اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات در مورد برنامه نویسی Xmega در CodeVision

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات در مورد برنامه نویسی Xmega در CodeVision

من یه نگاه به کدای xmega کردم
    خیلی فرق کرده
    بعدم دیگه با پین نمی تونی کار کنی و پورتی شده
    از دوستان کسی هست در رابطه با سیستم اونت و اینتراپت ها و io کمی صحبت کنه البته برا کدویژن
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

با سلام
      من امروز بعد مدتها وقت کردم
      کار با xmega رو از سر بگیرم و با اومدن سری a3 استارتر بورد رو کامل کردم
      خوب از امروز من بطور جدی رو xmega کار می کنم چون می خوام دیوایس های که از این پس می سازم رو با xmega کار کنم
      حالا گفتم یکسری سوالات برای من و بعضی ممکنه پیش بیاد که این تاپیک رو زدم

در ابتدا
      1.فک می کنم دسترسی به پپن ها در کدویژن امکان نداشته باشه حالا کدی هست که بتونیم از استفاده کنیم
      یادمه تو gcc وقتی می خواستم به پورت دسترسی داشته باشم از دستور portc=&00000001; استفاده می کردم
      یا دستور کتابخانه ای cbi(0); sbi(0);
      حالا می شه از اینها دوباره استفاده کرد یا دستور بهتری سراغ دارید
      باز این قضه برای خوندن پین چند براره
      2.تابع delay یک تابعی هست که مستقیم با فرکانس در ارتباطه
      حالا می خواستم بپورسم از اونایی که کار کردن ایا تو این ورژن صحیح کار می کنه با این که از فیوز بیت خبری نیست
      در ضمن بنده از پروگرامر هاتل و همچینی usb-mkii استفاده می کنم
      هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
      بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر

دیدگاه

من نسخه جدید کدویژن را در اختیار ندارم تا بتوانم بر اساس آن به شما پاسخ بدهم (اگر لینک سالمی از آن سراغ دارید در تاپیک قرار دهید). اما به شما توصیه می کنم حالا که قصد شروع کار با XMEGA را دارید، بی جهت وقت خود را صرف کامپایلر نه چندان حرفه ای و درجه دوم کدویژن نکنید و یکبار بر این "ترس از مواجه شدن با جزئیات نرم افزار" غلبه کنید و از طریق IAR که بارها در مورد مزیت های آن توضیح داده شده، اقدام کنید.
        این تاپیک را هم به دلیل اشتراک با تاپیک دیگری در همین انجمن ترکیب می کنم تا مباحث کدویژن در یک تاپیک واحد مطرح شود.
        اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

این لینک
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=47005.0
          امشب کمی روی iar کار می کنم
          انشاا.. بتونم سویچ کنم
          حالا یه سوال
          کد های تولید شده در کدویزارد رو میشه در محیط iar استفاده کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
            کد های تولید شده در کدویزارد رو میشه در محیط iar استفاده کرد
            بله می توان استفاده کرد، اما در اکثر موارد این امر لازم نیست. زیرا در کتابخانه هایی که برای فعال سازی بخش های مختلف XMEGA وجود دارد، مقدار دهی به رجیسترها هم توسط توابع و تعاریف کتابخانه انجام می شود.
            وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
            اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

http://www.4shared.com/file/5k8yiRbR...onAVR_250.html

چرا یه کاری که انجام شده رو دوباره انجام بدین؟؟

این cvavr 2.5.0 با کرک pro
              The truth is not true!!!! the Truth is your own if U think Its TRUTH and The TRUTH is written in blood because its Ur own & Ur dream is the Truth if U see A thing if U feel A thing U build it like a building(!!!) and there is no thing.

