اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چشمک زن در بسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چشمک زن در بسکام

[QUOTE=خلبان;721998][QUOTE=Aramkou;721996][QUOTE=Namvar14;721985]باگ داره؟
    این نشون میده که شما تعریف باگ اشنا نیستی.بهترین روش اینه.اصلا اصولش اینه.شما اگه در حین برنامه نویسی و بسط برنامه تون بهش باگ اضاف نکنید تتا اینجا هیچ باگی نداره.با جرات میگم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Aramkou نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات ارزشمندتون
    باگ مد نظر من نه به معنای خطای عملکرد یا هنگ کردن میکرو است منظور نظر من تایم غیر دقیق چشمک زدن هست یعنی ممکنه برای دقایقی هر نیم ثانیه چشمک بزنه اما در زمانهایی مثلا این چشمک هر 1 ثانیه اتفاق بیافته که این آریتمی جزئی به چشم ناخوشایند بیاد..
    مثال:
    فرض به گیرم در دستورات if تعرف شده.; تا مواقعی که شرط محقق نشده زمان چشمک زدن فرضا نیم ثانیه خواهد بود اما زمانی که شرط محقق میشه و میکرو می بایست یک سری دستورات دیگه انجام بده زمان چشمک زدن مثلا 1 ثانیه میشه

سلام دوستان اگه کامپایلر bascom با کرک فعال ورژن 2.0.8.2 رو دارین ممنون میشم قرار بدین با سپاس

توی این لینک دوست خوبمون emitor این کامپایلر رو قرار داده که
    من هم از اون استفاده می کنم
    اقا اوکی شد فقط متاسفانه مشکل وقفه پا برجاست

نوشته اصلی توسط عمیدی نمایش پست ها
    سلامیه کار دیگه هم میشه کرد دقت نداره و بستگی به خودتون و برنامه تون داره شما میتونید پایه را تاگل کنید و این خط پایه فلان پایه تاگل کن را هر یک ثانیه بخون و اجرا کن
    سلام حرف شما درست
    اما چه جوری به میکرو بگیم هر یک ثانیه خط تاگل رو بخونه؟
    مثال می زنید

دیدگاه

[QUOTE=Aramkou;722000][QUOTE=خلبان;721998][QUOTE=Aramkou;721996]
      نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
      باگ داره؟
      این نشون میده که شما تعریف باگ اشنا نیستی.بهترین روش اینه.اصلا اصولش اینه.شما اگه در حین برنامه نویسی و بسط برنامه تون بهش باگ اضاف نکنید تتا اینجا هیچ باگی نداره.با جرات میگم.

اقا اوکی شد فقط متاسفانه مشکل وقفه پا برجاست

سلام حرف شما درست
      اما چه جوری به میکرو بگیم هر یک ثانیه خط تاگل رو بخونه؟
      مثال می زنید
      به نظر من یک توضیح کلی در مورد کاری که داری انجام میدین رو
      بیان کنین تا سایر دوستان هم که تاپیک رو می*بینند بهتر بتونن کمک
      کنند
      قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

مثلاً
        میتونید بعد از do یه for بنویسید و کل حلقه را توی for بزارید تعداد شمارش for به اندازه یک ثانیه باشه بعد از for که گذشت به تاگل برسه

مثلاً
        میتونید بعد از do یه for بنویسید و کل حلقه را توی for بزارید تعداد شمارش for به اندازه یک ثانیه باشه بعد از for که گذشت به تاگل برسه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عمیدی نمایش پست ها
          مثلاً

مثلاً
          ممنون
          For-next هم متاسفانه وقفه ایجاد میکنه

[QUOTE=خلبان;722003][QUOTE=Aramkou;722000][QUOTE=خلبان;721998]

به نظر من یک توضیح کلی در مورد کاری که داری انجام میدین رو
          بیان کنین تا سایر دوستان هم که تاپیک رو می*بینند بهتر بتونن کمک
          کنند
          توضیح اینکه یک مدار در بازکن که یک led چشمک میزنه حالا میخوام وقتی برق قطع شد دستگاه سریعا باتری رو فعال کنهو مدار خاموش نشه اما چون لحظه ای که برق میره نا مشخصه اون لحظه ممکنه که میکرو توی وقفه Waitms باشه و نتونه پایه باتری بکاپ رو فعال کنه..همین

