اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک-ساعت دقیق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : درخواست کمک-ساعت دقیق

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
    راهکارهای دوستان مثل کسی میمونه که پیچی رو که با دست باز میشه رو با آچار شلاقی باز کنه
    نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها

آخه ربات رو چه به ساعت اتمی.
    نهایت دقتی که بخواد شاید 5ثانیه خطا توی یه ماه هست که ds1307 دقتش خیلی بالاتر از این حرفهاست
    شما با یه 1307 اصلی که دوروبر 3تومن هست با یک کریستال درجه یک و یدونه باتری بکاپ میتونید تا ده سال بدون تنظیم ساعت کارتون رو انجام بدید
    ماشالله کدش هم توی سایت های مختلف و انجمن خودمون هست. یدونه سرچ ساده میخواد

خخ_شلاقی خیلی با حال تره __تازه اسمشم خیلی قشنگه_به هرکی من با اچرا شلاقی پیچ باز میکنم فک میکنن یه چیزی سرت میشه خب
    خب این نمونه ی اصل رو باید از کجا بگیرم؟خود سایت میفروشه اصلشو یا اینکه باید سفارش بدم جداگونه برام بیارین؟
    __بعدش این کریستالو من از کجا باید بفهمم جنسش خوبه یا نه
    ___
    یکی از دوستان اشاره ای به ساعت
    DS3231 کرد....میشه بفرمایید کودومشون دقیق تره؟
    نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
    از ماژول ساعت فوق دقیق DS3231 استفاده کنید
    نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
    در بازار ایران موجوده فقط کمی از 1307 گرانتره

نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
    دقیق ترین و راحتترین خود تایمر2 میکرو هستش تو یکسال 10 ثانیه هم جابه جایی نداره
    خخ_من بستم توی 5 دیقه 10-15 ثانیه تفاوت داشت!!!---همین جوری پیش بره که بعد شیش ماه کلا به هم میریزه!!!

.
    .
    راستیی راهی نیست که از این ساعت دیجیتالا استفاده کنم___اخه اینارو دیگه مطمعنم که خطاشون کمه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed under line نمایش پست ها
      خخ_شلاقی خیلی با حال تره __تازه اسمشم خیلی قشنگه_به هرکی من با اچرا شلاقی پیچ باز میکنم فک میکنن یه چیزی سرت میشه خب
      خب این نمونه ی اصل رو باید از کجا بگیرم؟خود سایت میفروشه اصلشو یا اینکه باید سفارش بدم جداگونه برام بیارین؟
      __بعدش این کریستالو من از کجا باید بفهمم جنسش خوبه یا نه
      ___
      یکی از دوستان اشاره ای به ساعت
      DS3231 کرد....میشه بفرمایید کودومشون دقیق تره؟

خخ_من بستم توی 5 دیقه 10-15 ثانیه تفاوت داشت!!!---همین جوری پیش بره که بعد شیش ماه کلا به هم میریزه!!!

.
      .
      راستیی راهی نیست که از این ساعت دیجیتالا استفاده کنم___اخه اینارو دیگه مطمعنم که خطاشون کمه!
      1307 های فروشگاه eca نمونه درجه یک هستند. هرچند اگر خواهان ic هستید میتونید ار جوان الکترونیک هم بخرید. آیسی فروشگاه eca هم مطمئن هست
      در مورد کریستال نمونه هایی که عدد 32.768روی اون حک شده دارای پایداری بالاتری هستند. دقت کنید که کریستال هایی که روی اون عدد چاپ رنگی خورده یا اصلا چاپ نخوردن در 99درصد بی کیفیت هستند.

DS3231 بهتر از 1307 هست.

