اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هنگ کردن lcd کاراکتری و رفع مشکل به صورت نرم افزاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : هنگ کردن lcd کاراکتری و رفع مشکل به صورت نرم افزاری

نوشته اصلی توسط mohammadgh1370 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون،این سلف و خازن ها کارشون چیه؟خازن تانتالیوم چی هس؟ممنون میشم کمکم کنید،بعضی جاها خوندم که باید از مدار اسنابر واسه برق 220 خروجی رله استفاده کرد تا مشکل حل بشه،این قضیش چیه؟این هم درسه؟
    سلف و خازن ها کارشون فیلتر کردن فرکانسهای بالا یا همون نویز ها و احیانا کنترل ریپل ها ( نوسانات ولتاژ ) هست .
    خازن تانتالیوم یه نوع از خازن هست که مشخصه فرکانسی و مقاومت داخلی پایینی نسبت به خازن های الکترولیتی داره و برای حذف نویز بسیار خازن مناسبی به حساب میاد که در فروشگاه
    سرچ کنید مدل هایی زیادی از این خازن با ولتاژ ها و ظرفیت های مختلف نهایتا تا 330 میکرو فاراد موجود هست .
    مدار اسنابر از سری کردن یه مقاومت معمولا با اهم پایین با یه خازن ( معمولا پلی استر یا MKT ) ساخته میشه و کارش سرکوب کردن ولتاژ های ناگهانی هست که ممکنه در مدار ظاهر بشه
    در واقع روند افزایش یک ولتاژ رو که به صورت ناگهانی دوسر این ترکیب ظاهر میشه کاهش میده و این کمک میکنه که شوک کمتری به مدار وارد بشه .

در صورتی که موارد ذکر شده در پست قبلی برای مقابله با نویز رو انجام بدید مشکل شما به احتمال بسیار زیاد مرتفع خواهد شد
    توجه کنید سرکوب نشدن نویز هایی احتمالی د رطولانی مدت تاثیر مخرب داره بنابراین شدیدا به فکر سرکوب کردن این نویز های افسارگسیخته باشید

موفق باشید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
      سلف و خازن ها کارشون فیلتر کردن فرکانسهای بالا یا همون نویز ها و احیانا کنترل ریپل ها ( نوسانات ولتاژ ) هست .
      خازن تانتالیوم یه نوع از خازن هست که مشخصه فرکانسی و مقاومت داخلی پایینی نسبت به خازن های الکترولیتی داره و برای حذف نویز بسیار خازن مناسبی به حساب میاد که در فروشگاه
      سرچ کنید مدل هایی زیادی از این خازن با ولتاژ ها و ظرفیت های مختلف نهایتا تا 330 میکرو فاراد موجود هست .
      مدار اسنابر از سری کردن یه مقاومت معمولا با اهم پایین با یه خازن ( معمولا پلی استر یا MKT ) ساخته میشه و کارش سرکوب کردن ولتاژ های ناگهانی هست که ممکنه در مدار ظاهر بشه
      در واقع روند افزایش یک ولتاژ رو که به صورت ناگهانی دوسر این ترکیب ظاهر میشه کاهش میده و این کمک میکنه که شوک کمتری به مدار وارد بشه .

در صورتی که موارد ذکر شده در پست قبلی برای مقابله با نویز رو انجام بدید مشکل شما به احتمال بسیار زیاد مرتفع خواهد شد
      توجه کنید سرکوب نشدن نویز هایی احتمالی د رطولانی مدت تاثیر مخرب داره بنابراین شدیدا به فکر سرکوب کردن این نویز های افسارگسیخته باشید

موفق باشید
      خیلی ممنون از کمکتون،تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadgh1370 نمایش پست ها
        خیلی ممنون از کمکتون،تشکر
        خواهش میکنم
        آیا شما عملا موارد گفته شده رو انجام دادین و جواب گرفتید ؟؟؟
        دقیقا کدوم موارد رو برای سرکوب نویز لحاظ کردید ؟؟
        آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
          خواهش میکنم
          آیا شما عملا موارد گفته شده رو انجام دادین و جواب گرفتید ؟؟؟
          دقیقا کدوم موارد رو برای سرکوب نویز لحاظ کردید ؟؟
          باید برم وسایلشو بخرم،انجام دادم نتیجشو میذارم،تشکر از کمکتون

دیدگاه

Re: هنگ کردن lcd کاراکتری و رفع مشکل به صورت نرم افزاری

سلام بنده همین مشکل رو داشتم و با روشن و خاموش شدن شیر برقی (که از طریق رله خاموش و روشن می شد) ال سی دی کاراکتری هنگ می کرد. من در سمت دو سر شیر برقی از ,وریستور 7vdr391 استفاده کردم. که با یک مدار خازن و مقاومت ( اسنابر) موازی کردم. و مشکل هنگ lcd رفع شد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X