اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در خواست کمک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : در خواست کمک

آقا یکی از دوستان امروز مشکل شما رو داشت کدویژن مشکل داره
    از کدویژن ورژن 1.25.5 استفاده کن :nerd:
    به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام دوست عزیز من جدیدشو نصب کردم نشد ولی قبل این کار یه بار فیوز بیتها رو رو 2mتنظیم کردم بعد مدارو بستم و چند بار خاموش روشن شد به طور شانسی بعد دوباره که منبع قطع کردم دوباره زدم دیگه نشد من دیگه کم اوردم نمی دونم واقعا یعنی انقدر مشکله؟ نمی دونم والا

دیدگاه

سلام
        این فایل رو بریز رو میکرو

http://alitaroosheh.parsaspace.com/ppppppppp.hex

porta برای میکرو مگا 16 با فرکانس 1 مگا هرتز
        ولی بازم میگم codevision
        به جدید یا قدیمی بودن نیست بهترین ورژنی که من جواب گرفتم 1.25.5 بود
        به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amintanharpd
          سلام دوست عزیز من جدیدشو نصب کردم نشد ولی قبل این کار یه بار فیوز بیتها رو رو 2mتنظیم کردم بعد مدارو بستم و چند بار خاموش روشن شد به طور شانسی بعد دوباره که منبع قطع کردم دوباره زدم دیگه نشد من دیگه کم اوردم نمی دونم واقعا یعنی انقدر مشکله؟ نمی دونم والا
          سلام دوست عزیز ، من با کدویژن تا حالا کار نکردم و در مورد برنامه ات نظری ندارم فقط یه نکته رو بگم .. از چه منبعی برای تغذیه میکرو استفاده میکنی ؟ .. منم همچین مشکلی داشتم که برنامه رو درست نوشتم و در عمل کار نمی کرد اخر سرم متوجه شدم که ایراد از منبع تغذیه بود ..... حتما از رگولاتور استفاده کن ..
          کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

بازم سلام دوستان من از تمام تجربیات دوستان دارم استفاده می کنم و واقعا ممنونم بهرام جان یکم بیشتر توضیح میدی ممکنه از این منبع تغذیه باشه بعید نیست جریان چقدر باید باشه؟ من از رگولاتور ln8705 پنج ولتی منظورمه استفاده می کنم ولی شاید مشکل از همین جا باشه ممنون میشم بیشتر توضیح بدی

دیدگاه

- oo:
              به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

خازن هم واسه تغذیت گذاشتی؟
                من دیشب سر اینکه یادم رفته بود یه خازن ناقابل بذارم 1.5 ساعت با میکروم سر کار بودم :mrgreen:. منبع من داخل خودش یه خازن 470uf داره اما تا خازن 2200uf نذاشتم مدار راه نیفتاد :eek:.حالا هم اگه خازن رو بردارم مدار کار نمیکنه oo:.یه خازن 1000uf هم بذار خروجی 7805.

دیدگاه

دوستان من هنوز نتونسم از استادمونم پرسیدم گفت نمی دونم پروگرامرت مشکل داره بعد گفتم نداره گفت خوب آی سی مشکل داره گفتم نه سه تا آی سی دارم تو هر سه تا آی سی تست کردم گفت باید بسازی گفتم باشه می سازمش دوستان عجرتون با خدا :job: اگه مشکل ندارین یه شماره بدین به من

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amintanharpd
                    دوستان من هنوز نتونسم از استادمونم پرسیدم گفت نمی دونم پروگرامرت مشکل داره بعد گفتم نداره گفت خوب آی سی مشکل داره گفتم نه سه تا آی سی دارم تو هر سه تا آی سی تست کردم گفت باید بسازی گفتم باشه می سازمش دوستان عجرتون با خدا :job: اگه مشکل ندارین یه شماره بدین به من
                    pm ای که بهتون دادم رو بخونید.بیاید تو یاهو در خدمتم.

