اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال موس ps/2 به avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اتصال موس ps/2 به avr

نه تنها در مورد موس بلکه در مورد هر وسیله دیگه که خروجیش usb باشه نمیتونیم مستقیم به avr وصل نماییم چون اتصال usb یک اتصال فعال نیست و برای اینکه شما بتونید داده رد و بدل کنید باید یک هاست (میزبان) داشته باشید تا وسیله یو اس بی شما رو کنترل کنه . مثلا یک کامیوتر خودش میزبان هست و وسایلی مثل موس و صفحه کلید رو که جزو وسایل HID هستند رو درایو می کنه اما اگه شما مثلا یک \رینتر رو بخواد بهش وصل کنید باید سی دی درایور \رینتر رو نصب کنید
    برای AVR شما نیاز دارید تا از یک ماژول USB HOST مثل V1NCL استفاده کنید و درایور دستگاه مورد نظر رو هم روی اپن بریزید البته من خودم بصورت عملی با این ماژولها کار نکردم
    Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

سلام
      متشکرم از جواب های داده شده بخصوص جناب syavash_kasraeee
      سئوال آیا کسی این مدار رابسته و جواب گرفته ؟
      میشه یکی اصول کار کرد را توضیح دهدکه چگونه اطلاعات ارسال میشود.( منظورم فرمت اطلاعات )؟

باز متشکرم از همه
      منتظرم :agree:
      کمتر سخن گویم
      بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

سلام
        من هم میخواستم تشکر کنم ولی انگار لینکش خرابه
        ولی به هر حال
        متشکرم

دیدگاه

آقا من ساختمش این پروژه رو ولی کار نکرد ! :angry:
          خدایا هر چقدر دوست داری از عمر من کم کن و به طول عمر پدر و مادرم اضافه کن...

دیدگاه

سلام دوستان.چرا لینک دانلودش نیست؟؟ :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aghamohamad
              سلام دوستان.چرا لینک دانلودش نیست؟؟ :sad:
              پاسخ 8 رو ببینید.
              It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

میشه از این مدار توی ربات مسیریاب استفاده کرد ؟؟؟
                ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mpc
                  سلام
                  متشکرم از جواب های داده شده بخصوص جناب syavash_kasraeee
                  سئوال آیا کسی این مدار رابسته و جواب گرفته ؟
                  میشه یکی اصول کار کرد را توضیح دهدکه چگونه اطلاعات ارسال میشود.( منظورم فرمت اطلاعات )؟

باز متشکرم از همه
                  منتظرم :agree:
                  اساتید آیا کسی این مدار را بسته و کار میکند ؟ :angry: :cry2:
                  کمتر سخن گویم
                  بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

آقا من خیلی با این مدار کلنجار رفتم . اصلا ً کار نکرد . بیخودی وقت خودت را برای این مدار تلف نکن .
                    خدایا هر چقدر دوست داری از عمر من کم کن و به طول عمر پدر و مادرم اضافه کن...

دیدگاه

سلام دوستان
                      من هم سورس برنامه را عینا کپی کردم ولی کار نکرد
                      و تصمیم گرفتم با اطاعاتی که از این تایپک گرفتم خودم یکی بسازم که حالا اگر بخواهید کمی شما را راهنمایی کنم

پروتکل موس و کیبرد ps2 عینا مشابه است فقط در اطلاعاتی که میفرستند با هم فرق میکند
                      پس توصیه میکنم اول برنامه ای بنویسید که بتواند اطلاعات دریافتی از کیبرد را بخوند
                      این کار با استفاده از USRT خیلی هم ساده میشه یعنی ارتباط سریال در حالت سنکرون
                      گفته باشم که از USRT فقط میتونید در دریافت استفاده کنید و نه در ارسال زیرا همواره device که در اینجا کیبرد است کلاک را تولید میکنه
                      راستی یک کمی هم در مورد پروتکل ps2 بخونید خیلی ساده است اگر سرچ کنید پیدا میشه

این قدم اول بود یعنی اینکه با USRT اطلاعات را دریافت کنید در مرحله ی بعد باید با همون روشی که در مقاله است آشنا بشوید
                      در این روش میکرو پشت یکی از پایه ها منتظر میمونه تا اون پایه تغییر وضعیت بده تا دستور بعد اجرا بشه
                      while(1)
                      {
                      if(PINB.0 ==0);
                      statment//
                      if(PINB.0 ==1);
                      }
                      اگر دقت کنید دستور بالا یک کلاک را میخواند و اگر در قسمت statement دستور دیگری اجرا شود یعنی انکه در falling Edge آن دستور اجرا شود
                      یادمان باشد که کلاک PS2 در حالت معمول Idel یک است
                      به همین ترتیب باید کلاک ها را خواند و در قسمت statement باید پایه data را خواند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ShahiMV
                        سلام دوستان
                        و تصمیم گرفتم با اطاعاتی که از این تایپک گرفتم خودم یکی بسازم که حالا اگر بخواهید کمی شما را راهنمایی کنم
                        بعضی از دوستان این سوال رو از من می پرسند که این کار می کنه یا نه ... من چون تست نکرده بودم نمی دونستم
                        ممنون که شما جواب دادید
                        اما آیا کلا برنامه ای که اینجاست نادرست هست؟
                        Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ShahiMV
                          سلام دوستان

