اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساعت دیجیتالی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساعت دیجیتالی

سلام دوستان
    میخام پروژه ی ساعت 6 رقمی با الارم رو انجام بدم .... کسی میتونه راهنمایی کنه؟ :sad:

اضافه شده در تاریخ :
    التبه با codevision
    << تــــو هــــمـــه راز جــهـان ريــــخــــتـــــه در چــشــم ســيــاهـــــــــت >>
    "{ بـــارانـــــ }"

پاسخ : ساعت دیجیتالی

با سلام
    توصیه میکنم حتماً از اسیلاتور خارجی با باتری بک پ مثل DS1307 استفاده کنید که در صورت قطع برق ساعت ریست نشود ضمنا این آی-سی تاریخ را هم در خود نگاه میدارد ، برنامه هایی هم برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی "با در نظر گرفتن سالهای کبیسه" نوشته شده که از آنها هم میتوانید استفاده نمایید. همچنین بهتر است از 7 سگمنت های مالتیپلکس استفاده شود برای حرفه ای شدن کار میتوانید یک سنسور که بتواند در شب نور آنرا کم کند که مزاحم خواب نشود به آن اضافه نمایید . به غیر از آلارم میتوانید قابلیت اضافه کردن یک یا چند زمان دیگر را که بتواند دو یا چند رله را برای روشن و خاموش کردن وسایل مرتبط به ساعت (مثل رادیو) به آن افزود . ضمناً با یک سنسور دما مثل LM35 میتوان دما را هم نشان داد.
    ببخشید که خیلی طولانی شد ولی اینها مجموع تمام امکاناتی بود که من بصورت تکی در ساعتهای مختلف دیده بودم که میتوان همه را یکجا بصورت کامل و یک دستگاه فوق العاده کامل ارائه داد.
    اگر انجمن و بخش پروژه های تکمیل شده را ببینید میتوانید نقشه و برنامه های بعضی از ساعتهای طراحی شد توسط دیگر کاربران را مشاهده کنید.

در پایان جسارتا 6 رقم برای ساعت بنظر جالب نمی آید زیرا معمولا در کاربرد ساعت از دو رقم ثانیه استفاده چندانی نمیشود مگر برای کابرد خاصی که ممکن است مورد نظر شما باشد .

دیدگاه

حقیقتش پروژه ی درسی هست ... نمیخام خیلی پیچیدش کنم ... 6 رقمی بودنش هم استاد درنظر گرفته که یعنی سخت باشه!
      << تــــو هــــمـــه راز جــهـان ريــــخــــتـــــه در چــشــم ســيــاهـــــــــت >>
      "{ بـــارانـــــ }"

دیدگاه

پروژه ای که میخواستی رو فرستادم به ایمیلت
        البته آلارمو خودت سعی کن اضافه کنی و اگه نتونستی بگو تا کمکت کنم

اضافه شده در تاریخ :
        اینم لینک دانلود برای بقیه :
        http://s7.picofile.com/file/8249885284/RTC.rar.html
        الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
        www.adaksell.com

دیدگاه

دمت گرم ... ولی باید با سون سگمنت باشه :biggrin:
          "{ بـــارانـــــ }"

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=118781.0
            تو لینک بالا یه پروژه قرار دادم که تو محیط bascom نوشته شده و با 7segment هستش. اگه بتونی دوتا برنامه و سخت افزارو تلفیق کنی میتونی یکی درست کنی . البته اگه همون برنامه رو هم تبدیل به c کنی کارت راحت تره.
            www.adaksell.com

دیدگاه

دوباره سلام ...میگم من فایل این پروژه رو بدون آلارم گیر آوردم ... میشه بگید برای نوشتن کد آلارم باید چی کنم ؟
              "{ بـــارانـــــ }"

دیدگاه

سلام . پروژه رو آپلود کنید تا بررسی کنیم .
                www.adaksell.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X