اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار عملی با Xmega از 0 تا ...

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کار عملی با Xmega از 0 تا ...

جناب اقای کی نژاد با سلام .اگه امکان داره این پروژه ارسال صدا رو ی باند fm را با میکروی ایکس مگا قرار دهید .مرسی

دیدگاه

سلام. (نمیدونم چقدر از پستتون میگذره)
      مشکل شما کلیده؟

اون مورد اول که خودتون فرمودین، میشه به راحتی کلاویه های اسباب بازی هارو استفاده کرد که در اینصورت برای زیرش، کلید های dial تلفن شدیداً توصیه میشه. خیلی خوبن! (چون میدونین که اسباب بازی ها قابن نه چیز بیشتر).

ضمن اینکه، سایز کلید ها مینیه و خوب خیلیا باهاش کنار نمیان و وزنی هم نداره. چون میدونین، فرمودین "ساخت پیانوی الکتریک"، کلید هاش باید نیمه سنگین (مثل میدی کنترلر) یا سنگین (الکپیانو) باشن که افترتاچ و نوآنس های حاصل از داینامیک نواختنتون بیُفته...
      پیشنهاد می کنم همون "کیبورد" رو بسازید...

__________________________________________________ __________________________________________________ _________
      ایول! پس اون ارگ با صدای عالیش، از نالج پلاس کارِ شماست!
      ...ممکنه یکم از جزئیات پروژتون بگین؟

سیگنال سازی موازیتون چه تکنیکیه؟ dds؟ جدول شکل موج پیاده می کنین؟ wavetable؟
      کلید هاتون فرمودین پلی فونیکه؟ ماتریسی نوشتینش؟
      شروع و خاتمه سیگنال (انولاپ فالُور) تغییر می کنه؟
      ...

دیدگاه

جناب اقای رضایی پیشنهاد میکنم از ویزاد کد ویژن استفاده کنید .من بارها از این ویزاد استفاده کردم و مشکلی نداشتم . اگه مشکلتون حل نشد .حتما ایراد از میکرو می باشد.

دیدگاه

سلام آقای کی نژاد
          من آموزش های avr رو دنبال میکنم . چرا برای xmega از کدویژن استفاده نکردید؟

دیدگاه

با سلامی گرم خدمت دوستان
            متاسفم که این تایپیک هم مثل بقیه تایپیک ها رها شد
            یگی می آد چند جمله ای می گه و دیگه تموم
            اگر هم درخواست بیشتری بشه یکی می آد و میگه هلپ بسکامو بخون یا تو دیتا شیت هست
            نمی دونم چرا تو avr کاملا راهنمایی می کنن ولی نوبت xmega که می شه ...
            چی بگم جز این که متاسفم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

با سلامی گرم خدمت دوستان
            متاسفم که این تایپیک هم مثل بقیه تایپیک ها رها شد
            یگی می آد چند جمله ای می گه و دیگه تموم
            اگر هم درخواست بیشتری بشه یکی می آد و میگه هلپ بسکامو بخون یا تو دیتا شیت هست
            نمی دونم چرا تو avr کاملا راهنمایی می کنن ولی نوبت xmega که می شه ...
            چی بگم جز این که متاسفم

دیدگاه

سوال راجع به ADC و ,َُریال USART

سلام خدمت همه دوستان
              -با XMEGA چطور میشه با استفاده از ADC سیگنال صوتی رو با کیفیت مناسب دیجیتایز کرد؟
              من 12 بیت با کلاک 8 مگا نمونه برداری کردم و همون رو به DAC خودش فرستادم و میکرو هیچ کار دیگه ای هم انجام نمیده اما کیفیت بسیار پایینه و صئای نویز سفید ( فش) روی سیگنال میشینه
              -میشه راهنمایی کنید چطور میشه با XMEGA با سرعت 4 مگا بیت بر ثانیه فرضا با کابل شبکه اطلاعات به طول 100 متری انتقال داد

دیدگاه

سلام.
                من یه مشکلی برام پیش اومده توی برنامه های avr
                هرجا مینویسم تاخیر مثلا 200ms موقع عمل در
                واقعیت 5 ثانیه مکث میکنه. اگر بنویسم مثلا تاخیر
                4ثانیه 15 ثانیه توقف داره یعنی اون تایمی که میزنم
                اجرا نمیشه! بنظر شما اشکال از کجاست؟
                دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط P.maddah39 نمایش پست ها
                  سلام.
                  با سلام و احترام
                  اگر عددی که در برنامه به عنوان کلاک نوشتید با کلاک واقعی میکرو فرق کنه این اتفاق میفته.
                  توجه داشته باشید که برای تنظیم کلاک کاری میکرو علاوه بر اینکه کریستال مورد نظرتون رو روی بورد قرار میدهید لازمه که فیوزبیتهای مربوط به تنظیمات کلاک رو هم پروگرام کنید.
                  موفق باشید.

