اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لحیم کردن AVR SMD (وات مناسب برای لحیم کردن?)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : لحیم کردن AVR SMD (وات مناسب برای لحیم کردن?)

نوشته اصلی توسط md3848
    من مگا8 رو لحیم کردم با هویه اون دستگاه 952، ولی 2 تا پایهبه هم چسبید و اومدم درستش کنم الان 4 تا پایه به هم چسبیدن، باید از مایع فلاکس استفاده کنم؟
    از کدوم مدلش؟ انواع مختلفی داره، ک رنگ درهاشون متفاوته.
    سلام به همه
    برای نحوه لحیم کاری قطعات SMD از فایل زیر استفاده کنید
    حجمش حدود 50 مگابایته
    یه فیلم و چند فایل PDF برای نحوه لحیم کاریه و چند فایل PDF هم برای توضیح چند مدل از پکیج های رایج SMD هستش
    http://s3.picofile.com/file/82199953...ation.rar.html
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    ; C is not for children

دیدگاه

پاسخ : لحیم کردن AVR SMD (وات مناسب برای لحیم کردن?)

نوشته اصلی توسط سامان تقی پور
      والا من فقط هیتر رو روی بورد روی قطعه نگه میدارم. چیزی نمیریزه که. ولی کلا سینی :mrgreen:

یه سوال هم من بپرسم
      خمیر قلع بعد از مدتی خیلی خشک میشه. باید چیکار کرد ??؟؟ ازین 50 گرمیاس
      خمیر قلع های موجود خیلی بی کیفیت هستن و زود خشک میشن
      راه حلاش:
      بعد از اینکه برای اولین بار درش رو باز کردی خیلی مراقب باشی که زیاد هوا نخوره و بعد از کارتم درش رو با پلاستیکی یا همچین چیزی خوب ببندی تا هوا زیاد بهش نرسه (به دره خودش اکتفا نکنین)
      بعضیا استفاده از شیوه مخلوط کردن فلاکس با خمیر قلع رو پیشنهاد میدن که باعث میشه در مرحله اول خمیر قلع نرم بشه اما چند عیب داره:
      1- شاید در جایی نخواین از فلاکس استفاده کنین
      2- بعد از مدتی (بین چند روز تا چند هفته) خمیر قلع مخلوط شده با فلاکس بدتر از قبل خشک میشهو دیگه نمیشه نرمشم کرد
      من توصیه میکنم هر بار به مقدار لازم خمیر قلعت رو با فلاکس (مایع یا خمیریش) آروم آروم مخلوط کن و خوب ورزش بده تا به نرمی دلخواهت برسی و بعد ازش استفاده کن (و هر بار که نیاز داشتی همین کار رو تکرار کن) و اگر بعد از کارت خمیر قلع مخلوط شده با فلاکس باقی اوردی اون رو با خمیر قلع خالصت مخلوط نکن و ازش جدا نگه داری کن
      اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
      شهيد دکتر مصطفي چمران
      اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
      ; C is not for children

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X