دیدگاه

واقعا دلم گرفت چون زمان چقدر زود می گذره این که این تاپیک خیلی قدیمیو دوباره جواب دادم اونم خودم دلیلش اینه که به دوستای گلم بگم هیچ وقت کم نیارین "هرکی خواست موند برد" این پست که مال تقریبا 2 سال پیش بود ولی این مشکل که 1 ماه بعد حل شد و من در حال پیشرفت که الان رسیدم به آرم راستی می دونین مشکل از کجا بود اینجا بود که فیوز بیت watch dog timerفعال بود یعنی صفر بود که من هیچ وقت به این توجه نمی کردم و میکرو مدام ریست می شد و اصلا برنامه ای رو اجرا نمی کرد و مشکل هیچ چیز سخت افزاری نبود ای جونی کجایی یادت بخیر الان می خوام mp3player بسازم یاد اون موقع ام میفتم خندم می گیره از همه ممنونم موفق باشین همه

دیدگاه

دوست عزیز این مشکلات برای همه پیش میاد و اونایی که میبینی الان واسه خودشون کسی شدن تو این زمینه و یا هر زمینه دیگه ای فقط صبر و تلاش بیشتیر داشتن و ادامه دادن تا...
                        خوب از هر چه بگذریم سخن از راه حل خوش تر است

برای پیدا کردن مشکل باید مسایل رو طبقه بندی کنیم و با بررسی علمی مشکل اصلی رو پیدا کنیم بعد راه حلش پیدا میشه
                        اول باید مطمین بشید که اصلا پروگرمر شما و میکروتون سالمه و آیا مشکل در انتقال برنامه به میکرو هست و یا در پیاده سازی سخت افزار و یا این که نکته به ظاهر کوچک ولی مهم فراموش شده ؟

1-خوب پیشنهاد من برای اینکه قسمت اول یعنی پروگرم و میکرو مطمئن بشید اینه که یکبار اطلاعات روی حافظه فلاش میکروتون رو بخونید و حاصل رو روی هاردتون به یه اسم مثلا .read.hexذخیره کنید .
                        حالا این فایل رو مثل فایل رو با استفاده از نرم افزار پروتئوس در میکرو لود کنید و ببینید نتیجه اجرای این فایل دقیقا شبیه به همون فایلیست که شما نوشتی و کامپایل کردی و یا اینکه اشکالی در اجرای اون پیش میاد.

مثلما اگر اینطوری برنامه مورد نظر شما اجرا نشه مشکل در مرحله پروگرمه و یا اینکه میکروتون اسیب دیده.

2-برای اینکه بدونید میکرو سالمه یا نه اول میرو رو erase کنید و بعد از این کار اونو verify کنید .اگر این مرحله به درستی انجام شد به معنی سالم بودن میکرو و پروگرمر هر دو هست.

3-اگر مرحله 2 درست نبود بد نیت پروگرمرتون رو به یکی از دوستانتون بدید تا اون امتحانش کنه.

4-حالا نوبت سخت افزاره اولا پایه خروجی رگولاتور شما باید ولتاژ dc 5 ولت داشته باشه ، و مهمتر از اون اینکه اگر ولتمترتون رو روی رنج ac بگذارید نباید ولتاژی بیشتر از چند ده میلی ولت نسون بده . وجود ولتاژ ac در ورودی و یا خروجی میکرو به معنی وجود ولتاژ ریپل و یا نویز خودمونه که مانع کار میکرو میشه و با اضافه کردن یه خازن در حدود 1000uf این اشکال رو دوباره چک بکنید یعنی ولتاژ ها رو دوباره اندازه بگیرید.

5-فکر کنم بد نباشه که از led قرمز رنگ استفاده کنی چون سایر رنگها بخصوص رنگ آبی بسته به کیفیت ساختشون گاهی با جریان موجود در یک پین میکرو روشن نمیشن و نیاز به بافر دارن و ضمنا مقاومت سری محدود کننده جریان پورت و led رو در حدود 330 اهم فراموش نکنید گاهی اضافه بار و جریان زیادی کار پورت رو مختل میکنه.

اگه همه این مراحل رو با صبر و حوصله انجام بدید فکر میکنم مشکلتون حل بشه .

** فراموش نکنید مشکلات ما از جایی نشات میگیرن که ما به دلیل سادگی اون مضوع حاضر نسیتیم با دقت و برای چندمین بار اون رو چک کنیم** :nerd:

موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

همونطور که دوستمون گفت اگه موارد بالا چک شدن و باز هم دیدید مشکل دارین این قسمت avr دیگه میره رو امتحان کردنه پشت سر هم چون فیوز بیت داره فیوز بیت ها خیلی مهم هستن ممکنه به خاطر یه فیوز بیت 1 هفته بری سر کار حواستون باشه avr تو این زمینه خیلی موذیه مراقب خودتون و میکروتون باشید و از همگی هم تشکر می کنم :applause: :wow:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X