اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساختار نمایشگرهای تمام رنگی (Full Color RGB LED Display )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساختار تابلوهای تمام رنگی (Full Color RGB LED Display )

کسی نظری نداره ؟ پیشنهادی ؟ انتقادی ؟ اصلا این چیزا مفید هست ؟
    حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

مطالبتون خیلی مفیده
      لطف می فرمایید که نتایج تجربیاتتون رو اینجا قرار می دهید.
      من با اشتیاق دنبال می کنم. اگر هم نظری نمی دم ، ندارم که بدم
      It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
      گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
      چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد فخر
        کسی نظری نداره ؟ پیشنهادی ؟ انتقادی ؟ اصلا این چیزا مفید هست ؟
        با سلام

بعد از این همه مدت ، بالاخره یه تاپیک منحصر بفرد ایجاد شد .
        با اشتیاق کامل تاپیک شما دنبال میشود .
        جناب فخر ، دست مریزاد :smile:

دیدگاه

ساختار نمایشگر بزرگ شهری

هر نمایشگر تشکیل می شود از
          1 - ماتریسی از ماتریس های 16*16 ساخته شده
          2 - بردهای انتقال Transmition Board
          3 - برد ویدویی

بردهای انتقال را غالبا با میکروهای Arm طراحی می کنند .

بردهای ویدویی غالبا به صورت کارت در کامپیوتر نصب می شوند یا به صورت اکسترنال با کامپیوتر در ارتباطند . به عبارتی نمایشگرهای بزرگ غالبا با یک کامپیوتر کار می کنند . می شه تنظیم کرد که کارت ویدویی نمایشگر هر چه را در مانیتور هست نشان دهد یا اینکه یک فایل ویدویی یا تصویری را نشان بده . این نمایشگرهایی که می بینید تلویزیون پخش می کنند هم به نظر من یه کارت تی وی گذاشتند رو کامپیوتر و از اون دارن شبکه ها رو منتقل می کنند روی نمایشگر .
          حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

فرکانس رفرش Refresh Frequency

یه عکس درباره نحوه رفرش تصاویر در نمایشگر LED اینجا می زارم برای اون دوستانی که هنوز مساله براشون یک کم مبهمه :

نمایش یک حرف M در ماتریس 8*8

در صورتیکه یک تصویر بیش از 48 بار در ثانیه نمایش داده شود چشم انسان آن را یک دست و صاف می بیند ولی کم شدن این عدد باعث می شود که تصویر لرزش داشته باشد و چشم را آزار دهد . تعداد نمایش تصویر در ثانیه همان فرکانس رفرش هست که واحد آن هرتز می باشد ، در عکس های بالا یک تصویر در 8 میلی ثانیه کامل می شود به عبارتی در هر ثانیه 1000/8 = 125 بار این تصویر نمایش داده می شود بنابراین فرکانس رفرش این نمایشگر 125 هرتز است . ( ببخشید که خیلی ابتدایی بود )

دوستان عزیز فرکانس رفرش را با فریم بر ثانیه اشتباه نکنند ، عدد 25 فریم بر ثانیه مربوط به نمایش تعداد فریم های یک ویدئو است ، یعنی برای دیدن ویدئو بدون پرش باید حداقل در هر ثانیه 25 فریم نمایش داده شود ، ولی فرکانس رفرش مربوط به سرعت روشن و خاموش شدن سطرها است تا چشم انسان آن را نبیند . مثلا اگر نمایشگر 100 هرتز داشته باشیم و این نمایشگر در حال پخش ویدئو 25 فریم بر ثانیه باشد ، هر فریم چهار بار در نمایشگر رفرش می شود ( 100/25 = 4)

دیدگاه

جتاب فخر کارت خیلی درسته ، خدایش هر کسی نمیاد این مطالب با ارزش رو اینجا قرار بده دستت درد نکنه فقط همینو دارم بگم و مشتاقانه مطالب دنبال میشه اگر هم تا حالا نظرات کم بوده بخاطر اینه که بحث تخصصیه و دوستان ترجیح دادن که به استفاده از تشکر بسنده کنن :applause: :applause: :applause:
              کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

