اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه دور بر دقیقه (RPM) توسط واحد timer\counter به چه شکل است

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : محاسبه دور بر دقیقه (RPM) توسط واحد timer\counter به چه شکل است

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
    خب شما از یه دونه واحد تایمر کانتر صفر استفاده کردید
    با این کانتر صفر چگونه مخواید هم بشمارید هم تایم یک ثانیه ای رو ایجاد کنید
    نمیشه
    وقتی از کانتر استفاده کردید دیگه نمیشه همزمان به عنوان تایمر از این واحد استفاده کرد
    برای همین ایشون از دو واحد تایمر استفاده کردن

دوست گرامی ما به اندازه کافی دانش و تجربه کار با انواع میکرو کنترل ها رو داره از من هم خیلی بیشتر تجربه داره .. من خودم اینو تایید میکنم
    پس اگر ایشون نتونسته نیاز شما رو براورده کنه که در اون تاپیک کرده من هم نمیتونم

اون لینک هم گفتم شاید لازمت بشه برای کار با اعداد اعشار و اینکه بهتره از متغیر اعشار استفاده بشه

الان شما منظورتون از بهترین روش این فقط با استفاده از واحد تایمر کانتر صفر این پروژه انجام بشه ؟
    یا یه دونه وقفه سخت افزاری یه دونه تایمر
    یا با دو واجد تایمر
    کد مورد استفاده موجوده لینکشم دادم ...

کلا از یک تایمر و اینتراپت خارجی استفاده شده ، دو تا تایمر کجا بود ؟
    ( اون پایه اینتراپت هم سخت افزار مورد کپی اینطور طراحی و ساخته شده بود جناب استاد پیرو سوابق درخشان اجرایی نمیتونستن طرز کار سیستم رو درک کنن که بخوان تغییرش بدن ، وگرنه ما برای اندازه گیری سرعت و فرکانس و ایونت ها و مشابهاتش کلا از یک پایه با واحد capture استفاده میکنیم و السلام )

این مرشد و قطب و پیر و مراد طریقت کپی پیستیه ظاهرا تشریف بردن rtc کپی کنن یک تایمر به اون اختصاص دادن ...

یک تایمر هم علاف pwm کردن ( اونجا نصف صفحه براشون توضیح داده شد سیستم کنترل زاویه آتش ترایاک چیه و چطور باید کار بکنه کسی که درک از موضوع نمیتونه پیدا کنه کاری به آموزش نداره ، سرش رو میندازه پایین راه خودش رو میره کما اینکه آخر تاپیک نوشتن آهان همین توضیح رو میخواستم بعد از ۴۵ روز معلوم شده درکشون از اون توضیح اساسا هیچی بوده )

علی ایحال الان به این نتیجه رسیدن انگار تایمر کم آوردن ... توی نت هم ننوشته باید چکار کرد ( یا ایشون نتونسته پیداش کنه مورد کپی و استفاده بهینه قرار بده )

مساله اینه به کپی کارها یاد نمیدن چطور از یک تایمر رزولوشون بالا نرم افزاری هر چند تا تایمر دیگه با رزولوشن های دلخواه ایجاد میکنیم ...

وقتی اصول اولیه برنامه نویسی رو یاد نگرفته باشی بیایی توی دنیای عملی این میشه .
    جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۲۱:۳۱ ۱۴۰۱/۱۲/۱۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
      کلا از یک تایمر و اینتراپت خارجی استفاده شده ، دو تا تایمر کجا بود ؟
      دوست عزیز من طبق گفته های ایشون گفتن دو تا تایمر
      در واقع نیازی ندیدم کد شما رو بررسی کنم و میدونستم این چیزا براتون ساده و ابتدایی هست
      من متوجه صحبت های شما هستم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط shoniz نمایش پست ها
      درکل بحث منم از همون اول همین بود که میشه یا نمیشه؟ که سریع جبهه گرفتید برای من مبتدی.
      جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۰۵:۲۸ ۱۴۰۱/۱۲/۱۶.

دیدگاه

سلام و احترام مجدد.
        کاکو جان درستش کردم. با همون تایمر دو. کلاً روشنش کردم. و با گذاشتن متغیر بولین روی فرمان کم کردن زمان و یا متوقف کردن، شرطش رو برقرار کردم.

الان خوب و دقیق داره کار میکنه.

همه کار رو روی تایمر صفر واقعا نشد بود و من بزور میخواستم راهش بندازم. البته بازم میگم من زیاد از میکرو و واحداش خیلی کم میدونم و با وجود شما دارم بروزتر میشم.

از همگی ممنونم بابت کمک کردنتون.
        *\ وقتی ارزش ها عوض بشن، عوضی ها باارزش می شن /*

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X