دیدگاه

این که میگید بهتره ینی از چه لحاظش؟
        _خطاش کمتره یا این که امکاناتش بهتره
        ___من برای استفاده از ماژول ساعت محدودیت خاصی ندارم ..برا همین الان بین این دو تا موندم__
        یه سوال دیگه اینکه نویزهای محیطی روی عملکردشون تاثیری نمیزاره؟ینی اگه کنار یه موتور بزارم باز هم قابل اطمینان هستش؟

دیدگاه

ایجاد کننده محترم تاپیک چند بار تکرار کردند که نیاز دارم ساعت «خیلی دقیق» باشد، بنابراین من هم برای افزایش آگاهی و دانش ایشون و سایر کاربرانی که با جستجو ی اینترنتی سر از این جستار در می آورند، استفاده از ماژولهای نسبتا ارزان GPS و یا DCF رو پیشنهاد دادم که دقت بسیار بالائی را در اختیار می گذارند؛ ... من نگفتم یک ساعت اتمی را به میکرو متصل می کنیم!

دیدگاه

پیشنهاد بنده هم DS3231 به جای DS1307 هست
            چرا؟
            برای DS1307 مشکلاتی عنوان شده که از کلیدی ترین این مشکلات، عدم دسترسی به کریستال مرغوبو با کیفیت هست
            شما اگر آی سی اصلی هم پیئا کنید با اتصالش به یه کریستال بی کیفیت کارتون خراب میشه
            اما برای DS3231 علاوه بر اینکه جدید تر هست فقط کافیه دنباله آی سی با کیفیت باشید. همین!!!
            با میگید چرا؟
            چون کریستال در این آی سی از نوع داخلیه و دردسر کریستال ندارید
            ماژول های آماده هست از این آی سی که یه آی سی حافظه هم همراهش هست
            منتهی اون موقه که دنبالش بودم آی سی خالیش رو جوان میداد 8000 تومن اونوقت کل ماژول با همه چیش که تو اینترنت میتونید ببینید 5000 تومن بود
            این اختلاف جای فکر داره اما ارزش تست هم داده که یه ماژول تهیه کنید و ازش تست بگیرید
            یه آی سی عالی دیگه هم هست منتهی فکر کنم قیمت آی سی به تنهایی به اندازه کل سخت افزارتون بشه
            DS3232 که باز هم خانواده آی سی های قبلیه منتهی با قدرت و کیفیت خیییییلی بالاتر
            قیمت اون موقع که تو نخ ساعت بودم 21000 تومن بود
            DS3232 و DS3231 با کمی تقریب میتونید بگید عین هم هستن با تفاوت های جزیی که تو برنامه نویسی مثل همند
            تمام آی سی های که تو نوشته من اسم برده شد رابط i2c هستن منتها برای DS1307 کامپایلری مثل کدویژن کتابخونه اختصاصی و راحت داره اما دو آی سی که پیشنهاد دادم رو خودتون باید طبق دیتاشیت برنامه نویسی کنید که کار راحتیه
            در آخر
            اگر به هر دلیلی خواستید از DS1307 استفاده کنید این نکات رو رعایت کنید:
            1- حتما به دنبال آی سی اصل باشید
            2- حتما به دنبال کریستال اصل باشید
            3- تو دیتاشیت در مورد نحوه اتصال کریستال روی پی سی بی توضیح داده طبق اون عمل کنید
            4- لحیم کاری کریستال باید فوق العاده سریع انجام بشه چون حرارت هویه به کریستال آسیب میزنه
            5- حتما طبق دیتاشیت کریستال رو روی برد بخوابونید و به نحوی بنده کریستال رو به زمین متصل کنید (بدنه نباید لحیک کاری بشه)
            6- حتما یه خازن 100 نانو فاراد بین تغذیه و زمین آی سی و چسبیده به آی سی قرار بدید حتی اگر تو مدار تغذیه تون این خازن رو گذاشته باشید

در ضمن یه آی سی دیگه هم میتونم به شما معرفی کنم
            PCF8583 محصول شرکت میکروچیپ
            این آی سی هم مثل DS1307 تو کدویژن کتابخونه استاندارد داره و با خوندن هلپ نرم افزار کارت راه میوفته
            نکاتی که بالا گفتم برای این آی سی هم صدق میکنه اما تفاوت این آی سی در اینه که اگر کریستال دقیقی پیدا نکردین این آی سی این امکان رو به شما میده که با یک خازن تریمر، فرکانس کریستال رو کالبیره کنید که البته برای این کار به اسیلوسکوپ یا یه مولتی متر که فرکانسمتر دقیقی (مولتی متر پدر مادر دار)دارند، احتیاج دارید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X