اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوبت دهی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوبت دهی

سلام
    دوستان من میخوام برنامه نوبت دهی واسه سه باجه رو بنویسم با بسکام که رو سگمنت نشون بده سوال:
    1.چجوری میتونم مثلا اگه 5بار کلید زده شده باشه وقتی باجه ها میزنن کلید بجای نشون دادن اخرین عدد از اون عدد اول نشوت بده(5نفر باهم نوبت بگیرن بترتیب از نفر اول نشون بده)
    من با دانش و آکاهی ام تمام جهالت ها رو به زانو در خواهم اورد.

پاسخ : نوبت دهی

کسی نیست کمک کنه؟؟
    کسی تا حالا کار نکرده؟

دیدگاه

کار ساده ایی هستش که کجاش مشکل داری؟
      التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
        کار ساده ایی هستش که کجاش مشکل داری؟
        مرسی که جواب دادی
        اولین مشکل اینکه چجوری یه سگمن دوتایی راه بندازیم تا تداخل توش نباشه هرکاری کردم نشد فقط با یه پورت(رقم اول اوکی هستش وقتی میخاد دو رقم بشه باید رقم دوم خاموش کنم..)
        دومین مشکلم هم چجوری میتونم وقتی 5 بار دکمه نوبت زده شد مثلا 5 نفر باهم اومدن تو اینارو جوری دسته بندی کنم هر صندوقدار که دکمه رو میزنده(پذیرنده) بتریت اون 5 نفر برن سر صندوق..

دیدگاه

در مورد اولی باید فقط یکی از پایه های مشترک فعال باشه و سپس غیر فعال بشه و با کمی تاخیر دیتا رو قرار بدین و با کمی تاخیر دیگه سگمنت بعدی روشن بشه می تونید از bcd to 7segment هم استفاده نکنید ...

در مورد دومی شما چند تا شمارنده داری اولیش تعداد نوبت هایی که کلا داده شده و دومی شماره اخرین نفری که اعلام شده وقتی هر باجه کلید رو می زنه اون شماره رو نمایشگرش نشون داده می شه و متغیر مربوط به اخرین نفر یکی زیاد می شه
          التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
            در مورد اولی باید فقط یکی از پایه های مشترک فعال باشه و سپس غیر فعال بشه و با کمی تاخیر دیتا رو قرار بدین و با کمی تاخیر دیگه سگمنت بعدی روشن بشه می تونید از bcd to 7segment هم استفاده نکنید ...

در مورد دومی شما چند تا شمارنده داری اولیش تعداد نوبت هایی که کلا داده شده و دومی شماره اخرین نفری که اعلام شده وقتی هر باجه کلید رو می زنه اون شماره رو نمایشگرش نشون داده می شه و متغیر مربوط به اخرین نفر یکی زیاد می شه
            منظورت از کمی تاخیر چقدره؟؟
            دومی رو متوجه نشدم یعنی جحوری وقتی 5 نفر نوبت گرفتن تو صف هستن وقتی صندوقدار کلید میزنه نفر اول میره بعد دومی میره..

دیدگاه

10ms شایدم کمتر اما شما با 30 بار در ثانیه هم روشنشون کنی خوبه

نفر اول میاد دکمه رو می زنه شماره که تو 2 تا متغیر هست 1 اه بعد شماره متغیر افراد صف می شه 2 ولی باجه ه هنوز 1 اه و بعد نفر دوم میاد می زنه شماره افراد صف می شه 3 شماره که به افراد می دی هم همینه بهد یک باجه کلید می زنه متغیر باجه یک هست نفر یک می ره به اون باجه و متغیر باج ها یکی زیاد می شه ...
              التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
                10ms شایدم کمتر اما شما با 30 بار در ثانیه هم روشنشون کنی خوبه

نفر اول میاد دکمه رو می زنه شماره که تو 2 تا متغیر هست 1 اه بعد شماره متغیر افراد صف می شه 2 ولی باجه ه هنوز 1 اه و بعد نفر دوم میاد می زنه شماره افراد صف می شه 3 شماره که به افراد می دی هم همینه بهد یک باجه کلید می زنه متغیر باجه یک هست نفر یک می ره به اون باجه و متغیر باج ها یکی زیاد می شه ...
                iهمون دیگه سه نفر ذکمه رو زدن واینا تو ی متغییر مثل a ذخیره میشن وقتی من بخوام a رو فراخوانی کنم فقط اخرین عددی که ذخیره شده رو میارو اون دوتا اولی که نیستن!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad brave
                  iهمون دیگه سه نفر ذکمه رو زدن واینا تو ی متغییر مثل a ذخیره میشن وقتی من بخوام a رو فراخوانی کنم فقط اخرین عددی که ذخیره شده رو میارو اون دوتا اولی که نیستن!!!
                  عرض کردم 2 تا متغیر دارید نه یکی
                  التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.ra
                    عرض کردم 2 تا متغیر دارید نه یکی
                    اوکی
                    ی چیز دیگه من اون قسمت اول کردم ولی باز مشکل داشتم یعنی عدد که میره تو حالت دورقمی من باید دهگاه خاموش نگه دارم تا رقم یکان از صفر بره تا 9.. وقتی به 9 رسید ی لحضه روشن میشه تا مثلا 20 نشون بده.. این چجوری حلش کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad brave
                      اوکی
                      ی چیز دیگه من اون قسمت اول کردم ولی باز مشکل داشتم یعنی عدد که میره تو حالت دورقمی من باید دهگاه خاموش نگه دارم تا رقم یکان از صفر بره تا 9.. وقتی به 9 رسید ی لحضه روشن میشه تا مثلا 20 نشون بده.. این چجوری حلش کنم
                      http://profsite.um.ac.ir/~shoraka/keyboard.rar

شما با خود سگمنت ها مشکل داری این رو ببین شاید کمکت کنه
                      التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X