اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتاژ مرجع ADC (آنالوگ به دیجیتال) در AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتاژ مرجع ADC (آنالوگ به دیجیتال) در AVR

سلام دوستان....
    یه سوالی داشتم...من دارم کم کم کار با adc تو بسکام رو شروع میکنم...یه جایی خونده بودم که میگفت میکرو واسه اندازه گیری کانال ها ، ولتاژ ورودی رو باید بایه ولتاژ مرجع مقایسه کنه...
    میخواستم بدونم ولتاژ مرجع باید چند ولت باشه؟؟؟5 ولت کافیه؟؟؟
    یه جا هم گفته بود یه مرجع داخلی داره که ولتاژی 2.56 هست...این چه تفاوتی با ولتاژ مرجع ما داره؟؟؟
    -----------------------------------------------------
    در ضمن میکرو ولتاژ مرجع رو میخواد چیکار؟؟؟یعنی چطوری آنالوگ رو میخونه؟؟؟ولتاژ مرجع به چه دردش میخوره؟؟؟
    ممنون میشم جواب بدید...

پاسخ : ولتاژ مرجع ADC (آنالوگ به دیجیتال) در AVR

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
    سلام دوستان....
    یه سوالی داشتم...من دارم کم کم کار با adc تو بسکام رو شروع میکنم...یه جایی خونده بودم که میگفت میکرو واسه اندازه گیری کانال ها ، ولتاژ ورودی رو باید بایه ولتاژ مرجع مقایسه کنه...
    میخواستم بدونم ولتاژ مرجع باید چند ولت باشه؟؟؟5 ولت کافیه؟؟؟
    یه جا هم گفته بود یه مرجع داخلی داره که ولتاژی 2.56 هست...این چه تفاوتی با ولتاژ مرجع ما داره؟؟؟
    -----------------------------------------------------
    در ضمن میکرو ولتاژ مرجع رو میخواد چیکار؟؟؟یعنی چطوری آنالوگ رو میخونه؟؟؟ولتاژ مرجع به چه دردش میخوره؟؟؟
    ممنون میشم جواب بدید...
    سلام ، ولتاژ مرجع باید ولتاژی بین ولتاژ موجود پایه های AVCC و AGND باشه . مثلا اگه ولتاژ مرجع AREF ۵ ولت باشه . مقدار دیجیتال ۱۰۲۳ نشان دهنده ولتاژ ۵ ولت و مقدار ۰ نشان دهنده ولتاژ صفر ولت میباشد . اینم فرمولش :
    ADC=(1024×Vin)÷Vref
    کانال adc برای تبدیل سیگنال انالوگ به دیجیتال از روش تقریب های متوالی استفاده میکنه . به این صورت که msb رو یک میکنه و توسط DAC به انالوگ تبدیل میکنه ، بعد مقدار انالوگو با مقدار انالوگه روی پایه adc مقایسه میکنه اگه خروجی DAC بیشتر باشه msb صفر میشه و msb بعدیو یک میکنه و دوباره مقایسه میکنه ، اگه خروجی DAC کوچکتر باشه msb یک میمونه . اینکارو تا جایی که خروجی DAC با سیگنال روی adc برابر بشه ادامه میده .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X