اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستگاه دفع سگ ولگرد با AVR و بسکام (ANTI DOG)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستگاه دفع سگ ولگرد با AVR و بسکام (ANTI DOG)

سلام دوستان و اساتید گرامی....
    من جلوی درب محل کارم یک باغچه کوچک درست کردم و هر روز دقایقی را برای رسیدگی به آن و آرامش گرفتن
    به آنجا میروم و زمان میگذرانم... باغچه خیلی قشنگی شده و همه از آن تعریف میکنند... ولی مششکلی که هست
    محل کار من خارج شهر بوده و در آن جا ... سگ ولگرد زیاد است و تا جایی که همه شما میدانید طبع سگ گرم بوده و
    معروف به باغچه خراب کن است ... مخصوصا چمن را نابود میکند... بارها به شهرداری زنگ زدیم و آمدند و تعدادی جمع کردند و باز
    سری جدیدی جایگذین آنها شدند... هر شب به باغچه میایند و در آن دراز شده و شروع به خراب کردن آن میکنند.... کلافه ام کرده اند
    پیاده رو هم است و نمیتوانم راه را ببندم.... ناگهان به این فکر افتادم که به کمک بلندگو و میکرو صوتی در شب تولید کنم که صدا با فرکانسی
    تولید کند که گوش سگ را بیازارد و به آن محل نزدیک نشود....شبها آن را روشن و صبح قطع کنم.... دوستان میتوانند در طراحی آن من را راهنمایی کنند...
    باید صدا تا حدی باشد که حدود 30 متر مربعی را خوب پوشش دهد... ممنون میشم من را راهنمایی کنید...

آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
    مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
    _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

پاسخ : دستگاه دفع سگ ولگرد با AVR و بسکام (ANTI DOG)

نوشته اصلی توسط sina1359 نمایش پست ها
    سلام دوستان و اساتید گرامی....
    من جلوی درب محل کارم یک باغچه کوچک درست کردم و هر روز دقایقی را برای رسیدگی به آن و آرامش گرفتن
    به آنجا میروم و زمان میگذرانم... باغچه خیلی قشنگی شده و همه از آن تعریف میکنند... ولی مششکلی که هست
    محل کار من خارج شهر بوده و در آن جا ... سگ ولگرد زیاد است و تا جایی که همه شما میدانید طبع سگ گرم بوده و
    معروف به باغچه خراب کن است ... مخصوصا چمن را نابود میکند... بارها به شهرداری زنگ زدیم و آمدند و تعدادی جمع کردند و باز
    سری جدیدی جایگذین آنها شدند... هر شب به باغچه میایند و در آن دراز شده و شروع به خراب کردن آن میکنند.... کلافه ام کرده اند
    پیاده رو هم است و نمیتوانم راه را ببندم.... ناگهان به این فکر افتادم که به کمک بلندگو و میکرو صوتی در شب تولید کنم که صدا با فرکانسی
    تولید کند که گوش سگ را بیازارد و به آن محل نزدیک نشود....شبها آن را روشن و صبح قطع کنم.... دوستان میتوانند در طراحی آن من را راهنمایی کنند...
    باید صدا تا حدی باشد که حدود 30 متر مربعی را خوب پوشش دهد... ممنون میشم من را راهنمایی کنید...

با سلام:
    یکی از راحت ترین کار ها این است که دور باغچه را طوری مرغی با ارتفاع 1.5 متر بکشید و قسمت پائین طوری را حدود 20 سانت زیر خاک قرار دهید تا سک اززیر آن وارد نشود.من درجایی مطالعه کردم که سک به فرکانس 10 کیلو سیکل بسار حساس است این فرکانس معمولا قابل شنوایی انسان نیست ( درست است که شنوایی انسان بین 20 هرتز الی20 کیلو سیکل است ولی اکثر مردم فرکانس های بالای 5 کیلو را به سختی می شنوند. البته دامنه ولتاژ فرکانس هم بسیار موثر می باشد.) دوستان با یک سیگنال جنراتور و وصل به بلند گوی پیزو امتحان کنندو نتیجه را اعلام کنند.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام
      ممنون از دوست عزیزم علی آقا برای توضیحات خوبشون ....
      پ.ن: به این صدا دوستان گوش کنند... در اینترنت سرچ کنید Anti Gog Sound یک سری از این صوتها
      برای دانلود یافت میشوند...

