اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر فرکانس کار اسیلاتور داخلی در حین کار؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر فرکانس کار اسیلاتور داخلی در حین کار؟

درود
    در صورتی که از اسیلاتور داخلی استفاده میکنیم راحی هست که بشه با برنامه فرکانس کاری میکرو رو تغییر داد؟ مثلا زمان برنامه ریزی میکرو فیوز بیتهای CKSEL رو طوری تنظیم کردیم که از اسیلاتور داخلی 1 مگاهرتز استفاده بشه، اما میخوایم وسط برنامه تحت شرایطی فرکانس رو مثلا به 4 مگاهرتز داخلی تغییر بدیم، برای اینکار امکاناتی در نظر گرفته شده؟ اگر خیر، شما راهی سراغ ندارید؟ میکرو هم دوباره قرار نیست پروگرام بشه منظورم اینه که آیا همچین امکانی برای AVR در نظر گرفته شده که به صورت نرم افزاری هم فرکانس داخلی رو در حین کار تغییر بدیم؟ اگر هم فقط نوع خاصی از AVR ها هست که این امکان رو داره و بقیه ندارند لطفا شماره رو ذکر کنید.
    از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
    هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
    اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
    اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
    شاد و موفق باشید

پاسخ : تغییر فرکانس کار اسیلاتور داخلی در حین کار؟

غیر ممکنه.
    چرا می خواید این کار رو بکنید؟
    اگه مشکل مصرف برقه میتونید میکرو رو sleep کنید.
    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

با این دستور
      clockdivision=omid

omid بین 2 تا 128.در بعضی از میکروها مثل 603 و 103

ولی بعضی از دستورات که با کلک کار میکنه مثل ویت ها به هم میریزه هااااااااااااا
      علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

بله ... این کار قابلیت برای بعضی از AVR ها مثل مگا 128 و مگا 64 وجود داره ....
        با استفاده از رجیستر XDIV ظاهرا این کار امکان پذیره ...
        That`s It ...I`m out of here

دیدگاه

ممنون omega جان، این روشی که شما اشاره کردی رو من دقیقا متوجه نشدم که در سخت افزار چه عملی رو انجام میده؟ منظور من این هست که به وسیله نرم افزار کدی نوشته بشه که فرکانس اصلی به صورت سخت افزاری سوییچ بشه، نه اینکه کاملا به صورت نرم افزاری خودمون این کار رو بکنیم مثل چیزی که Erfan عزیز در مورد mega128 اشاره کرد ( یک رجیستر به صورت سخت افزاری برای اینکار در نظر گرفته شده ). اگر بتونی عمیقتر توضیح بدی که این دستورات در سخت افزار چه عملی انجام میدن خیلی عالی میشه.
          ErfanEA جان دقیقا دنبال همین بودم، تشکر. اگر اطلاع داشته باشی، مگا 16 و مگا 32 هم این امکان رو دارند؟ تا اونجا که یادم میاد من این رجیستر رو توی 32 و 16 تا به حال ندیده بودم. کلا از بین PDIP ها هم تراشه ای سراغ داری که این امکان رو داشته باشه؟
          و سوال دیگه اینکه از این طریق ما میتونیم فقط فرکانس اسیلاتور داخلی رو سوییچ کنیم یا فقط خارجی یا هردو؟
          باز هم تشکر
          از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
          هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
          اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
          اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
          شاد و موفق باشید

دیدگاه

میکرو های دیگه هم وجود دارند ولی راحت توی بازار پیدا نمیشه ....
            خودتونی توی کدویزارد کدویژن میتونید پیدا کنید میکرو هایی که این قابلیت رو دارند
            That`s It ...I`m out of here

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X