اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

امکان ذخیره دو برنامه کاملا مجزا در حافظه فلش xmega

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

امکان ذخیره دو برنامه کاملا مجزا در حافظه فلش xmega

سلام
    آیا امکان ذخیره دو برنامه کاملا مجزا در داخل حافظه فلش xmega وجود داره بصورتی که در زمان روشن شدن میکروکنترلر امکان انتخاب هر کدام از برنامه وجود داشته باشه؟
    از دوستان صاحبنظر خواهش میکنم اگه اطلاعاتی در این خصوص دارن در اختیار بنده و سایر دوستان بگذارند
    ممنون
    مشخصات من در لینک زیر
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.msg698645#msg698645

www.********

پاسخ : امکان ذخیره دو برنامه کاملا مجزا در حافظه فلش xmega

هرچند منظور سوال بصورت دقیق روشن نیست. اما در هر حلقه اصلی و وقفه ها با قرار دادن یک شرط کلی از طریق if-else می توان برنامه را در دو بخش مجزا اجرا کرد. اگر هم منظور دیگری دارید بصورت روشن تر بیان کنید.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

من فکر می کنم منظور ایشون اینه که مث کامپیوترها که میشه روش چن تا سیستم عامل نصب کرد ودر ریست سیستم عامل دلخواه رو انتخاب کرد...
      البته اگه درست فهمیده باشم...
      براي جوينده ي علم محدوديتي نيست. "ولو بالسين"

دیدگاه

با سلام
        همانطور که استاد محترم جناب کی نژاد فرمودند صرفنظر از مجزا کردن حلقه اصلی برنامه با یک دستور if- else منظور بنده اینه که مثلا حتی دو روتین وقفه USARTC0 کاملا مجزا داشته باشیم که هر روتین بسته به حلقه اصلی انتخاب شده در زمان power on یک عملکرد کاملا مجزا داشته باشد و همینطور در خصوص دیگر روتین وقفه ها.
        منظور بنده بیشتر روی روتین وقفه های هم نام و با عملکرد مجزا بیشتر می باشد. البته با اشاره ای که جناب کی نژاد فرمودند بنده تا حدودی جواب سوالمو گرفتم
        میخواستم ببینم آیا امکان نوشتن دو روتین وقفه هم نام و با عملکرد مجزا بر روی حافظه فلش می باشد یا خیر
        با تشکر از لطف دوستان
        مشخصات من در لینک زیر

www.********

دیدگاه

اجرای روتین وقفه به معنای پرش به یک آدرس مشخص و معلوم در حافظه Flash می باشد. حال بسته به روتین وقفه نوشته شده، از آن آدرس معین به بخش های دیگر حافظه که دارای فضای کافی است، پرش می شود و کدهای معادل با برنامه نوشته شده از حافظه Flash اجرا می شود. به همان ترتیبی که بر حسب یک شرط می توان دو یا چند برنامه مجزا را در حلقه اصلی اجرا کرد، در روتین وقفه هم می توان بر اساس همان شرط، برنامه های مختلفی را اجرا کرد. در این حالت اگر در حلقه اصلی بر اساس متغیری قضاوت می شود، در روتین وقفه هم می تواند بر اساس وضعیت همان متغیر (که باید از نوع سراسری باشد)، روتین مربوطه اجرا شود.
          اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
          دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
          برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
          وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
          قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
          اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
          ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

با تشکر از استاد محترم جناب کی نژاد
            راهنماییتون مثل همیشه بسیار راهگشا بود
            مشخصات من در لینک زیر

www.********

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X