ممنون از لطف همگی ، فقط می خواستم بدونم که تصاویر و توضیحات به اندازه کافی واضح است و نکات مبهم بیان نشده ؟

دیدگاه

سلام.
                  اقای فخر مطالبتون واقعا فوق العادس. خیلی ممنون. امیدوارم ادامه بدید.
                  فقط یه سوال: برای اینکار حتما باید از ای سی هایی که فرمودید استفاده کرد؟؟ من قیمت اونا رو نگاه کردم خیلی بالا بود. ضمنا ای سی AT90PWM3 از خانواده AVR هم هست که 16 کانال PWM داره.میشه از این استفاده کرد؟ ( یادم نیست هر کانالش چند بیتی بود.) اما قیمتش به نسبت خیلی ارزونتر از ای سی هایی است که معرفی نمودید.
                  ببخشید جسارت میکنم به نظر من بهتره فعلا اصول این تابلوها رو توضیح بدید و فعلا وارد قسمت سخت افزار نشیم.

دیدگاه

خسته نباشید
                    ایا ای سی های pwm تو ایران پیدا میشه
                    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

زاویه دید نمایشگر

یکی از خصوصیات هر نمایشگر زاویه دید هست یعنی تصویر نمایشگر حداکثر در چه زاویه ای قابل روئیت است . این خصوصیات صرفا با نوع LED های بکار رفته در نمایشگر تعیین می شود ، LED ها خصوصیتی به نام زاویه تابش دارند که همان زاویه دید نمایشگر را تعیین می کنند . غالبا از led های Oval (بیضی) در نمایشگرها استفاده می کنند به دلیل زاویه تابش بالایی که دارند .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
                        سلام.
                        اقای فخر مطالبتون واقعا فوق العادس. خیلی ممنون. امیدوارم ادامه بدید.
                        فقط یه سوال: برای اینکار حتما باید از ای سی هایی که فرمودید استفاده کرد؟؟ من قیمت اونا رو نگاه کردم خیلی بالا بود. ضمنا ای سی AT90PWM3 از خانواده AVR هم هست که 16 کانال PWM داره.میشه از این استفاده کرد؟ ( یادم نیست هر کانالش چند بیتی بود.) اما قیمتش به نسبت خیلی ارزونتر از ای سی هایی است که معرفی نمودید.
                        ببخشید جسارت میکنم به نظر من بهتره فعلا اصول این تابلوها رو توضیح بدید و فعلا وارد قسمت سخت افزار نشیم.
                        محصولات Macro Block قیمت خوبی دارند ، MBI5031 که 12 بیتی هست هر عدد 1.40$ , MBI5030 که 16 بیتی هست هر عدد 1.99$
                        http://www.kingelectronics.com/index...pt=LED+Drivers
                        توجه داشته باشید که این آی سی ها خودشون سیگنال هر کانال را می سازند ، جریان مورد نیاز را تامین می کنند و دیتا را به آی سی بعدی شیفت می دن .
                        مطمئنید At90PWM3 هم 16 تا کانال PWM داره ؟

من سعی کردم فقط اصول رو بگم ، به نظر شما اصول این تابلوها چیست ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r.babazadeh
                          خسته نباشید
                          ایا ای سی های pwm تو ایران پیدا میشه
                          من که نتونستم پیدا کنم

دیدگاه

دوستان ، من دیگه مطلب خاصی ندارم اگر موردی هست مطرح کنید تا درباره اش بحث کنیم .
                            با تشکر

دیدگاه

سلام. ممنونم.
                              ای سی های pwm که تو ایران پیدا نمی شوند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط regiona
                                سلام. ممنونم.
                                ای سی های pwm که تو ایران پیدا نمی شوند.
                                سلام

وقتی پایا ، آرا الکترونیک و جوان نداشته باشه فکر نکنم پیدا بشه . با Macro Block مکاتبه کنید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X