اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت پروگرامر MKII

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت پروگرامر MKII

ضمن تشکر از مهندس کی نژاد عزیز
    تونستم مشکل رو حل کنم
    پایه دیتا میکرو به ظاهر لحیم شده بود ، مجدد لحیم کردم جواب داد و برنامه های تست هم کار کرد
    من برم سراغ راه اندازی Micro SD
    جدیدترین ویرایش توسط mr_hadi; ۰۲:۳۳ ۱۳۹۵/۰۸/۰۲.
    قومي متفکرند اندر ره دين
    قومي بگمان فتاده در راه يقين
    ميترسم از آن که بانگ آيد روزي
    که اي بي خبران ، راه نه آن است و نه اين...!

دیدگاه

سلام. ببخشید مثل این که لینک ها جابجا شده اند. الآن اخرین شماتیک و فایل HEX کجا هست؟ ممنون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HOSSEIN_VAKILZADEH نمایش پست ها
        سلام. ببخشید مثل این که لینک ها جابجا شده اند. الآن اخرین شماتیک و فایل HEX کجا هست؟ ممنون.
        به پست زیر مراجعه کنید:

اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

ممنون یه سوال :

شما نوشتید که فرکانس را به عدد 8000000 تغییر بدهیم. در پروژه هم از کریستال 8 مگاهرتز استفاده کرده اید. ولی به طور پیش فرض فیوز بیت ckdiv8 در 90usb162 فعال است.

در این صورت میکروکنترلر با فرکانس 1 مگاهرتز کار میکند.

من درست متوجه نشدم یا چجوری هست قضیه؟

مرسی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HOSSEIN_VAKILZADEH نمایش پست ها
            شما نوشتید که فرکانس را به عدد 8000000 تغییر بدهیم. در پروژه هم از کریستال 8 مگاهرتز استفاده کرده اید. ولی به طور پیش فرض فیوز بیت ckdiv8 در 90usb162 فعال است.

در این صورت میکروکنترلر با فرکانس 1 مگاهرتز کار میکند.

من درست متوجه نشدم یا چجوری هست قضیه؟
            فیوزبیت CKDIV8 مقدار اولیه برای تقسیمات رجیستر CLKPR را مشخص می کند که تقسیم بر 8 است. اما در متن کد برای این رجیستر وضعیت تقسیم بر 1 انتخاب می شود. بنابراین وضعیت پیش فرض این فیوزبیت تاثیری در عملکرد ندارد و همان 8MHz صحیح است.
            اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
            دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
            برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
            وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
            قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
            اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
            ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

چه جالب.....

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی شما.

بسیار مفید واقع شد.

دیدگاه

سلام. من پروگرامر را ساختم ، فایل hex کامپایل شده را نیز توسط FLIP به AT90USB162 انتقال دادم ولی موقع خواند میکروکنترلر XMEG32A4U توسط این پروگرامر در محیط Atmel Studio 7.0 خطای زیر نمایش داده می شود:

راستی ، با کدویژن هم کار نکرد.
                جدیدترین ویرایش توسط HOSSEIN_VAKILZADEH; ۱۱:۴۵ ۱۳۹۵/۱۰/۰۵.

دیدگاه

مشکل حل شد. توضیح میدم علت و نحوه رفع آن چطور بود.

دیدگاه

من از ویندوز 10 نسخه 64 بیتی استفاده میکنم.

دنبال درایور میگشتم که با یک پروگرامر جدید MKII آشنا شدم و مدار را بستم و بسیار عالی جواب داد.

لینک زیر شامل تمامی فایل های مورد نیاز برای ساخت این پروگرامر هست.

لطفا همه فایل ها را دانلود کنید و همه ان ها را نیز مطالعه بفرمایید.

خوشبختانه به زبان انگلیسی هست و خیلی واضح و کوتاه در مورد نحوه ساخت و عملکرد ان توضیح داده شده است.

این پروگرامر در تمامی AVR/ATMEL STUDIO های قدیمی تا جدیدترین ان یعنی ورژن 7 ، به خوبی کار می کند و درایور ان برای همه سیستم عامل های قدیمی تا ویندوز 10 و هر دو نسخه 32 بیتی و 64 بیتی کار نصب می شود.

همچنین لازم به ذکر هست که این پروگرامر توسط یک فروشگاه ایرانی که لینک ان نیز در پایین اورده می شود به فروش می رسد.

سایت پروگرامر

امیدوارم مفید واقع شود.

با تشکر
                    جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۱:۰۱ ۱۳۹۵/۱۰/۰۷.

دیدگاه

سلام. با تشکر از شما.
                      من هم دقیقا همین مشکل رو با ATMEL STUDIO 7 دارم. با نسخه های مختلف AVRDUDE هم توی کامند پرومپت سعی کردم اما فقط یه تشکر خشک و خالی میکنه و دیگر هیچ. ممنون می شم اگر راه حلی با همین نسخه از AVRISP MKII دارید من رو هم راهنمایی کنید.

ویرایش:
                      من فایل هگز و درایور های مروبطه رو از لینکی که در ارسال پیش دوست عزیزمون گذاشتند گرفتم. فایل هگز ویژه ی ATMEL STUDIO 7 رو با FLIP ریختم رو میکرو و درایور ویندزش رو هم نصب کردم.
                      مشکلی که پیش اومده اینه که دیگه نه می تونم با FLIP میکرو رو EARSE یا پروگرم کنم ( چون وارد BOOTLOADER نمیشه). و نه ویندوز پروگرمر رو شناسایی میکنه. به عنوان یه دستگاه ناشناخته می زنه توی دیوایس منجر.

ویندوز 10 دارم استفاده می کنم.
                      جدیدترین ویرایش توسط josephx86; ۱۲:۴۸ ۱۳۹۵/۱۰/۲۴.

دیدگاه

با سلام به همه دوستان عزیز
                        آیا این پروگرامر برای برنامه BASCOM هم قابل استفاده هست؟
                        و اگه ممکنه یه شماتیک pcb به صورت pdf قرار بدید.
                        ممنونم

دیدگاه

سلام
                          این پروگرامر رو من تا حدی به smd تبدیل کردم برای افرادی که دوست دارند این برد رو با شماتیکش به صورت SMD داشته باشند.
                          کد HTML:
                          http://s9.picofile.com/file/8316238684/AVR_ISP_MKII.rar.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط massoud681 نمایش پست ها
                            اونهایی که با atmel studio 7 مشکل دارن این فریمور رو بریزن درست میشه .
                            این ورژن جدیده خودم بیلد کردم.

http://massoud68.persiangig.com/ECA/...KII%201.18.hex
                            سلام
                            برای من جواب نداد. اصلا پروگرامرو نمیشناسه. خطای usb device not recognized میده!
                            شما کریستال روی پروگرامر رو هم به 16 مگاهرتز تغییر دادید یا همونه 8 مگاهرتز قبلیه؟
                            سید علی لب تر کند جان را فدایش می کنم

دیدگاه

من ورژن 6 را هم نمی تونم نصب کنم. چون پیغام مغایرت زمان ویندوز را میده. ساعت ویندوز را هم عوض کردم فایده نداشت. تا سال 2011 عقب رفتم!

دوستان کسی می دونه این مشکل چطور حل میشه؟
                              سید علی لب تر کند جان را فدایش می کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X