دیدگاه

[QUOTE=Aramkou;722008]ممنون

[QUOTE=خلبان;722003][QUOTE=Aramkou;722000]
            نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها

توضیح اینکه یک مدار در بازکن که یک led چشمک میزنه حالا میخوام وقتی برق قطع شد دستگاه سریعا باتری رو فعال کنهو مدار خاموش نشه اما چون لحظه ای که برق میره نا مشخصه اون لحظه ممکنه که میکرو توی وقفه Waitms باشه و نتونه پایه باتری بکاپ رو فعال کنه..همین
            برادر شما چرا لقمه رو دور سرت میچرخونی.
            این مساله شما بسیار ساده است.و با قطعیت میگویم اصولش همونیه که گذاشتم.
            در نمونه برنامه ای که گذاشتم شما هرچقد کد در داخل حلقه d- loopبیافزایید هیچ تغییری در تایم ههای شما نداره شما نداره.تایم ها فقط در زیر برنامه sقابل تغییره.
            تایم هم تحت هیچ شرایطی به هم نمیریزه.این نشون میده حتی شما برنامه رو اصلا تست نکردی.مساله بعدی هم اینه که شما نباید برنامه رو در پروتیوس تست کنید.در شرایط واقعی سرعت اجرای برنامه 10برابر پروتیوس است.درنتیجه زمان تایم ها 10برابره.
            من فقط زیر برنامه sرا دوباره توضیح میدم.
            کد:
            s:
            s:
            incr a
            if a>50 then:incr b :a=0:end if
            if b>20 then b=0
            if b>10 then portd.7=1 else  portd.7=0

return
            مقدار تایم شما با (if>10) قابل تغییر.کافی است که عدد مقایسه شونده hfرا زیاد کنید.مثلا اگر شما بخواهید که زمان روشن خاموش شدن دوبرابر شود.اینجوری عمل کنید.(if b>20 then set portd.7)
            با تغییر مقدار متغییر aو b متوجه خواهید شد که داره چه اتفاقی میفته.و به اون عدد مورد نظر تون میرسید.
            اگه برای شما ثانیه مهمه.باید ببینید که کریستال خارجی شما چیه؟ازروی مقدار کریستال خارجی شما میتونید مقدار دقیق زمان را محاسبه کنید.خیلی از دوستان اصرار دارند که برای محاسبه زمان حتما باید از کریتال ساعت استفاده کرد.در صورتی که مهارت محاسبه کاار با تایمر داشته باشید میتونید با هیمن وقفه یک تایم بسیار دقیقی را استخراج کنید.

لطفا پروهژه هایی که براتون میذارم انجام بده.بعد بگو نمیشه.حداقل برایی کسی که برای شما نیم ساعت میشینه کد نویسی میکنه.و برروی بسکام میذاره و هم نمونه کد بسکام و هم شماتیک پروتیوس و به صورت لینک گذاشتم.اینجوری به هدر ندید.
            eshop-hodhod.ir

دیدگاه

[QUOTE=Namvar14;722013][QUOTE=Aramkou;722008]ممنون

[QUOTE=خلبان;722003]

برادر شما چرا لقمه رو دور سرت میچرخونی.
              این مساله شما بسیار ساده است.و با قطعیت میگویم اصولش همونیه که گذاشتم.
              در نمونه برنامه ای که گذاشتم شما هرچقد کد در داخل حلقه d- loopبیافزایید هیچ تغییری در تایم ههای شما نداره شما نداره.تایم ها فقط در زیر برنامه sقابل تغییره.
              تایم هم تحت هیچ شرایطی به هم نمیریزه.این نشون میده حتی شما برنامه رو اصلا تست نکردی.مساله بعدی هم اینه که شما نباید برنامه رو در پروتیوس تست کنید.در شرایط واقعی سرعت اجرای برنامه 10برابر پروتیوس است.درنتیجه زمان تایم ها 10برابره.
              من فقط زیر برنامه sرا دوباره توضیح میدم.
              کد:
              s:
              s:
              incr a
              if a>50 then:incr b :a=0:end if
              if b>20 then b=0
              if b>10 then portd.7=1 else  portd.7=0

