اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکلات کدویژن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکلات کدویژن

نوشته اصلی توسط sorena01 نمایش پست ها
    دوستان چطوری میشه به توابع کتابخانه کدویژن دسترسی پیدا کرد؟ بعضی از کتابخانه ها مثل LM75 به راحتی پیدا میشن اما کتابخانه I2C رو نمیتونم پیدا کنم
    با درود
    تو مسیر نصب برنامه داخل پوشه INC کتابخونه ها هستن ولی بعضی از کتابخونه ها فقط توابع رو معرفی کردن و برای دسترسی به دستورات توابع در کنار پوشه INC پوشه LIB هست که توضیحات تابع داخلش نوشته شده

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط electromohammad نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    ظاهرا منظور از auto compelet بخشیه که نشون میده داخل تابع چه مقداری می تونین قرار بدین.
    من فقط همین رو دیدم که نشون میده و auto compelet توش ندیدم.
    با درود
    تو کدویژن منم ندیدم تابع یا جمله رو کامل کنه و فقط برای ارگومان تابع این قابلیت هست-البته شاید تو تنظیمات باشه ولی چون من بهشون نیاز نداشتم پیگیرش نشدم.
    اگه این قابلیت بود و پیدا کردم بهتون اطلاع میدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeiddiod نمایش پست ها
      با درود
      تو مسیر نصب برنامه داخل پوشه INC کتابخونه ها هستن ولی بعضی از کتابخونه ها فقط توابع رو معرفی کردن و برای دسترسی به دستورات توابع در کنار پوشه INC پوشه LIB هست که توضیحات تابع داخلش نوشته شده
      خیلی از کتابخانه ها توی این مسیر وجود ندارن مثلا کتابخانه i2c . میخوام به کدهادسترسی داشته باشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sorena01 نمایش پست ها
        خیلی از کتابخانه ها توی این مسیر وجود ندارن مثلا کتابخانه i2c . میخوام به کدهادسترسی داشته باشم
        منم به پوشه کتابخونه یه نگاه انداختم و خبری از توضیح تابع I2C نبود و فقط توابع رو معرفی کرده بود، احتمالا معرفی توابع فقط برای اطلاع برنامه نویس هست و دستورات تابع بعد از کامپایل برنامه توسط خود کامپایلر ساخته میشه، مثل استفاده از ویزارد برای LCD که بعد از کانفیگ دیگه نمیشه پورت مربوط به LCD رو تغییر داد، اگه دستورات I2C رو میخواید تو اینترنت هست و میتونید از کتابخونه کامپایلر استفاده نکنید و از کتابخونه نوشته شده توسط خودتون استفاده کنید

دیدگاه

من مشکلم با تایمر دارم . این طور که وقتی تو ویزارد مثلا زمان ۸میلی ثانیه رو میسازم ، با این مشخصات و فرکانس 8مگا:// Timer/Counter 0 initialization
          // Clock source: System Clock
          // Clock value: 7.813 kHz
          // Mode: Normal top=0xFF
          // OC0A output: Toggle on compare match
          // OC0B output: Disconnected
          // Timer Period: 32.768 ms
          // Output Pulse(s):
          // OC0A Period: 65.536 ms Width: 32.768 ms
          خروجی پایه که تغییر وضعیت باید بده تغییر نمی کنه یا تو بغضی از زمان ها (زمان هایی که تو ویزارد تعیین شده) مقدار ش با مقدار زمانی که تعیین شده برابر نیست . اینوهم عملی و هم با پروتوس چک کردم تقریبا مثل هم بود ً اگه کسی اگاهی داره بگه و اینو بگم که خطا تو اونایی مقدار زمان ایی که تست کردم تو ویزارد صفر بود وفقط برا بعضی از زمان هایی که تعیین میکنم خروجی اشتباس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X