اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول بلوتوس hc-05(اگه گسی کار کرده راهنمایی کنه لطفا)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول بلوتوس hc-05(اگه گسی کار کرده راهنمایی کنه لطفا)

سلام دوستان کسی هست که با ماژول hc-05 کار کرده باشه؟
    من یه مشکل دارم
    توی مداری که میبندم ماژول بلوتسم کار میکنه حتی با گوشیمم پیر میشه ولی با میکرو ارتباط برقرار نمیکنه ،مثلا یه برنامه با بسکام دارم که با استفاده از بلوتوس یه led رو روشن خاموش کنم ، همه چی درست کار میکنه ولی جوابی نمیگیرم!!
    لطفا کمک کنید

پاسخ : ماژول بلوتوس hc-05(اگه گسی کار کرده راهنمایی کنه لطفا)

سلام
    من فکر میکنم پایه های RX و TX رو جابجا وصل کردید؛ منم همچین مشکلی داشتم
    RX به TX
    و
    TX به RX باید وصل بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ami!n
      سلام
      من فکر میکنم پایه های RX و TX رو جابجا وصل کردید؛ منم همچین مشکلی داشتم
      RX به TX
      و
      TX به RX باید وصل بشه
      دوست عزیز تشکر بخاطر جواب
      من پایه tx ماژولو به پایه 2 میکرو و rx ماژولو به 3 میکرو وصل کردم . اصلا عکس العملی نشون نمیده
      بعد یه سوال دیگه : من پایه های 20 و 21 میکرو رو به 5ولت وصل کنم؟ یا نه نیازی نیست؟

دیدگاه

دوستانی که ازاین مدل بلوتوث استفاده میکنندلطف کنندکمی درموردقابلیتهاش بیشترتوضیح بدهندشایدمشکل من هم حل بشه
        همونطوریکه قبلاگفتم میخوام بین پورتهای RXوTXمیکرویاتمگا8بالب تاپ ارتباط برقرارکنم
        دوستان اگه لطف کننددرخصوص بردموثراین مدل ومقدمات موردنیازبرای ارتباط بین میکروولب تاپ به همراه عکس توضیح مختصری بدهندممنون میشم
        باتشکر

دیدگاه

سلام
          از کریستال خارجی 11.0592 مگا هرتز استفاده کنید و baud = 38400 قرار بدید به دلیل اینکه به صورت پیش فرض ماژول روی 38400 تنظیم شده!
          انشالله که مشکلتون حل میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza.612
            سلام دوستان کسی هست که با ماژول hc-05 کار کرده باشه؟
            من یه مشکل دارم
            توی مداری که میبندم ماژول بلوتسم کار میکنه حتی با گوشیمم پیر میشه ولی با میکرو ارتباط برقرار نمیکنه ،مثلا یه برنامه با بسکام دارم که با استفاده از بلوتوس یه led رو روشن خاموش کنم ، همه چی درست کار میکنه ولی جوابی نمیگیرم!!
            لطفا کمک کنید
            سلام
            چندین تاپیک با این موضوع در انجمن مطرح شده.
            لطفا سرچ کنید ابتدا.
            یاعلی مدد
            در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

کسی ازدوستان نمیخوادمعلوماتشوبه اشتراک بزاره؟
              میخوام بابلوتوتhc-05ازپورت های rxوtxمیکروبالپ تاپ ازطریق درگاه usbلپ تاپ بصورت بیسیم ارتباط برقرارکنم ایااینکارعملیه؟اگه عملیه دقیقابه چه امکاناتی نیازه(سخت افزاری یانرم افزاری)؟ویندوز روی لپ تاپ xp هستش
              البته یاداورمیشوم که برنامه میکروavrمدنظرم دردسترسم نیست ونمیتونم تغییری دراون ایجادکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roshik
                میخوام بابلوتوتhc-05ازپورت های rxوtxمیکروبالپ تاپ ازطریق درگاه usbلپ تاپ بصورت بیسیم ارتباط برقرارکنم ایااینکارعملیه؟اگه عملیه دقیقابه چه امکاناتی نیازه(سخت افزاری یانرم افزاری)؟ویندوز روی لپ تاپ xp هستش
                البته یاداورمیشوم که برنامه میکروavrمدنظرم دردسترسم نیست ونمیتونم تغییری دراون ایجادکنم
                شما یه سرچ می کردین متوجه می شدیم که قبلا همه اطلاعاتشون رو به اشتراک گذاشتن متاسفانه همه عادت دارن سوالای تکراری بپرسن و دنبالشم نرن ...!

