اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژر باطری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژر باطری

میتونیم با میکرو کنترلر شارژر باطری درست کنیم؟
    مثلا برای باطری 1.5 ولتی ولتاژی بیشتر از 2 یا 3 ولت بدهیم برای شارژ و وضعیت را با adc میکرو چک کنیم که هر وقت شارژ کامل شد ولتاژ را قطع کنیم
    آیا میشه اینطوری درست کرد؟؟؟؟
    r.pسابق

پاسخ : شارژر باطری

:angry: :angry: :angry:
    r.pسابق

دیدگاه

سلام
      فکر کنم لینک زیر بتونه کمکت کنه:

http://www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc1659.pdf

موفق باشی

دیدگاه

ممنون از راهنمایی تون ولی من انگلیسیم خیلی خوب نیست
        لطف کنین بگین این نظریه من درسته یا نه :mrgreen:
        r.pسابق

دیدگاه

سلام
          متاسفانه در این زمینه اطلاعی ندارم. :sad: ولی به متن که یه نگاهی انداختم یه چیزهایی رو در این باره دیدم. مسلما نحوه شارژ به همین شکله که ولتاژ مناسبی رو اعمال کنی و دائما وضعیت باتری رو کنترلر کنی. باز هم اگر دوستان دیگه اطلاعی دارند کمک کنند.
          موفق باشی

دیدگاه

سلام .............

ببینید برای ساختن یه همچین سیستمی شما می تونید از میکرو استفاده کنید . کاملا هم جواب میده . توی سایت هم زیاد در موردش صحبت شده . اما اصول کلی کار به ایت ترتیبه که یه مقاومت (نه زیاد) باید با باتری موازی کنید و به تناسب افزایش شارإ¾ژ میزان ولتاژإ¾ دو سر مقاومت رو که تغییر میکنه اندازه گیری کنید و به تناسب ولتاژی که مد نظرتون برای شارژ هست با استفاده از یه مدار سوئیچ ساده یا حالا با استفاده از واحد Anolog Comparator میکرو این مقدار رو اندازخ گیری کنید . پیشنهاد میکنم محیط سایت رو کمی جستجو کنید بحث های بسیار خوبی مطرح شده . موفق باشید .
            دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام
              من تو پروژه پایان ترمم کنترل شارژ گذاشتم
              دقیقا کار یک ولت متر رو انجام میده که شما ولتاژ دوسر باتری رو میگیرین و به ADC میکرو میدین
              بعد تو ADC یه زیر برنامه براش مینویسید که همیشه چک بشه و اگر ولتاژ کمتر از مثلا 4 ولت شد یه بیزر رو به صدا در بیاره
              Reveng will surely come... Your hard time are ahead
              // - - - - - - - - - -
              برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
              // - - - - - - - - - -
              اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

dim sharj as byte
                do
                gosub voltage
                .
                .
                .
                .

.loop

voltage:
                sharj=getadc(0)
                sharj = sharj*0.0048
                if sharj <4 then portb.0 = 1
                lcd "please change your battery"
                return
                Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                // - - - - - - - - - -
                برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                // - - - - - - - - - -
                اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                // - - - - - - - - - -

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی دوستان
                  پس این راهی که گفتم جواب میده؟
                  r.pسابق

دیدگاه

دوستان من میخوام از این باطری های nicl 3.6 60mah رو به ساده ترین راه شارژ کنم ایا راهی به ذهنتون میرسه
                    دقت کنید ساده ترین راه
                    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید خیری
                      سلام
                      من تو پروژه پایان ترمم کنترل شارژ گذاشتم
                      دقیقا کار یک ولت متر رو انجام میده که شما ولتاژ دوسر باتری رو میگیرین و به ADC میکرو میدین
                      بعد تو ADC یه زیر برنامه براش مینویسید که همیشه چک بشه و اگر ولتاژ کمتر از مثلا 4 ولت شد یه بیزر رو به صدا در بیاره
                      البته فکر نکنم این روش زیاد اصولی باشه چون وقتی باطری شارژش خالی میشه جریانش افت میکنه ولی ولتاژش افتش خیلی کمه
                      شما این مطلب رو میتونین در مورد باطری ههای معمولی (قلمی)تست کنید (باطری های قابل شارژ هم همینگونه اند ) میبینید که وقتی باطری خالی میشه اگه با اهم متر تست کنید حدود 1.3 ولت ولتاژ دارند ولی اگه جریان رو اندازه بگیرید تقریبا 0 هستند
                      بنابراین بهترین راه اندازه گیری جریانه نه ولتاژ (البته ولتاژ هم تغییر میکنه اما دامنه تغییرش خیلی کمه مثلا از 1.5 تا 1.3 ولت)
                      در مورد روش اندازه گیری جریان با میکرو هم مطلب زیاد هست ولی اگه پیدا نکردین بگید تا بزارم
                      پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

اندازه گیری جریان هم باید حتما op-amp گذاشته شود درسته
                        هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                        بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
                          اندازه گیری جریان هم باید حتما op-amp گذاشته شود درسته
                          یک مقاومت 1 اهم وات بالا رو سری بین مصرف کننده و باطری قرار دهید ولتاژ هر سر مقاوت رو بخونید و منهای هم کنید جواب میزان جریان عبوری از مقاومت است
                          پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

یعنی دوتا adc می خواد اره
                            ولی خوب این روش یکم یه جوریه
                            چون فکر کنم جفت طرف یه چیزی رو نشون بدن
                            از ذهن من این بر میاد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
                              یعنی دوتا adc می خواد اره
                              ولی خوب این روش یکم یه جوریه
                              چون فکر کنم جفت طرف یه چیزی رو نشون بدن
                              از ذهن من این بر میاد
                              بله دوتا ADC میخواد
                              هیچ جوری نیست تست کن تا متوجه بشی در ضمن تو پروتئوس هم میتونی اول تست کنی
                              اگه میخواست ولتاژ دو سر مقاومت یکی باشه اونوقت فرقش با سیم معمولی چی بود؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X