اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی مدار پخش صوت با avr به کمک باتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی مدار پخش صوت با avr به کمک باتری

سلام، من یک مدار پخش صوت طراحی کردم که میخوام با باتری راه اندازی کنم، میکرو atmega64, میکرو اس دی، هم استفاده کردم، به نظر شما از چه باتری باید استفاده کنم که طول عمر بالایی داشته باشه؟
    چون من از این باتریهای سکه ای استفاده کردم ، سریع افت ولتاژ پیدا کرد. اطلاعاتی در مورد نوع باتری برای راهن اندازی میکرو های avr ندارم، ضمن اینکه پخش صوت هم هست. لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنونم

پاسخ : راه اندازی مدار پخش صوت با avr به کمک باتری

بینید بستگی به باند یا اسپیکری که داره جریان مصرف می کنه و دیگرمصرف کننده ات داره.و اینکه چقدرمی خوایی برق و نگه داره.الان جدیدا روی سیستم های پخش صوت کوچیک که اندازه یک لیوان میشن و تو لوازم خانگی های و الکترونیکی ها زیاد دیدید.باتری های موبایل نوکیا میذارن. که مزایای ان عبارتند از:
    1-ارزان بودن .
    2-دردسترس بودن.
    3-طول عمربالا.
    4-اینکه می تونه تا 3.5 ساعت برای یک پخش صوت معمولی جریان تامین کنه.
    5-قابل شارژ.
    ولتاژی که روی این باتری نوشتند. 3.7ولته ولی تا 4.5 ولت برق دارند.این یعنی اینکه به راحتی می تونه میکرو رو راه بندازه.
    ضمنا باتری سکه ای در لحضه خالی میشه.اصلا مناسب این کار نیست.
    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

خیلی ممنون از پاسختون، ولتاژ کاری میکرو avr مگه 5 ولت نیست، یعنی با 4.5 هم کار میکنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط samaneh.r نمایش پست ها
        خیلی ممنون از پاسختون، ولتاژ کاری میکرو avr مگه 5 ولت نیست، یعنی با 4.5 هم کار میکنه؟
        اره این میکروهای سری جدید مثل اون قدیمها نیست که مثلافقط سری ال یا همون L با 2.5 ولت کار کنه.و سری A با ولتاژ 4.5تا 5 ولت کارکنه.انگارجدیدا این مرز برداشته شده و همه میکرو ها تا 2.5 ولت کار می کنند من یه بار امتحانی یه تایمررو روی بردبردبا میکرو امتحان کردم تا 2 ولت هم کارکرد تا جایی که ال ای دی چشمک زن یه ذره نورمی داد.ولی در کمال تعجب هنوز میکروداشت کار می کرد.با این وجود فک کنم اگه سطح ولتاژ از یه حدی بیاد پایین میکرو نمی تونه سطح منطقی یک که بیشتر از 3.5 ولته را بسازه.
        بنابراین شما می تونید تا 2.5ولت هم بیاید پایین .امتحان کن.
        4.5 ولت مناسبترین ولتاژبرای تغذیه میکروهاست.
        جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۲۳:۳۷ ۱۳۹۵/۰۸/۲۹.
        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

شما میتونید از لیتیوم یون استفاده کنید و یا تغذیه جدا استفاده کنید .
          انسان فکر میکند ** ماشین کار میکند

دیدگاه

لطف کردید جواب دادید، من میخوام پنج دقیقه پخش صوت داشته باشم، مدت زمان زیادی برای باتری مد نظرم نیست، و اینکه ابعاد بردم کوچیکه 4*5 هستش، باتری با ابعاد کوچیک باشه برام خیلی بهتره. با این تفاسیر به نظر شما از کدوم باتری استفاده کنم هم مقرون به صرفس هم به کارم میاد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X