دیدگاه

سلام دوستان من راستش خیلی وقت عضو انجمنم اما از نوع فعالیتا خوشم نیومده
                مثلا همین بخش به چیزای پیش پا افتاده چسبیدین و از اصل موضوع خارج شدین
                کسی که میخواد طراح بشه باید یه کم خودشم تلاش کنه
                به هر حال من تازه دارم با xmega کار میکنم با کدویژن
                اگه خواستین رو برنامه نویسیش کار کنید من هستم
                البته نمیگم یاد دارم ولی ...
                من پورت و مبدل انالوگ و lcd راه انداختم
                تو lcd یه مشکلاتی دارم که اگه شروع کردین به کار بیام و با هم جلو بریم
                ممنون از همتون

دیدگاه

خوب سلام!! میخواستم تاپیک جدید بدم چون این تاپیک خیلی خاک خورده بود و مطالبش خیلی ربطی به اصل موضوع نداشت ولی خوب.......
                  میخواستم اول یه سوال بپرسم! چرا انقدر کامپایلر iar رو بزرگ کردن و چه محاسنی نسبت به codevision داره که از اون استفاده میکنید و کد هاتون مال اونه؟ چرا وقتی codevision ابزاری به قدرتمندی code wizard داره که کار همه اون کتابخونه هایی که دارید به سختی مینویسدشون رو میکنه و حتی به مراتب بهتر و کامل تر!! هر کی به نظرش iar بهتر از کد ویژنِ با دلیل بگه چرا... همین...
                  The truth is not true!!!! the Truth is your own if U think Its TRUTH and The TRUTH is written in blood because its Ur own & Ur dream is the Truth if U see A thing if U feel A thing U build it like a building(!!!) and there is no thing.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohammad Shirazi
                    خوب سلام!! میخواستم تاپیک جدید بدم چون این تاپیک خیلی خاک خورده بود و مطالبش خیلی ربطی به اصل موضوع نداشت ولی خوب.......
                    میخواستم اول یه سوال بپرسم! چرا انقدر کامپایلر iar رو بزرگ کردن و چه محاسنی نسبت به codevision داره که از اون استفاده میکنید و کد هاتون مال اونه؟ چرا وقتی codevision ابزاری به قدرتمندی code wizard داره که کار همه اون کتابخونه هایی که دارید به سختی مینویسدشون رو میکنه و حتی به مراتب بهتر و کامل تر!! هر کی به نظرش iar بهتر از کد ویژنِ با دلیل بگه چرا... همین...
                    چون دیگه هر کی میاد سراغ xmega یعنی سرعت AVR براش کافی نبوده و خواسته زیاد هم مشکل نداشته باشه اومده سراغ xmega
                    سرعت به چند چیز بستگی داره:
                    1-فرکانس پردازنده بالا باشه و نسبت پردازش به کلاکش قابل قبول باشه
                    2-کدی که براش نوشته شده کاملا بهینه و سریع باشه
                    و...
                    که سوال شما در مورد 2 است
                    کدویژن اصلا کامپایلر حرفه ای به حساب نمیاد دلیلش هم مشکلات و باگ هایی هست که داره(ممکنه بهش بر نخورید ولی بعضی جاها بالاخره خودشونو نشون میدند)
                    کامپایلر iar یک کامپایلر حرفه ای هست و کد های اون بسایر به کد های کامپایلر های زبان C در کامپیوتر شبیهه
                    میتونید برای مثال کد خروجی یه برنامه طولانی رو از لحاظ حجم و سرعت بررسی کنید ببینید به چه شکل هست
                    در واقع کامپایلر C واقعی همین iar هست و codevision خیلی آدم رو تنبل میکنه و شباهت زیادی هم به یک کامپایلر C واقعی نداره
                    کدویزاد هم خوبه اما به جاش مثلا برای اول کار خوبه که کد ها رو بده و آدم میتونه اونارو بریزه توی IAR ولی وسط کار سر مقدار دهی به رجیستر ها و ... کار با کد ویزارد یکم سخت میشه و کامپایلر ها هم مثل هم میشند پس آدم میره سراغ اونی که سریعتر و قوی تر و بهتره
