اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت ساعت زنگ دار با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت ساعت زنگ دار با AVR

سلام.از راهنماییهاتون ممنونم بیشتر مشکلاتم رفع شد و تونستم پروژه را کامل کنم :nice:.اما یه سوال برام پیش اومده:اگر من بخوام به جای کریستال خارجی برا ساعت از کریستال داخلی میکرو استفاده کنم باید چیکار کنم؟؟؟؟؟و کدوم بهتره؟راستی من یه کیپد وصل کردم به میکرو تا یه سری عدد بخونم از اون حالا این کار دقیق انجام نمیگیره یعنی گاهی وقتا مثلا دکمه ی 5 رو که فشار میدم میکرو 7 رو میخونه به نظر شما علت چیه؟؟؟

دیدگاه

سلام ................

شما میتونید یهآرایه تعریف کنید که index اعداد در اون تعریف بشن .. بعد یه حلقه بنویسید که باز خوانی این index هارو انجام بده .. من همیشه از این روش استفاده میکنم و مشکلی هم پیش نیومده .. موفق باشید ..
      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام

من دارم پروژه ای رو انجام میدم که توش نیاز به برنامه ساعت با میکرو دارم. یه مقداری روش کار کردم ولی چند جا به مشکل برخوردم، چون خیلی تجربه برنامه نویسی ندارم. اگه امکانش هست این دوستانی که لینک پروژه هاشونو گذاشتن دوباره بذارن که بتونم برنامه ای که نوشتم کامل کنم، چون لینک ها خرابه. ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rt28
          سلام

من دارم پروژه ای رو انجام میدم که توش نیاز به برنامه ساعت با میکرو دارم. یه مقداری روش کار کردم ولی چند جا به مشکل برخوردم، چون خیلی تجربه برنامه نویسی ندارم. اگه امکانش هست این دوستانی که لینک پروژه هاشونو گذاشتن دوباره بذارن که بتونم برنامه ای که نوشتم کامل کنم، چون لینک ها خرابه. ممنون
          سلام داداش :smile:
          امیدوارم این بدردتون بخوره :

$regfile = "m16def.dat"
          $crystal = 1000000
          Config Lcdpin = Pin , Db7 = Porta.7 , Db6 = Porta.6 , Db5 = Porta.5 , Db4 = Porta.4 , Rs = Porta.2 , E = Porta.3
          Config Lcd = 16 * 2
          Config Timer0 = Timer , Prescale = 8
          Enable Interrupts
          Config Clock = Soft
          Enable Timer0
          Start Timer0
          Time$ = "00:00:00"
          Cls
          Do
          Home
          Lcd Time$
          Loop
          End

راستی تا اونجا که من با bascom کار کردم (البته زیادم کار نکردم ) توی بسکام نمی تونید شبیه سازی شو ببینید باید حتما توی پروتئوس شبیه سازی کنید تا نتیجشو ببینید
          در ضمن پیشنهاد می کنم از help خود بسکام هم کمک بگیرین (چون خودم برای نوشتن این برنامه همین کارو کردم :agree

موفق باشید :redface:
          یا علی
          لطفا به دکمه ی تشکر من به هیچ وجه دست نزنید ....
          اگه یه جایی مشکل کسی را حل کردم فقط ازش می خوام .... برام دعا کنه ..... همین.

دیدگاه

سلام، تشکر ولی من با کدویژن برنامه مینویسم، از بسکام چیزی سر درنمیارم.

دیدگاه

سلام
              چرا هیچکدام از این فایل ها را نمی شه دانلود کرد ؟
              لطفا یه بار دیگه اپلود کنید ...
              با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X