حال اگر بخواهیم که با میکرو تولید شود و بتوان آن را تقویت کرد ه و با یک بلند گوی 5 تا 10 وات پخش کنیم...
      دوستان میتوانند من را راهنمایی کنند؟؟؟ به چه مداری نیاز است....
      مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
      _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

با سلام
        وقتی میشه که فرکانس 10 کیلو هرتز را با مثلا آی سی 555 تولید کرد و به یک آمپلی فایر داد چه کاری که از میکرو. استفاده کنیم ؟؟؟؟؟

دیدگاه

چند لوپ با فرکانسهای مختلف ایجاد کنید مثلا 10 15 20 30 40 کیلو و لوپ 50 و 25 هرتز در داخل برنامه چندین الکوریتم بخش ایجاد کنید مثلا من یک الگورینم را اینجا میگم :
          15 دفیفه سکوت
          نیم دفیفه 10 نیم دقیقه 40 نیم دقیقه 20 نیم دقیقه 15 نیم دقیقه 10 . 3 بار تگرار
          نیم دقیقه 40 مدوله شده با100 هرتز . نبم دقیقه 15 مدولوه شد یا 50 هرتز . نیم دقیقه ده مدوله شده با 100 و نمیم قیقه 30 مدوله شده با 50 هرتز
          خلاصه کلی پترن میتونی درست کنی . بهتره دایم صدا پخش نشه و سکوت داشته باشه در هر بار پخش هم الگوریتم فرق کنه . این چیزهایی بود که من تو لینکهایی که دادی فهمیدم اینم بگم که خیلی عمیق نخوندم

دیدگاه

دست دوستان درد نکنه...

دیدگاه

دست دوستان درد نکنه...
              با سلام و درود
              در صورت امکان اگر مدار را عملاً مورد آزمایش قرار دادید، لطفاً نتیجه را بیان نمایید.

دیدگاه

سلام - خوب هستید دوست عزیز؟
                بله من عملا مورد استفاده قرار دادم و بر روی سگ همسایه هم تست کردم که به سرعت از محل پخش صوت فرار کرد
                که نشان دهنده این است که این صوت بر روی شنوایی سگ تاثیر گذاشته و به شدت حیوان را میازارد...
                اما مشکل این بود که من اسپیکر و آمپیلی فایر را با توان بالا در نظر گرفته بودم (با اسپیکر کوچک و بدون آمپیلی فایر
                تاثیر زیادی روی سگ نگذاشت و فقط کمی خوشش را تکان داد و جمع کرد....) و بعد از مدتی که داشتم دستگاه را تست میکردم
                ناگهان به شدت گوشدرد گرفتم و انگار دو سوزن را در گوشم فرو میکردند و حالم هم به شدت بد شده بود...
                این درد و تیر کشیدن گوش تا دو روز ادامه داشت که حتی صدا هایی مثل اره کاری و .... که صدای ریزی داشتنئد ... گوشم را به
                شدت آزار میداد ....
                چنین وسیله ای روی گوش انسان هم تاثیر میگذارد و بیمار کننده است ... پس در استفاده از آن دقت کنید....

دیدگاه

تو لینک زیر یه مدار فراری دهنده سگ با آی سی 555 هست که میتونید ازش استفاده کنید و نیازی هم به میکرو و برنامه نویسی نیست .

دیدگاه

این درد و تیر کشیدن گوش تا دو روز ادامه داشت که حتی صدا هایی مثل اره کاری و .... که صدای ریزی داشتنئد
                    اینجانب از به اشتراک گذاشتن این تجربه از شما تشکر میکنم چون خودم تا کنون چنین تجربه ای را نداشتم
                    کاش مدت زمان تاثیر صدا بر روی سگ را انداره گیری میکردید. مثلا میزان قدرت صدا و زمان تاثیر موثر بر روی حیوان چون این اطلاعات با ارزش و کمیاب یا بهتر بگم نایاب است.

دیدگاه

سلام
                      ببینید دوست عزیز - بعد از پخش صوت سگ ناگهان صورتش را به طرف منبع صوت میچرخاند و ابتدا گوش را بلند کرده و بعد گوش را به شدت جمع میکند و از جای خود بلند شده
                      و فرار میکند.... روی یک سگ ولگرد شلو ولی هم که خوابیده بود - تست کردم و به آرامی پاشد و از آنجا با قدمهای آروم دور شد... هر سگی رفتار متفاوتی از خودش نشون میده...
                      مثل ما انسانها که عکس العملهای متفاوتی از خودشان نشان میدهند .... البته باید روی یک سگ گله و یا محاجم تست بشه ... همه این سگها که من تست کردم سگهای بی حال و ترسویی
                      در برابر سگهای نگهبان و گله... بودند...
                      خوب حالا باید در این تاپیک بر وری مدار این دستگاه بحث و بررسی بشه...