پروتکل موس و کیبرد ps2 عینا مشابه است فقط در اطلاعاتی که میفرستند با هم فرق میکند
                          پس توصیه میکنم اول برنامه ای بنویسید که بتواند اطلاعات دریافتی از کیبرد را بخوند
                          این کار با استفاده از USRT خیلی هم ساده میشه یعنی ارتباط سریال در حالت سنکرون
                          گفته باشم که از USRT فقط میتونید در دریافت استفاده کنید و نه در ارسال زیرا همواره device که در اینجا کیبرد است کلاک را تولید میکنه
                          راستی یک کمی هم در مورد پروتکل ps2 بخونید خیلی ساده است اگر سرچ کنید پیدا میشه

این قدم اول بود یعنی اینکه با USRT اطلاعات را دریافت کنید در مرحله ی بعد باید با همون روشی که در مقاله است آشنا بشوید
                          در این روش میکرو پشت یکی از پایه ها منتظر میمونه تا اون پایه تغییر وضعیت بده تا دستور بعد اجرا بشه
                          while(1)
                          {
                          if(PINB.0 ==0);
                          statment//
                          if(PINB.0 ==1);
                          }
                          اگر دقت کنید دستور بالا یک کلاک را میخواند و اگر در قسمت statement دستور دیگری اجرا شود یعنی انکه در falling Edge آن دستور اجرا شود
                          یادمان باشد که کلاک PS2 در حالت معمول Idel یک است
                          به همین ترتیب باید کلاک ها را خواند و در قسمت statement باید پایه data را خواند
                          سلام دوست گرامی فرمایش های شما درست گفتن تئوری ارتباط سریال کار ما را راه نمی اندازد :cry2:
                          آیا خودتان اطلاعات ماوس را توانستید بخوانید ؟ :angry:
                          اگر جواب درست است نمونه برنامه را بفرمائید. :agree:
                          کمتر سخن گویم
                          بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

سلام دوستان

همون طور که اشاره کردن برای اتصال یک دیوایس usb باید از یک ic استفاده بشه و یک hub ساخته بشه .

اما در مورد موس باید توجه کنید که چه موس usb و چه نوع قدیمیتر اون که ps/2 بودن هر دو از پروتوکل ps/2 پشتیبانی می کنند که یک ارتباط سریال هست و به سادگی با یک avr میشه شبیه سازی کرد .
                            در لینک زیر مقاله کامل در مورد ارتباط موس با avr و هم چنین چند پروژه کامل وجود داره . در این پروژه ها شما می تونید حتی مثل رایانه موشواره موس رو روی lcd گرافیکی ببینید .

www.iseee.ir

یا علی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arsalan681
                              اتصال موس ps/2 به avr و تشخیص حرکت و کلیدهای آن که توسط چند led در خروجی میکرو قابل نمایش است.
                              توضیحات+مدار+سورس کد به زبان c در قالب pdf
                              سلام
                              ممنون از اینکه فایل PDF رو برای دوستان تهیه کردید ...
                              ولی ای کاش منبع اون رو هم مشخص میکردید ...
                              اینطوری حداقل صاحب کتاب هم راضی تر بود ...
                              این تاپیک در تاریخ 88/11/30 زده شده ولی کتابی که من ازشون عکس گرفتم تاریخ چاپش تابستان 88 است
                              در ضمن
                              آقای متین مقدم استاد بنده هم بودند
                              من ورودی مهر ماه 88 بودم و قبل از وجود تاپیک من این کتاب رو خریدم و این مطالب رو خوانده بودم ...
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=92782.msg580592#msg580592
                              در هر صورت ممنون که PDF رو تهیه کردید ...

موفق و پاینده باشید
                              [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                              معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                              معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                              با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط syavash_kasraeee
                                نه تنها در مورد موس بلکه در مورد هر وسیله دیگه که خروجیش usb باشه نمیتونیم مستقیم به avr وصل نماییم چون اتصال usb یک اتصال فعال نیست و برای اینکه شما بتونید داده رد و بدل کنید باید یک هاست (میزبان) داشته باشید تا وسیله یو اس بی شما رو کنترل کنه . مثلا یک کامیوتر خودش میزبان هست و وسایلی مثل موس و صفحه کلید رو که جزو وسایل HID هستند رو درایو می کنه اما اگه شما مثلا یک \رینتر رو بخواد بهش وصل کنید باید سی دی درایور \رینتر رو نصب کنید
                                برای AVR شما نیاز دارید تا از یک ماژول USB HOST مثل V1NCL استفاده کنید و درایور دستگاه مورد نظر رو هم روی اپن بریزید البته من خودم بصورت عملی با این ماژولها کار نکردم
                                من یک پروگرامر دارم که از یک atmega8 استفاده کرده و مستقیم به usb وصل میشه. قضیه اش چیه؟؟؟؟؟؟
                                ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X