اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال میکرو به پرینتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اتصال میکرو به پرینتر

با سلام
    می خواستم بدنم چه جوری می تونم فایل رو بگیرم .

دیدگاه

با سلام
      می خواستم بدونم چه جوری می تونم فایل ها رو بگیرم.
      ودر ضمن فایل ها در مورد چی هستند

دیدگاه

سلام ببخشید دیر جواب دادم...

ببین دوست عزیز، پرینترها در دو مد گرافیک و تکست کار می کنند که البته پرینترهای جدید دیگه مد تکست رو ساپورت نمی کنن، مثلا همین LQ-300 یکی از چاپگرهایی هست که دو مد را داره، البته چاپ در مد تکست بسیار سریعر انجام میگیره و برای اینکار هم، شما کامندهای کمتری رو به اون ارسال می کنید. ولی بجاش کیفیت چاپ پایینه و مثلا یه عکس رو نیتونید چاپ کنید ولی شما میتونید با استفاده از کامندهای گرافیکی، سرعت چاپ و سادگی کامندهارو به زیبایی چاپ و دسترسی به پیکسل و رنگ و این حرفا ببخشی. در کل شما میتونید در مد تکست فقط از کرکترهای از پیش تعریف شده استفاده کنی که البته میتونید با همون کامندها کرکترهایی رو که خودت دوست داری رو براش تعریف کنی و چاپ بگیری. لیست این کامندها رو میتونی از توی دفترچه های چاپگرهای قدیمی مثل LQ-1170 , LQ-2180 پیدا کنی. البته باید بگم که این کامندها از یه سری به یه سری چاپگر دیگه باهم فرق میکنه. من واست فارسی ساز یه سری از سری های معروف رو با فوتهای مختلف توی لینک پایین فرستادم. اطلاعات این فایلها همون کامندهایی هست که گفتم. پس کافیه طبق اون عملیات ارسال به پورت موازی که قبلا توضیح دادم، اینا رو به چاپگر بفرستی. با ارسال اینا به چاپگر یه صدای بوق میشنوی که نشان دهنده فارسی شدن چاپگر هستش. بعدش هم گزارشهای خودتو میفرستی تو چاپگر...

فقط دقت کن که برای هر سری چاپگر فایل مربوط به همون سری رو بفرستی. در صورتی که بخوای از پرینترهای لیزری استفاده کنی، فقط از مدلهایی میتونی استفاده کنی که PCL Language رو ساپورت کنن، مثل HP 6L , HP 1320, HP 1200, HP 1100, Samsung ML-1750 و یا هر سری دیگه.

http://www.4shared.com/file/78797258/953a0762/Prn_Farsi_fonts.html

ارادتمند - شهرام همایونفر

دیدگاه

باسلام
          با تشکر فراوان از توجه وتوضیحایتان
          می خواستم برای اطلاعات بیشتر منبعی رو معرفی کنید وچند برنامه نمونه برای اشنای با طرز نوشتن برنامه ان
          البته اگرکسی دفترچه های این چاپگرها رو داره اگر در سایت بگذارد بسیار ممنون می شوم

دیدگاه

با سلام
            وعرض تسلیت بابت تاسوعا وعاشورای حسینی

ایمان جان منتظر اطلاعاتی که گفتی هستم

ای پادشه خوبان داد از غم تنهایی- دل بی تو به جان آمد وقتست که باز آیی- در آرزوی رویت بنشسته بهر راهی- صد زاهد و صد عابر سر گشته سودایی- مشتاقی و مهجوری دور از تو چنانم کرد- کز دست نخواهم شد پایان شکیبایی- ای درد توام درمان در بستر ناکامی- وی یاد توام مونس در گوشه تنهایی- فکر خود و رای خود در امر تو کی کنجد- فکر است در این وادی خود بینی و خود رایی- در دایره فرمان ما نقطه تسلیمیم- لطف آنچه تو اندیشی حکم آنچه تو فرمایی- گستاخی و پر رویی تاچند کنی ای مرد- بگذار تو از این وادی تن ده به شکیبایی

دیدگاه

سلام
              من یک دفتر چه به نام epson esc/p به دست اوردم کامند هایی که دارد برام مشکل هست ونمی فهم که چه طور باید از انها استفاده
              کنم وچطور این کامند ها رو که گفتید باید ارسال کنم

دیدگاه

با سلام
                ایمان جان من ایمیلم رو می گذارم اگر میشه مطالبی که گفتی برایم بفرست
                mehr.ta2009@gmail.com

[sub]سلام دوست عزیز کار با پرینتری که به پورت lpt مجهز باشه کاری نداره من حتی با تک تک سوزن های پرینتر lq300 کار کردم این پرینتر رو تهیه کن من اطلاعات کاملی بهت میدم .[/

دیدگاه

با سلام
                  پاسخی نیست :cry2:

دیدگاه

سلام
                    اگر میشه طی یک برنامه چگونگی استفاده از این کامند ها رو بگید

دیدگاه

سلام
                      کمکی نیست

دیدگاه

سلام
                        فکر میکنم دوستمون سرش خیلی شلوغه شاید هم نمیخواد اطلاعاتشو تقسیم کنه شایدهم اصلا بلد نیست .
                        لطف کن دفترچه epson esc/p رو پلود کن تا اگه من یا دوستان دیگه تونستن کمکتون کنیم
                        موفق باشی

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز
                          انگار آقا ایمان سرش خیلی شلوغه و فرصت انجام این کار را نداره
                          شاید هم اصلا فراموش کرده

اما من قصد دارم با یکی از دوستام که پروژش کار با تر مال پرینتر ها بوده تماس بگیرم و به زودی کار جدیدی روی این پرینتر ها رو آغاز کنم

احتمالا تا 3 هفته دیگه خبر های جدیدی را براتون خواهم داشت

اگر آقا ایمان هم می تونه لطفا ما را یاری کنه تا یک مقاله آموزشی خوب تو این زمینه اماده بکنیم تا دیگر دوستان هم ازش استفاده بکنن

به زودی بر می گردم :nice: :bye

دیدگاه

سلام
                            من روش پلود کردن را بلد نیستم اگر دوستان بلد هستند روش ان رو بگند تا انجام دهم

دیدگاه

دوست عزیز

من یه مدت نبودم، شما چی رو دیگه می خوای بدونی؟! من که هم چی رو بالا واست نوشتم، دیگه به کامندها چیکار داری؟! من فونتهای فارسی رو برای هر مدل چاپگری واست گذاشتم... اگه هنوز مشکلت حل نشده یک ایمیل به من بزن تا شماره تلفنمو بهت بدم. شاید تلفنی واست توضیح بدم واست جا بیافته قضیش!!!

Sh.Farmanesh@Gmail.com

:biggrin:

دیدگاه

دوستان عزیز لطفا توضیح بدید که چه جوری میشه یک عدد یا حروف رو با میکرو چاپش کرد؟؟؟؟؟
                                (*!*)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X