                    اون موقع که xmega اومد فقط iar بود که از این پشتیبانی میکرد و کرکش بود کدویژن هم کدویزاردش ناقص بود و کرک نداشت پس رفتیم سر iar کدویژن دیگه برامون سودی نداره
                    ولی تو همین انجمن بعضی دوستان با کدویژن برنامه مینویسند و حتی آموزش با این کامپایلر تهیه میکنند میتونید بگردید و پیدا کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
                      چون دیگه هر کی میاد سراغ xmega یعنی سرعت AVR براش کافی نبوده و خواسته زیاد هم مشکل نداشته باشه اومده سراغ xmega
                      سرعت به چند چیز بستگی داره:
                      1-فرکانس پردازنده بالا باشه و نسبت پردازش به کلاکش قابل قبول باشه
                      2-کدی که براش نوشته شده کاملا بهینه و سریع باشه
                      و...
                      که سوال شما در مورد 2 است
                      کدویژن اصلا کامپایلر حرفه ای به حساب نمیاد دلیلش هم مشکلات و باگ هایی هست که داره(ممکنه بهش بر نخورید ولی بعضی جاها بالاخره خودشونو نشون میدند)
                      کامپایلر iar یک کامپایلر حرفه ای هست و کد های اون بسایر به کد های کامپایلر های زبان C در کامپیوتر شبیهه
                      میتونید برای مثال کد خروجی یه برنامه طولانی رو از لحاظ حجم و سرعت بررسی کنید ببینید به چه شکل هست
                      در واقع کامپایلر C واقعی همین iar هست و codevision خیلی آدم رو تنبل میکنه و شباهت زیادی هم به یک کامپایلر C واقعی نداره
                      کدویزاد هم خوبه اما به جاش مثلا برای اول کار خوبه که کد ها رو بده و آدم میتونه اونارو بریزه توی IAR ولی وسط کار سر مقدار دهی به رجیستر ها و ... کار با کد ویزارد یکم سخت میشه و کامپایلر ها هم مثل هم میشند پس آدم میره سراغ اونی که سریعتر و قوی تر و بهتره
                      اون موقع که xmega اومد فقط iar بود که از این پشتیبانی میکرد و کرکش بود کدویژن هم کدویزاردش ناقص بود و کرک نداشت پس رفتیم سر iar کدویژن دیگه برامون سودی نداره
                      ولی تو همین انجمن بعضی دوستان با کدویژن برنامه مینویسند و حتی آموزش با این کامپایلر تهیه میکنند میتونید بگردید و پیدا کنید
                      خوب من بحث ام سر همین موضوعِ میگم ما چرا کد ساخته شده با کد ویزارد رو بریم توی iar کپی کنیم و در نهایت همون کدی رو که تو کد ویژن میشه زد رو تو اون بزنیم کد ویژن صرفا" یک سری کتاب خونه اضافه داره و این اصلا" تنبل کننده نیست همون تو که کسی نمیاد تو c++ math.h رو خودش بنویسه و اصولا ما یه programmer داریم و یه developer که کار developer ارزش مند تر از کار کسیه که میاد برنامه رو از اول مینیویسه و دسترسی به رجیستر ها تو کد ویژن در مورد atmega سخت بود اونم ربطی به کد ویژن نداشت و بیشتر به فیوز بیت ها ربط داشت که تو xmega تصحیح شده... در مورد باگ های کد ویژن کد ویژن از سری 2.05.0 همه باگ های مسخره ای رو که داشت رو از بین برد!! فقط میمونه بحث کامپایل که اگه یکم تحقیق کنید الگوریتم IAR و کدویژن یکیه با این تفاوت که کد ویژن یه مرحله فایل رو فشرده میکنه که خودش باعث میشه حجم کمتری از فلش گرفته شه و در نهایت همه چی بر میگرده به میکرو در اجرا...

دیدگاه

سلام یه اموزش جامع برای ایکس مگا در محیط کد ویژن میخواستم همراه با مثال
                        موفقيت = يك درصد نبوغ ، 99 درصد عرق ريختن
                        (اديسون)

دیدگاه

با تغییرات جزئی می توانید از فیلم های آموزشی که بر مبنای زبان C هستند در محیط کدویژن هم استفاده کنید:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=83849.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X