اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل اتوماتیک شدن رله...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل اتوماتیک شدن رله...

آقا من یه کشفی کردم..من همین الآن خواستم بازر رو با میکرو راه بندازم...اونم یه مدار داره مثل مدار درایور رله که یه ترانزیستور bc337 داره...تو مدار رله ترانزیستورش bc547 بود...مشکل من اینه که تو هر دومدار کلکتور و امیتر به هم وصلن در نتیجه رله و یا بازر خود به خود فعال میشن...در حالی که وقتی از میکرو دستوراومد باید کلکتور و امیتر به هم وصل بشن...
    نمیدونم مشکل از پروتئوسه یا نه...
    هرچیه...اینجا هم بازر رو خود به خود ورشن میکنه بدون اینکه از میکرو دستور بیاد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
      آقا من یه کشفی کردم..من همین الآن خواستم بازر رو با میکرو راه بندازم...اونم یه مدار داره مثل مدار درایور رله که یه ترانزیستور bc337 داره...تو مدار رله ترانزیستورش bc547 بود...مشکل من اینه که تو هر دومدار کلکتور و امیتر به هم وصلن در نتیجه رله و یا بازر خود به خود فعال میشن...در حالی که وقتی از میکرو دستوراومد باید کلکتور و امیتر به هم وصل بشن...
      نمیدونم مشکل از پروتئوسه یا نه...
      هرچیه...اینجا هم بازر رو خود به خود ورشن میکنه بدون اینکه از میکرو دستور بیاد...
      چطور کلکتور و امیتر به هم وصل شدن ؟؟؟؟
      یعنی خودت تو شماتیک این کارو کردی ؟؟؟؟؟
      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

من مدار دوست عزیز رو که عکسش و در اول تاپیک گذاشته بود رو بستم ، بدون هیییچچچ مشکلی کار میکرد. با کلید هم کار کرد.
        مشکل مدار نیست ، ببینید کجارو اشتباه کردید.
        حالا با ماسفت که جواب گرفتین.در هرصورت مدار مشکلی نداشت اصلا.
        شاید ترانزیستورتون خراب بوده باشه یا هر چی دیگه.
        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

سلام
          این همه صحبت کردیم اخرشم با ماسفت؟؟؟؟چرا صورت مسئله رو پاک می کنید؟؟اگه اون مداری که داده بودم درست بسته باشی امکان نداره که کار نکنه از طرف درست بودن مدار خیالت راحت مداری که بهتون دادم بدون مشکل کار می کنه مقاومت بیس رو به 1کیلو تغییرش بده ببن چی میشه نیازی نیست که حتما با ماسفت روشن کنی رله رو
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

آقا مشکل حل شد...دست همتون درد نکنه...تقصیر منبود که کتابخونه ی شاتباهی روی پروتئوس نصب کرده بودم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
              آقا مشکل حل شد...دست همتون درد نکنه...تقصیر منبود که کتابخونه ی شاتباهی روی پروتئوس نصب کرده بودم...
              اگه از همون اول عملی می بستی مشکل حل بود توصیه می کنم همیشه عملی کار کن...پروتیوس بعضی مواقع که قاطی می کنه مدارات ساده رو هم جواب نمی ده بار ها وبار ها واسه من این اتفاق افتاده..
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X