اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کم آوردن مگا 128 با بیسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کم آوردن مگا 128 با بیسکام

میتونی تا 1024 هماستفاده کننی هرچی بیشتر باشه بتره :nice:

دیدگاه

سلام
      آقا ما این رو نوشتیم اول برنامه اما بازم جواب نداد
      کارم خوابیده به خاطرش

$hwstack = 1024

$swstack = 1024

$framesize = 1024

دیدگاه

یکی از بدی های بسکام اینه که به برنامه نویس اجازه میدهخ اسپاگتی برنامه بنویسه. اینجور مواقع هم افزایش اندازه حجم پشته های نرم و سخت افزاری (که البته در این یک مورد بشدت کم بنظر میاد) فقط بروز مشکل رو عقب تر میندازه. ولی ممکنه اصلا حذفش نکنه. بیشتر فکر کنم مشکل از ساختار بد برنامه باشه.
        مثلا زیاد میبینم در روال وقفه دوستان اقدام به انجام کارهای زمانگیر میکنن. از روالهایی استفاده میکنن که معلوم نیست بطور امن وقفه هارو مدیریت میکنه یا نه.
        و غیره.

دیدگاه

همیشه سعی کنید برنامه رو بهینه بنویسید
          با نظر آقا رضا هم موافقم
          یکی از بدیهای بسکام اینه که خیلی سادس :mrgreen: و این باعث میشه که خیلی ها به همون چند دستور اصلی و مهم اکتفا کنن و سراغ بقیه دستورات نرن
          اصلا بعضی ها فکر میکنن بسکام همین 4 دستوره SET و RESET و IF و.... در صورتی که اگه هلپ بسکام رو بخونن بعد میفهمن چندصد دستور مختلف و جالب داره که واقعا برنامه نویسی رو جالب و ساده میکنه
          من خودم قبلا همین مشکلات رو داشتم و هر وقت برنامه طولانی و بزرگی میخواستم بنویسم با همین مشکل ریست شدن میکرو مواجه بودم
          ولی وقتی هلپ بسکام رو خوندم متوجه شدم چقدر دستورات جالب و ظریفی داره که من فکرشم نکرده بودم
          مثلا قبلا همیشه برای هر شرطی از IF استفاده میکردم ولی بعد فهمیدم دستوراتی مثل SELECT CASE حتی میشه گفت از IF هم کاملترند و استفاده از اون هم باعث میشه برنامه سبک تر باشه و هم ساده بشه
          همیشه سعی کنید از دستورات بهینه تر استفاده کنید اینجوری مشکل ریست شدن میکرو تقریبا حذف میشه
          پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X