دیدگاه

خوب حالا باید در این تاپیک بر وری مدار این دستگاه بحث و بررسی بشه...
                        خیلی مهمه که قبل ساخت دستگاه رفتار سگ در مقابل فراصوت برسی بشه.
                        پس میشه نتیجه گرفت که پخش صدا حدودا به مدت یک تا سه دقیقه کافیه که سگ را از محل دور کنه. و اگر این کار به مدت هر 15 دقیقه سکوت انجام بشه خوب باشه. البته اینها همه نتیجه گیری های من از ازمایشات شماست

دیدگاه

سلام
                          سینا جان نمی دونم کتابهای محمود بخت آور را خوانده اید یا نه .قدیم معروف ترین مرجع مدار الکترونیک برای سن های کم بود و بعضا تا 90 سال مداری داشت که فراری دهنده حیوانات بود اما یادمه نوشته بود فرکانسش را نوزادان ممکنه بشنوند و از کاربردهای دیگه اش نوشته بود عید وقتی مهمانی به آجیلهای شما حمله میکنه اینو روشن می کنید حالت دل آشوبی و اضطراب مانندی پیدا می کنه و آجیلهای شما در امان می ماند خلاصه چندبار به فکر افتادم بسازم مخصوصا تو شهرمون اصفهان فکر کنم خیلی خوب فروش بره
                          من چندجا خوانده بودم که این فراری دهنده ها اگر دائما روشن باشه کم کم سگ و گربه های محله به اینها عادت می کنند و اصلا روشون اثر نداره پس بهتره برای مدارتون سنسور بگذارید اگر موجود زنده نزدیک شد فعال بشه و با دور شدن موجود زنده قطع بشه . فلاش قوی +سنسور هم امتحان کنید تو شب شاید نور شدید هم باعث ترسشون بشه.
                          تا اونجا هم که می دونم برای خروجی این مدارات صوتی از بازر (پیزو)به جای بلندگو استفاده میشه .حالا نمی دونم بازر مناسب با توان مورد نظر شما در بازار ایران هست یا نه.البته شاید تویتر باندها و یا تویترهای داخل ماشین هم جواب بده
                          جدیدترین ویرایش توسط Mohamadh14; ۱۴:۲۲ ۱۳۹۶/۰۶/۲۴.
                          کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                          ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohamadh14 نمایش پست ها
                            فلاش قوی +سنسور هم امتحان کنید تو شب شاید نور شدید هم باعث ترسشون بشه.
                            نکته جالب در ازمایش سینا که من فهمیدم این بود که گوش سگها از فراصوت آزرده میشه ولی از صدا وحشت نمیکنن . معمولا حیوانها اگر از مکانی وحشت کنن در خاطرشان خواهد ماند و به اون منطقه نزدیک نمیشن. اما ایا آزرده شدن هم همین بلا رو سرشون میاره؟
                            جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۱۴:۳۱ ۱۳۹۶/۰۶/۲۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
                              نکته جالب در ازمایش سینا که من فهمیدم این بود که گوش سگها از فراصوت آزرده میشه ولی از صدا وحشت نمیکنن . معمولا حیوانها اگر از مکانی وحشت کنن در خاطرشان خواهد ماند و به اون منطقه نزدیک نمیشن. اما ایا آزرده شدن هم همین بلا رو سرشون میاره؟
                              ما تو محله حدود 10تا گربه داریم که به شدت رو اعصاب هستند .دائما تو باغچه خرابکاری می کنند تمام گلها را نابود می کنند همه حیاط را مو گربه برداشته رو کفش میاند شماره یک انجام می دهند تمام رنگ ماشین را خط اندختند و.....
                              دمپایی زدیم بهشون آب بهشون پاشیدیم (گربه از آب خیلی بدش میاد)ترسوندیمشون و.....اما فردا صبح دوباره میاند تو خونه روز از نو روزی از نو .دلم نمیاد اگر نه با سم کارشون را تمام میکردم
                              تمام حیوانات به این صورت نیست که اگر از محلی ترسیدند دیگه نیاند .البته شاید ترس عمیق باید درک کنند مثلا گربه ای که یک بار ماشین از رو پاش رد شده اگر زنده بمونه احتمالا دیگه سمت ماشین و خیابون نره
                              کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                              ولتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X