اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست ایده جدید در مورد نحوه پروگرام کردن Xmega

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست ایده جدید در مورد نحوه پروگرام کردن Xmega

با سلام
    در مورد پروگرام کردن میکروکنترلر Xmega از انجایی که باید از طریق PDI این کار انجام بشه و بالطبع به پین های PDI, PDO,GNd نیاز هست و اگر چنانچه خواسته باشیم یک محصول تجاری بسازیم که بتونیم ورژن روش بزنیم و هر از چندگاهی برنامه جدید روش پروگرام کنیم( New Firmware ) باید این پایه ها رو از کیس محصول بیرون بذاریم تا در دسترس باشه و بشه هر موقع نیاز بود از طریق پروگرام های موجود بهشون دسترسی پیدا کرد.
    در کار جدیدی که در دست دارم نیاز دارم که تعداد کانکتورهای در دسترس کم باشند(به علت محدودیت فضای کیس ساخته شده برای برد)
    به صورت واضح من از پایه های Rx ,TX برای تبادل دیتا دارم استفاده می کنم.
    - آیا امکان این وجود داره که بشه از طریق همین پایه ها میکرو رو پروگرام کرد:
    به عنوان مثال یه اتوپایلوت در دسترس دارم که از طریق همون پایانه USART هم تبادل دیتا میکنه و هم میشه Firmwareهای جدید رو روش پلود کرد.
    - آیا امکان این هست مثلا برنامه ای نوشته بشه و در رجیسترهای کاری قرار داده بشه که بتونه سیستم رو Self program بکنه ؟
    - آیا روش سخت افزاری دیگری میشناسین که بهیه تر باشه و لازم به tracking و اتصالات کانکتوری نباشه ؟(کانکتور PDI اکثر پروگرامرها 6 پایه است و به ظاهر زمخت می آید.)
    دوستان اهل فن و اساتید گرامی لطفا راهنمایی بفرمایید .
    سپاس از همدلی تون....
    وقتی مطالبی رو لایک میکنید یا بازخورد میدید یعنی به نویسنده میگید که از این مطلب استفاده کرده اید و همچنان ادامه بده، یا بیشتر مطلب بزار، یا بیشتر در مباحث اینجوری شرکت کن.

پاسخ : درخواست ایده جدید در مورد نحوه پروگرام کردن Xmega

سلام دوست عزیز
    من توی یه پروژه از کانکتور 9 پین rs232 برای ارتباط سریال استفاده می کردم که چون پین اضافه داشتم . ارتباط pdi رو هم از همون کانکتور گرفتم .
    - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

ممنون از همراهیتون جناب [glow=red,2,300]مرد نامرئی[/glow]
      ولی همونطور که عرض کردم جا ندارم داخل کیس و همنطور میخوام شکیل تر باشه چون برای ارتباط سریال به جای پورت com از ماژولهای آماده TTL to USB که در فروشگاه هم هست استفاده کردم و فقط 5 پین برای اتصال گذاشتم
      ولی ممنون از راهنماییتون
      وقتی مطالبی رو لایک میکنید یا بازخورد میدید یعنی به نویسنده میگید که از این مطلب استفاده کرده اید و همچنان ادامه بده، یا بیشتر مطلب بزار، یا بیشتر در مباحث اینجوری شرکت کن.

دیدگاه

اگه یه بوتلودر بتونید برا میکروتون بنویسید، اون موقع میتونید از طریق هر پروتکلی که میکروتون ساپورتش میکنه اونو پروگرمش کنید
        ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
          اگه یه بوتلودر بتونید برا میکروتون بنویسید، اون موقع میتونید از طریق هر پروتکلی که میکروتون ساپورتش میکنه اونو پروگرمش کنید
          ممنون خواهم شد اگه توضیح بدید که چطور میشه این کار رو کرد و یا اصول کار چطوره؟

دیدگاه

بوتلودر در اصل یه برنامه برای میکرو هست که وظیفش تغییر محتوای حافظه برنامتونه، به این صورت که با شرایط خاصی که براش تعریف میکنید میکرو در حین اجرای برنامه عادی خودش میپره به بخش بوتلدر و برنامه ای که به عنوان بوتلودر نوشتین براش رو اجرا میکنه و برنامه بوتلودر هم میتونه از طریق تمام پروتکل هایی که میکروتون ساپورتش میکنه دیتاهای جدید رو بگیره و با برنامه قبلی جایگزین کنه.
            من خودم تاحالا نیاز به انجامش نداشتم، ولی برای اطلاعات بیشتر و جزئیات میتونید به دیتاشیت مراجعه کنید.
            ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

آیا استفاده از بوتلودر تنها راه برای این موضوع است؟
              دوستان مشارکت کنید لطفا..

دیدگاه

بوت لودر برای همین کار هست دیگه!
                مشکلت چی هست که استفاده نمی کنی ازش؟
                هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط DDR3
                  مشکلت چی هست که استفاده نمی کنی ازش؟
                  مشکلی ندارم اتفاقا دوست من!
                  ولی نمیخوام اولین راه آخرین راه باشه
                  فکر میکنم این کار یعنی اینکه درحین رانندگی با یک ماشین بتونی گیربکسش رو هم باز کنی و تعمییرکنی...
                  میخوام تمام راههای ممکن وغیرممکن رو بدونم
                  به هرحال از تاکیید شما سپاس گذارم

دیدگاه

برای غذا خوردن میشه لقمه رو بیش از یکبار دور سر یا از زیر پا یا ... گذروند
                    اما همیشه بهترین راه ، سخت ترین راه نیست،با بوت لودر همه کاری می تونی انجام بدی
                    موفق باشی
                    هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

سلام
                      راه حل اصلی همان بوت لودر هست. همانطوری که در برد های آموزشی و کاربردی مثل برد های آردوینو هم از همین قابلیت استفاده می شود.

دیدگاه

سپاس از همیاری همه دوستان ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X