اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال avr به هارد دیسک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اتصال avr به هارد دیسک

سلام.
    هدف پروژه این بود که میکرو با هارد ارتباط برقرار کنه.حالا میخوام ببینم میشه با همین IDE connector با مادر بورد ارتباط بر قرار کرد؟ یا مثلا از طریق floppy connector؟
    مثلا فرض کنید اطلاعاتی که روی یه ROM هست رو از این طریق به مادربرد انتقال بدیم. :question:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali3635
      شکر خدا بالاخره مشکلم حل شد اشکال از هارد بود مثل این که سکتور های اولش خراب بود اما یه هارد دیگه وصل کردم درست شد
      اینم سورس برنامه و نحوه اتصال پینها اگه پینا رو جور دیگه زدین فایل Config_HardDisk_M128 تغییر بدین

سلام
      من برنامه شما رو تو پروتئوس شبیه سازی کردم
      ولی بعد از یک دقیقه که روی wait for drive میمونه error229 میده :sad:
      آیا تو پروتئوس اینجوریه؟ممکنه تو عمل درست باشه؟ یا ایراد از منه
      اینم عکسش

ممنون میشم کمک کنید
      پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

کتبخانه ای جهت انجام این کار برای codevision هم هست؟

دیدگاه

شرمنده
          میدونم که جاش اینحا نیست ولی میتونید به تاپیک زیر سری بزنید؟
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=34378.new#new

دیدگاه

سلام
            یک سوال برام پیش اومده
            اونم اینه که آیا با کتابخانه های بسکام فقط میشه با هارد کامپیوتر ارتباط برقرار کرد یا نه با هر IDE دیگری مثل CDROM و DVDROM هم میشه ارتباط داشت و اطلاعات رو از روی سی دی و دی وی دی هم خوند؟
            درضمن لطفا اگر درمورد پست قبلیم هم نظری دارید بفرمایید
            پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

بابا مهندسا یکی ما رو دریابه :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
              برای اونایی که این مدار رو ساختن یک تست که کاری نداره ولی من باید این مدار رو از اول بسازم!!!!! :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :angry:

دیدگاه

سلام
                می شه یه توضیحی در باره ی برنامه دهید
                چیه جوری هارد رو در برنامه تعریف کردید

دیدگاه

در جواب آقای کاخکی باید بگم این کتابخونه مخصوصه هارده...
                  و اما یه سوال که خودم دارم...
                  من یه هارد 500 دارم وقتی به کامپیوتر وصلش میکنم خیلی سرعت کامپیوتر پایین میاد و وقتی دادمش بهش نگاه کنن گفتن بد سکتور داره.
                  حالا سوالا
                  نمیشه درستش کرد؟
                  اگه از تبدیل Sata<>IDE استفاده کنم میتونم این برنامه رو روش پیاده سازی کنم؟
                  ممنون.
                  الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

cd و dvd رو هم میشه راه انداخت ولی متاسفانه این دو تا ساختار هارد رو ندارن. این دو تا بیشتر یک چیزی مشابه یک آرشیو مثل zip هستن. ولی با ساختار های خودشون. اگر بخوایین اطلاعاتی از این دو تا بخونین باید یه چیزی مشابه avrdos رو خودتون بنویسین. چون اینجا دیگه fat وجود نداره. و ساختار فایلش cdfs هست.

دیدگاه

دوستان سلام
                      این سوال رو من نزدیک دوسال پیش پرسیده بودم و اون موقع کسی جواب نداد
                      البته همون موقع خودم جواب خودم رو گرفتم و وقتی دقت کردم به همون نکته ای که آقای آقازاده اشاره کردند برخوردم و از این کار منصرف شدم برای همین دیگه پیگیری نکردم
                      ممنون از همگی دوستان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X