهيد دکتر مصطفي چمران
                  ; C is not for children

دیدگاه

سری جدیدش 808 هستش که قیمتش هم مناسبه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط david24
                      سلام

با پاورکی حل نمی شود فقط ولتاژ و قطع و وصل می کنم درست می شود ولی خود نمی خوام کسی دستی این کارو انجام دهد.
                      البته میکرو همراه به کارش ادامه میده و مشکلی نداره.
                      اگر راه حلی براش دارید ممنون می شم.
                      من از lm2596 Adj استفاده می کنم.

منتظر پیشنهاد هاتون هستم
                      کار پایه ریست رو تو دیتا شیتش بخون
                      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

در sim 900
                        پین 16
                        :read:
                        [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
                          کار پایه ریست رو تو دیتا شیتش بخون
                          سیم908 پایه ریست نداره و همونطور که گفتید سیم 900 داره - پایه 16.
                          یکی از ایرادات همین هست که ریست نداره و اگر سیم را خاموش کنید هم چی-پی-آر-اس و هم چی-پی-اس با هم خاموش میشوند.
                          البته جی-پی-اس ریست دستوری داره.

دیدگاه

علت ریست شدن ماژول sim908:
                            این ماژول نسبت به ولتاژ تغذیه حساس می باشد ، و با توجه به تغییر قدرت سیگنال ممکن است بعضی زمان ها به جریان بیشتری نیاز داشته باشد ، در صورتی که ولتاژ منبع تغذیه افت کند ماژول به حالت خواب خواهد رفت، بنا براین در صورت بروز مشکل ریست شدن یا هنگ کردن تغذیه ماژول را چک کنید، هم ولتاژ تغذیه و هم صاف بودن و بدون ریپل بودن آن را.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی رهی
                              برای فهمیدن اینکه ماژول هنگ کرده:
                              هر از گاهی پایه status رو توسط میکرو چک کن اگر روشن بود و دستور AT رو ماژول چیزی به غیر از OK میداد (چون اگر ماژول خاموش هم باشه باز پاسخ هایی رو ارسال میکنه) اونوقت میفهمی هنگ کرده و نیاز به reset داره
                              نکته:اگر چندین بار سعی کنی توسط پایه 3 (pwrkey) ماژول رو خاموش کنی بعد از چند بار ماژول بالاخره به طور صحیح خاموش میشه و میتونی دوباره روشنش کنی

سلام دوستان

من هم همین مشکل هنگ رو دارم.... وو خیلی برام حیایتیه حداقل بتونم از هنگی درش بیارم. متاسفانه pcb رو زدم و نمیتونم کاریش کنم

اینکه پایه pwrkey رو چندبار خاموش کنیم ایا حتما ماژول بطور صحیح خاموش میشه؟ یا به عبارتی ریست میشه؟ 100% هست؟؟؟؟

یه راه دیگه اینکه نمیشه یه مقاومت 10کیلو به pwrkey و پایه ولتاژ ورودی sim908 بزاریم که وقتی pwrkey صفر میشه، چایه ولتاژ رو هم pull down کنه و باعث شه تغذیه ماژول قطع و وصل شه؟ جواب میده این؟؟؟

خواهشا جواب بدین که بدججور حیاتیه برام... ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جعفری.نیا

سلام دوستان

من هم همین مشکل هنگ رو دارم.... وو خیلی برام حیایتیه حداقل بتونم از هنگی درش بیارم. متاسفانه pcb رو زدم و نمیتونم کاریش کنم

اینکه پایه pwrkey رو چندبار خاموش کنیم ایا حتما ماژول بطور صحیح خاموش میشه؟ یا به عبارتی ریست میشه؟ 100% هست؟؟؟؟

یه راه دیگه اینکه نمیشه یه مقاومت 10کیلو به pwrkey و پایه ولتاژ ورودی sim908 بزاریم که وقتی pwrkey صفر میشه، چایه ولتاژ رو هم pull down کنه و باعث شه تغذیه ماژول قطع و وصل شه؟ جواب میده این؟؟؟

خواهشا جواب بدین که بدججور حیاتیه برام... ممنونم
                                برای من که هر وقت اتفاق افتاد (هنگ کردن) با همین کاری که گفتم دوباره راه افتاد اما حدودا فکر کنم زیر 5 دقیقه طول میکشه و خوب نیست اما اگر بشه تغذیه کل ماژول رو قطع کنی و بعد دوباره وصل کنی و بعد ماژول رو روشن کنی تا جایی که من خبر دارم 100% با همون بار اول که روشنش کنی جواب میگیری

نه، اینکار رو نمیشه کرد ، دقت داشته باش که وقتی میگن فلان پایه صفر میشه در اصل اون پایه مستقیما به زمین وصل نمیشه و از یک سری مدارات برای زمین شدن استقفاده میکنه و حتی ممکنه توی دراز مدت باعث خرابی ماژول یا تغذیه بشه
                                شهيد دکتر مصطفي چمران
                                ; C is not for children

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X