اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید PWM در XMEGA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تولید PWM در XMEGA

نوشته اصلی توسط ariaboy18
    جناب کی نژاد اگر بخوام فرکانس رو بیشتر کنم باید چه تغییری تو برنامه بدم؟ برای راه اندازه یک استپر باید از فرکانس 2MHz استفاده کنم.
    اگر منظور فرکانس carrier در PWM است، برای افزایش آن باید یا کلاک را افزایش دهید و یا مقدار رجیستر PER را کاهش دهید که با کاهش مقدار PER دقت PWM هم کاهش می یابد (با استفاده از ماژول HiRes می توانید کلاک را تا 4 برابر clkPER افزایش دهید). در مورد فرکانس 2 مگاهرتز بیشتر توضیح دهید که آیا منظور فرکانس carrier است که در صورت مثبت بودن پاسخ حتی اگر کلاک را با استفاده از HiRes تا 128 مگاهرتز هم بالا ببرید، مقدار Resolution تنها 6 بیت خواهد بود.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

راستش با pwm زیاد آشنایی ندارم،فقط در این حد میدونم که پهنای یک سیگنال مربعی کم و زیاد میشه!
      سیگنال pwm را برای راه اندازی درایور استپر موتور لازم دارم ولی نمیدونم فرکانسی که داده واسه carrier یا چیز دیگه است،،این قسمتی از Manual دراوره که فرکانسو داده

وقتی برنامه شما رو دادم موتور لرزش شدیدی داشت که استادم گفت به خاطر فرکانس پایینشه.

دیدگاه

برای اعمال فرمان به ورودی step در درایور، شما نیاز به پالس هایی با فرکانس متغیر دارید و تغییر Duty cycle در این مورد مهم نیست و تاثیری در دور و مکان موتور ندارد. فرکانس مناسب این پالس به دقت درایور بستگی دارد و اگر از یک حد بیشتر باشد منجر به لرزش و عدم حرکت موتور خواهد شد. برای شروع و تست می توانید فرکانسی را ایجاد کنید که منحر به چرخش یک دور در ثانیه موتور شود که اگر تقسیمات موتور در یک دور 200 قسمت باشد، فرکانس پالس هم باید 200 هرتز باشد و برای سایر تقسیمات هم همین نسبت برای یک دور در ثانیه برقرار است. چنانچه همچنان سوالی وجود دارد و با توجه به عدم ارتباط سوال با موضوع تاپیک، ابتدا در این مورد در انجمن جستجو کنید و در صورت وجود تاپیک مرتبط سوال خود را در آن مطرح کنید. در غیر اینصورت تاپیک مستقلی را با نام مناسب ایجاد و سوال خود را با ذکر جزئیات دقیق مطرح کنید.
        اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

بسیار ممنونم از راهنماییتون..حرفتون کاملا درسته،من تا الان فکر میکردم که تغییر Duty Cycle موثره ولی الان که دقت کردم دیدم فقط به لبه پالس پایین رونده حساسه.
          طبق manual درایور میتونه تا فرکانس 2Mhz درست کنه،ولی با برنامه شما که رو فرکانس 10Khz نوشته شده بود موتور لرزش داشت.
          باز هم سعی میکنم درایور را با فرکانس های دیگر تست کنم و در صورت بروز مشکل در تاپیکی مجزا نتیجه رو اعلام میکنم خدمتتون
          با سپاس فراوان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X