اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد تابعی برای lcd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد تابعی برای lcd

با سلام
    یه سوال خدمت دوستان دارم.فرض کنید یه کلمه ای مثل SALAM در سطر اول و در سطر دوم مثلا ََAAAA نوشته ایم. حالا میخوام با استفاده از دو کلید هر موقع زده میشه یکی از اون سطرها مثلا SALAM و یا AAAA انتخاب بشه (منظورم این هستش که بتونم با این کار شخصی که داره با دستگاه کار میکنه بتونه پارامترهای روی ال سی دی را انتخاب کنه)ایا دستوری در این مورد وجود داره یا خیر
    چون بیشتر دستوراتی که من خوندم .شیفت دادن ، چشمک زن و .... بود
    ممنون

پاسخ : راهنمایی در مورد تابعی برای lcd

سلام
    اگر منظورتون اینه که ال سی دی رو بخونید ، بله میشه این کارو کرد ولی با توابع بسکام نمیشه . مگر اینکه تابعشو خودتون بنویسید.
    و اگر منظورتون اینه که منو ایجاد کنید ، این کارو هم باید برنامشو خودتون بنویسید و دستور آماده ای وجود نداره.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
    www.adaksell.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojitaba نمایش پست ها
      سلام
      اگر منظورتون اینه که ال سی دی رو بخونید ، بله میشه این کارو کرد ولی با توابع بسکام نمیشه . مگر اینکه تابعشو خودتون بنویسید.
      و اگر منظورتون اینه که منو ایجاد کنید ، این کارو هم باید برنامشو خودتون بنویسید و دستور آماده ای وجود نداره.
      باسلام
      با C برنامه نوشتم.
      میشه بیشتر راهنماییم کنید که چیکار باید کرد.(مثلا رو صفحه ال سی دی چند تا منو و خط نوشته داریم.حالا میخوام با دوتا کلید سخت افزاری که دارم بتونم هر روی هر کدام از از اون خطها یا منو ها که میام بتونم یه جوری نوشته اش برای کاربر واضح تر بشه تا بتونه انتخاب کنه)

دیدگاه

اگر من میخواستم این برنامه رو بنویسم یکی از کلید هارو به عنوان ENTER انتخاب می کردم و با اون یکی کلید تو منو ها حرکت میکردم.
        به این صورت که هر مثلا تو خط اول اسم منو رو مینوشتم و تو خط دوم راهنمای برای کلید ها.مث زیر:
        menu number one
        key 1=next page ///key2=Enter
        و تمام منو ها زو به صورت چرخشی نمایش میدادم.
        این راه حل منه و ممکنه خیلی ها ایده های بهتری داشته باشن.
        الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
        www.adaksell.com

دیدگاه

منو رو باید خودت تعریف کنی دستور اماده نداره
          این پروژه رو نگاه کن زبان برنامه C

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X