دیدگاه

سلام.
                    سلام این زمان ها که دقیق نیست ولی اگه خیلی معطل میشی البته در
                    bascom بجای waitms 200 بنویس waitus 200 به این شکل زمان رو
                    از میلی ثانیه به میکرو ثانیه بردی و کار سریع تر انجام میشه
                    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها
                      با سلام و احترام
                      اگر عددی که در برنامه به عنوان کلاک نوشتید با کلاک واقعی میکرو فرق کنه این اتفاق میفته.
                      توجه داشته باشید که برای تنظیم کلاک کاری میکرو علاوه بر اینکه کریستال مورد نظرتون رو روی بورد قرار میدهید لازمه که فیوزبیتهای مربوط به تنظیمات کلاک رو هم پروگرام کنید.
                      موفق باشید.
                      کلاک واقعی میکرو رو از کجا باید بفهمیم.
                      ؟

الان این صفحه دیتاشیت میکرو کنترلر منه
                      فرکانس میکرو رو از کجا باید بفهمم
                      جدیدترین ویرایش توسط P.maddah39; ۲۲:۲۲ ۱۴۰۱/۱۱/۲۲.
                      دوستان عزیز همه ما بدون هیچ توقعی توی این انجمن دانسته هامون رو با هم به اشتراک میگذاریم. کمترین توقع یک لایک می باشد.

دیدگاه

کلاک واقعی میکرو رو از کجا باید بفهمیم.
                        ؟

الان این صفحه دیتاشیت میکرو کنترلر منه
                        فرکانس میکرو رو از کجا باید بفهمم
                        با سلام مجدد
                        کلاک رو شما موقع طراحی سخت افزار با توجه به نیازتون انتخاب میکنید و بر اساس همون یا از کریستال خارجی استفاده کنید و یا از یکی از حالتهای داخلی میکروی مورد استفادتون. در مورد میکرویی که شما استفاده کردید دو آپشن 4 و 8 مگاهرتز داره که میتونید با تنظیم فیوز بیت مربوطه یکیش را انتخاب کنید و یا همونطور که قبل گفتم کریستال خارجی به میکرو وصل کنید و اونرو در فیوز بیت ست کنید.
                        اگر با این موارد آشنایی قبلی ندارید فصل System Clock and Clock Options v رو در همون دیتاشیت مطالعه کنید. بعد که مفهوم رو متوجه شدید یه سری سایت هم هست که میتونه در این زمینه کمکتون کنه مثل مورد زیر:

فقط حواستون باشه اگر خواستید فیوز بیتها رو تغییر بدهید، مقدار دیفالت SPIEN و RSTDISBL رو تغییر ندهید که درگیر مشکلات جانبی نشید.

یه راه ساده تر هم اینه که با پروگرامرتون فیوز بیتها رو بخونید و از روی مقدار آنها مشخص کنید که الان میکرو با چه کلاکی داره کار میکنه. همون کلاک رو در برنامه وارد کنید و بعد Delay ها و بقیه فرامینی که تابع کلاک هستند درست عمل خواهند کرد.
                        موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها
                          با سلام مجدد
                          کلاک رو شما موقع طراحی سخت افزار با توجه به نیازتون انتخاب میکنید و بر اساس همون یا از کریستال خارجی استفاده کنید و یا از یکی از حالتهای داخلی میکروی مورد استفادتون. در مورد میکرویی که شما استفاده کردید دو آپشن 4 و 8 مگاهرتز داره که میتونید با تنظیم فیوز بیت مربوطه یکیش را انتخاب کنید و یا همونطور که قبل گفتم کریستال خارجی به میکرو وصل کنید و اونرو در فیوز بیت ست کنید.
                          اگر با این موارد آشنایی قبلی ندارید فصل System Clock and Clock Options v رو در همون دیتاشیت مطالعه کنید. بعد که مفهوم رو متوجه شدید یه سری سایت هم هست که میتونه در این زمینه کمکتون کنه مثل مورد زیر:

فقط حواستون باشه اگر خواستید فیوز بیتها رو تغییر بدهید، مقدار دیفالت SPIEN و RSTDISBL رو تغییر ندهید که درگیر مشکلات جانبی نشید.

یه راه ساده تر هم اینه که با پروگرامرتون فیوز بیتها رو بخونید و از روی مقدار آنها مشخص کنید که الان میکرو با چه کلاکی داره کار میکنه. همون کلاک رو در برنامه وارد کنید و بعد Delay ها و بقیه فرامینی که تابع کلاک هستند درست عمل خواهند کرد.
                          موفق باشید.
                          ممنون از راهنماییتون
                          جدیدترین ویرایش توسط P.maddah39; ۰۰:۰۳ ۱۴۰۱/۱۱/۲۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X