اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرگرامر USB برای AVR - Doper

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پرگرامر USB برای AVR - Doper

برگردوندن فیوز بیت ها احتمالا فقط از طریق HVSP و سوکت 20pin انجام میشه
    فعلا دارم روش کار می کنم

دیدگاه

به نام خدا سلام من هم تست کردم و البته فقط در codevision جواب گرفتم ولی یک مشکل اساسی هست اون هم این که فرمانها یکی در میان خطا میدهند مثلا اگر برای مرتبه اول erase را بزنم کار میکند والبته چراغ دستگاه هم روشن میشود ولی فرمان بعدی را که میدهم خطا میدهد ولی مرتبه سوم که میزنم کار میکند باز مرتبه چهارم کار نمیکند وهمینطور یکی در میان الی آخر من هرچقدر فرکانس و همچنین جامپر ها را دستکاری کردم این مشکل برطرف نشد ممنون میشم در این مورد من رو یاری کنید .متشکرم خداحافظ.

دیدگاه

یه جا خونده بودم برای کار باstk500 بعد از هر پروگرام باید دستگاه یکبار ریست بشه
        حالا نمیآ‌دونم درسته یا نه

دیدگاه

کس دیگهآ‌ای تست نکرده؟

دیدگاه

به نام خدا میخواستم بپرسم آیا شما هم مشکل من رو دارید یا اشکال از کار من.

دیدگاه

راستش الان هیچ میکروی سالمی ندارم
              15-16 تا mega8 و mega32 دارم که همه به خاطر دست کاری فیوز بیت ها از کار افتادن
              تا الان که نتونستم درستشون کنم

دیدگاه

یه شکست بزرگ!
                Only 8 and 14 pin devices support HVSP mode. Bigger devices only support HV parallel programming
                با این پروگرامر نمیآ‌شه میکرو های 28 و 40 پین رو از طریق HighVoltage پروگرام کرد

دیدگاه

به نام خدا سلام منظورم همون یکی در میون خطا دادن در ضمن میدونید اون دو تا سوکت خالی پایینی برای چیه.باز هم متشکرم.

دیدگاه

اونا برای پروگرام کردن میکرو های 16پینی و 8 پینی هست

دیدگاه

من فقط با AVRstudio اونم جدیدترین ورژنش تست کردم هیچ مشکلی نداشت و به راحتی پروگرام میآ‌کرد(با mega32 وmega16 امتحان کردم)
                      نکتهآ‌ی مهم اینه که باید جامپر JP1 وصل باشه و تو برنامه هم مود ISP انتخاب بشه
                      با codevision و bascom هم امتحان میآ‌کنم و نتیجه رو اعلام میآ‌کنم

دیدگاه

به نام خدا سلام من هم تست کردم و البته فقط در codevision جواب گرفتم ولی یک مشکل اساسی هست اون هم این که فرمانها یکی در میان خطا میدهند مثلا اگر برای مرتبه اول erase را بزنم کار میکند والبته چراغ دستگاه هم روشن میشود ولی فرمان بعدی را که میدهم خطا میدهد ولی مرتبه سوم که میزنم کار میکند باز مرتبه چهارم کار نمیکند وهمینطور یکی در میان الی آخر من هرچقدر فرکانس و همچنین جامپر ها را دستکاری کردم این مشکل برطرف نشد ممنون میشم در این مورد من رو یاری کنید .متشکرم خداحافظ.
                        منم اون مشکلی که با codevision داری رو دارم یکی در میون خطا میآ‌ده
                        ولی bascom مشکلی نداره ولی قبل استفاده از bascom باید Avrstudio نصب بشه و آدرس فایل Stk500 تو bascom وارد بشه

دیدگاه

سلام دوستان شما اگه دنبال پرگرمر usb هستین usb asp بسازین و با برنامه چینی یا برنامه آقای خازاما استفاده کنید که یکی از بهترین برنامه های پرگرمر به نظر من من این بردو pcb کشیدم و ساختم اخه خدم لازم داشتم یه برد پرگرمر یو اس بی ای وی ار و بر آموزشی روی خود برد که میتونه 40پین از سریatmega 32 و 28 پین از سری atmega 8 و 20پین از سری attiny 2313 و 8پین از سریattiny 15 با زیب سوکت برمه و خروجی 10 پین isp و 6پین ساده isp داره , امکانات جانبی برد ...
                          لینک مدار و برد http://forum.iranled.com/showthread.php?tid=12858
                          لینک برنامه آقای خازاماhttp://khazama.com/project/programmer
                          اینم لینک اصلی USBasp برای اونها که قصد ساختش رو دارند
                          http://www.fischl.de/usbasp/

دیدگاه

دوست عزیز یک بار دیگه تمام مراحلی که در پست های قبل گفته شد رو انجام بده
                            بیبن درایورش درست نصب شده یا نه اگه تو هر بار اتصال پروگرامر به کامپیوتر صفحه یا پیغامی اومد یه جای کار اشکال داره اگه درست باشه فقط یه آلارم اتصال میآ‌ده
                            به Divice manager برو تو قسمت PORTS ببین پروگرامر با com شماره چند اتصال پیدا میآ‌کنه؟(باید 3تا 7 باشه)
                            همچنین باید جامپر کنار خازن الکترولیت رو هم اتصال بدی(کنار کانکتور USB)
                            بعد یه میکرو سالم رو به پروگرامر وصل کن، اگه همه چیز درست باشه LED موقع Read یاwrite روشن میآ‌شه
                            به ارور ابتدایی AVR studio توجه نکن(سعی کن آخرین ورژن رو نصب کنی)
                            موفق باشی

دیدگاه

مگا64 رو هم میشناسه؟؟؟

تو bascom هیچ مشکای نداره؟

hv واسه مگا64 و 32 داره؟؟؟
                              علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

HV فقط تو سری Tiny پشتیبانی میآ‌شه
                                تمام فیوزبیت ها و لاک بیت ها به جز SPI قابل دسترسی هستند
                                برای تمام میکرو های Mega و Tiny قابل استفادهآ‌س

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X