بله این پروژه خیلی ساده قابل پیاده سازیه ولی سورس میکرو باید در اختیارتون باشه تا طبق نیاز باهاش ماژول رو راه اندازی کنید.

لطفا در صرت نیاز بیشتر در مورد پروژه توضیح بدین تا بنده در حد توان کمکتون کنم.

موفق باشید
                چرا ناراحتی پاتریک!
                + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
                - از دیدنش ناراحت شدی؟
                + نه
                پس چی ناراحتت کرده
                + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
                ------------------------------------------------------------------------------------------------------
                تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
                ------------------------------------------------------------------------------------------------------
                محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سوران آراسته
                  شما یه سرچ می کردین متوجه می شدیم که قبلا همه اطلاعاتشون رو به اشتراک گذاشتن متاسفانه همه عادت دارن سوالای تکراری بپرسن و دنبالشم نرن ...!

بله این پروژه خیلی ساده قابل پیاده سازیه ولی سورس میکرو باید در اختیارتون باشه تا طبق نیاز باهاش ماژول رو راه اندازی کنید.

لطفا در صرت نیاز بیشتر در مورد پروژه توضیح بدین تا بنده در حد توان کمکتون کنم.

موفق باشید
                  دوست من خواستموکه بالاگفتم :ازپورتهایRXوTXمیکروی اتمگا8بالپ تاپ میخوام ارتباط برقرارکنم اون هم بصورت بیسیم که بتونه تا20 مترجواب بده روی لپ تاپ هم ویندوزXPدارم که نرم افزارموردنظرم که قراره بامیکروارتباط برقرارکنه روی اون قابل نصبه به برنامه میکرودسترسی ندارم حالابااین توضیح ایامیشه بابلوتوثhc-05اینکارروانجام داد؟اگه جواب مثبته دقیقابه چه چیزهایی نیازدارم؟(نوع یامدل تجهیزات بانرم افزاراحتمالی)

دیدگاه

این مقاله دقیقا برای شماست :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=85189.0
                    چرا ناراحتی پاتریک!
                    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
                    - از دیدنش ناراحت شدی؟
                    + نه
                    پس چی ناراحتت کرده
                    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
                    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
                    محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roshik
                      سلام
                      نمیشه که گفت 20 متر ولی 10 الی 15 متر چرا
                      در بخش لبتاپ میتونی با بلوتوث لبتاپ وگرنه از ماژولش استفاده کنی برنامه رو هم میتونی با ویژوال استودیو حالا بسته به زبانی که بلدی c# یا c++ یا basic برنامه رو بنویسی البته برای تست هم میتونی h terminal استفاده کنی
                      در بخش میکروکنترلر هم یه ماژول hc05 رو میتونی ببندی
                      اما نکته مهم اینکه کار با توابع کتابخانه stdio.h و همچنین string.h رو باید بخوبی بلد باشی چون برای تبادل اطلاعات و دریافت دیتای صحیح و همچنین سرعت انتقال خیلی مهمند در بخش میکرو حتما با وقفه های usart کار کن تا اعداد تصادفی نگیری buad و کریستال هم دقیق انتخاب کن البته اینو بگم اگه کار برای خاموش کردن رله یا led باشه خیلی سخت نیست اما اگه مثلا بخوای 5 کانال adc رو بخونی و ارسال کنی به لبتاپ و از لبتاپ هم در یافت مثلا 5 متغیر int و رشته ها و دیتای مختلف داشته باشی یخورده کار داره
                      که باید تسلط به توابه کتابخانه های بالا رو داشته باشی
                      امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

ازراهنماییهای دوستان تشکرمیکنم
                        ابتدااون ادرسی روکه اقای اراسته معرفی کردن رومطالعه کنم بعدادوباره اینجابرای سوالهام اینجاسرمیزنم ومزاحم اساتیدگرانقدرمیشم چون کاری که مدنظرمه درحدروشن کردن ledنیست وکمی پیچیده هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X