return
              مقدار تایم شما با (if>10) قابل تغییر.کافی است که عدد مقایسه شونده hfرا زیاد کنید.مثلا اگر شما بخواهید که زمان روشن خاموش شدن دوبرابر شود.اینجوری عمل کنید.(if b>20 then set portd.7)
              با تغییر مقدار متغییر aو b متوجه خواهید شد که داره چه اتفاقی میفته.و به اون عدد مورد نظر تون میرسید.
              اگه برای شما ثانیه مهمه.باید ببینید که کریستال خارجی شما چیه؟ازروی مقدار کریستال خارجی شما میتونید مقدار دقیق زمان را محاسبه کنید.خیلی از دوستان اصرار دارند که برای محاسبه زمان حتما باید از کریتال ساعت استفاده کرد.در صورتی که مهارت محاسبه کاار با تایمر داشته باشید میتونید با هیمن وقفه یک تایم بسیار دقیقی را استخراج کنید.

لطفا پروهژه هایی که براتون میذارم انجام بده.بعد بگو نمیشه.حداقل برایی کسی که برای شما نیم ساعت میشینه کد نویسی میکنه.و برروی بسکام میذاره و هم نمونه کد بسکام و هم شماتیک پروتیوس و به صورت لینک گذاشتم.اینجوری به هدر ندید.
              مشکل حل شد برادر
              من Incr رو درون خود برنامه do-loop می نوشتم نتیجه این میشد که در عکس العمل های مختلف میکرو تایم چشمک بهم میخورد اما در تایمر0 که شما نوشتی این مشکل حل میشه چون تایم به محض اینکه سر ریز میشه متغییر a زیاد میشه و عملکرد صحیح میشه
              فقط من از یک متغییر استفاده کردم.مشکلی که نداره؟
              s:
              incr a
              if a>200 then :a=0 : toggle portd.7 :end if
              return
              در ضمن اگر بخوام دو تا ال ای دی رو با این حالت چشمک زن کنم باید تایمر دوم رو فعال کنم یا با همین تایمر میشه؟
              جدیدترین ویرایش توسط Aramkou; ۲۲:۰۸ ۱۳۹۹/۰۷/۰۱.

دیدگاه

[QUOTE=Aramkou;722017][QUOTE=Namvar14;722013][QUOTE=Aramkou;722008]ممنون

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
                مشکل حل شد برادر
                من Incr رو درون خود برنامه do-loop می نوشتم نتیجه این میشد که در عکس العمل های مختلف میکرو تایم چشمک بهم میخورد اما در تایمر0 که شما نوشتی این مشکل حل میشه چون تایم به محض اینکه سر ریز میشه متغییر a زیاد میشه و عملکرد صحیح میشه
                فقط من از یک متغییر استفاده کردم.مشکلی که نداره؟
                s:
                incr a
                if a>200 then :a=0 : toggle portd.7 :end if
                return
                در ضمن اگر بخوام دو تا ال ای دی رو با این حالت چشمک زن کنم باید تایمر دوم رو فعال کنم یا با همین تایمر میشه؟
                چه مشکلی داره .از اینجا به بعد شما اصول کاار و گرفتی دیگه به اختیار خودتونه.
                جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۱۱:۳۳ ۱۳۹۹/۰۷/۰۲.
                eshop-hodhod.ir

دیدگاه

53 پروژه کاربردی با میکروکنترلرهای AVR کتاب مناسبی برای پاسخ به این موضوع است

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
                    شما می تونی برای اینکه موقع قطع شدن برق برای یک ثانیه زمان داشته باشین تا میکرو برسه به خط چک کردن اینکه برق رفته یا نه، از خازن استفاده کنید.
                    اینطوری مطمئن تره
                    یعنی اگه برق بره، برقی که توی خازن مونده برای یک ثانیه میکرو رو روشن نگه داره تا میکرو به خط بررسی وضعیت برق برسه. بعدش می فهمه و در آن واحد (یعنی توی یک سیکل) می تونه باتری بکاپ رو روشن کنه
                    مدار باتری بکاپتون رو دقیقا چطوری زدین؟
                    همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
                    لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
                    تایپیک های من:
                    حل تمام مشکلات atmega128a (eca.ir)
                    آموزش کار با سایت (eca.ir)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X