اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدوم تغذیه مناسب منه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدوم تغذیه مناسب منه

سلام دوستان
    من برق 4 ولت 2 آمپر لازم دارم، بین دو منبع تغذیه بالا چه تفاوتی هست؟ غیر از اون سون سگمنت و جعبه ی بزرگش!

پاسخ : کدوم تغذیه مناسب منه

درود ، منبع تغذیه آزمایشگاهی به دلیل داشتن قابلیت کنترل دقیق ولتاژ و جریان و نمایشگر این دو مورد بسیار مفید و کاربردی هست ، همچنین در این عکس نوع منبع ترانسی هست ، قیمت فکر میکنم ۵۰۰ تومان باشه الان :|

برد دوم توسط یک آی سی رگولاتور کاهنده با عملکرد سوییچینگ ولتاژ خروجی رو توسط پتانسیومتر تنظیم می*کنه ، حداکثر جریان ۳ آمپر ( معمولا بیشتر از ۲ آمپر نمیشه کشید ) برای برد دوم شما باید یک منبع تغذیه مجزا به عنوان ورودی استفاده کنید. قیمت حدود ۱۰ هزار تومان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alone123 نمایش پست ها

سلام دوستان
      من برق 4 ولت 2 آمپر لازم دارم، بین دو منبع تغذیه بالا چه تفاوتی هست؟ غیر از اون سون سگمنت و جعبه ی بزرگش!
      با سلام:
      دوست عزیز، دستگاه بالا یک منبع تغذیه آزمایشگاهی است، که معمولا دارای ولتاژ خروجی بین صفر تا 30 ولت و جریان قابل کنترل حدود 3 الی 5 آمپر را دارند. یعنی هر ولتاژی که بین صفر تا 30 ولت را لازم داری، با ولوم مثلا 4 ولت را میزان می کنید و این ولتاژ میزان شده را در 7 سگمنت مشاهده می کنید. همچنین جریان کنترل شده را. اما در عکس پائین شما یک ماژول منبع تغذیه را مشاهده می کنید که معمولا ولتاژی بین 3 الی 30 ولت را فقط با پیچ گوشتی ساعتی و چرخاندن پتانسیومتر تنظیمی آبی می توانید تنظیم کنید. البته بجای 7 سگمنت دستگاه باید ازیک مولتی میتر استفاده کنید. این ماژول قادر نیست ولتاژ متغیر بین 0 الی 3 ولت را بدهد. و معمولا جریان خروجی آن هم کم است. فقط به تبلیغش نگاه نکنید. اگر بخواهید فقط برای ولتاژ 4 ولت فیکس 2 آمپر استفاده کنید، یک عدد از این ماژول ها را بخرید و به ورودی ولتاژ D.C حدود 7 ولت با جریان 3 آمپر را بدهید تا در خروجی با تنظیم پتانسیومتر آبی ولتاژ فیکس 4 ولت را بگیرید.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

متشکرم
        یه سوال دیگه: من یه دیمر AC با ترایاک ساختم و با مولتی متر، ولتاژش بین 40 تا 220 قابل تنظیم بود. حالا سوالم اینه که بیشتر جاها چرا از ترانس استفاده میکنند؟ مگه دیمر هزینش کمتر نیست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alone123 نمایش پست ها
          متشکرم
          یه سوال دیگه: من یه دیمر AC با ترایاک ساختم و با مولتی متر، ولتاژش بین 40 تا 220 قابل تنظیم بود. حالا سوالم اینه که بیشتر جاها چرا از ترانس استفاده میکنند؟ مگه دیمر هزینش کمتر نیست؟
          درود ، کاری که دیمر می*کنه اینه . مطابق تصویر

هرچقدر دیمر کم میشه ، قسمت بیشتری از *سیکل سینوسی برق بریده میشه ، دستگاه ها با این سیکل برش خورده حتما آسیب خواهند دید ، لامپ رشته ای مشکلی با این موضوع نداره .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
            درود ، کاری که دیمر می*کنه اینه . مطابق تصویر

هرچقدر دیمر کم میشه ، قسمت بیشتری از *سیکل سینوسی برق بریده میشه ، دستگاه ها با این سیکل برش خورده حتما آسیب خواهند دید ، لامپ رشته ای مشکلی با این موضوع نداره .

1. کاهنده dc به dc که در پست اول عکسش هست چی؟ آیا اونم مکانیزمی شبیه PWM داره ؟
            من با اون کاهنده حتی گوشی موبایل رو روشن کردم و گوشی آسیب ندید!
            2. از کجا بدونم کدوم دستگاه ها با سیکل های بریده شده مشکل پیدا می کنند؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X