اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] راه اندازی ماژول HC-05

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : [پروژه] راه اندازی ماژول HC-05

نوشته اصلی توسط علیـــــــــــــــــــرضا
    سلام
    من این ماإ¾ژول رو هم توی مد Master و هم Slave کار کردم و جواب گرفتم با گوشیم. ولی مشکل اینجاست که وقتی من میخوام به یک هندزفری بلوتوث از طریق این ماژول وصل بشم اصلا وصل نمیشه و هی تلاش میکنه که وصل بشه ولی میره توی Connecting بعد از چند دقیقه قطع میشه . هندزفری بلوتوث من پسوردش 0000 هست . چه جوری میتونم بهش وصل بشم. هرچی توی دیتاشیت بالا پایین کردم نتونستم دستوری پیدا کنم که بتونه به بلوتوث های با پسورد وصل بشه. لطفا بنده رو راهنمایی کنین.
    این ماژول برای اتصال به هندزفری بلوتوث نیست این ماژول فقط از SPP پشتیبانی میکنه این مد برای انتقال صدا کاربردی نداره

دیدگاه

سلام دوستان
      من ماژول HC-05رو برای برقراری ارتباط بین اندروید ومیکرو بکار میبرم!
      ماژول درست راه اندازی میشه،وارد AT 1 میشه،با بلوتوث گوشی یا لپ تاپ پیر میشه،اما وقتی با هایپر ترمینال واسش کد مورد نظرمو میفرستم که توی میکرو با اون کد
      پورت های میکرو تغییر حالت بده،میکرو هیچ واکنشی نشون نمیده!
      به نظرتون اشکال از کجا میتونه باشه؟
      من این پروژه رو به عنوان پروژه کارشناسی برداشتم و وقت زیادی هم برای ارایه دادنش ندارم!لطفا هر چه زودتر راهنماییم کنین!
      ممنون از همه دوستان بابت رسیدگی به سوالات...
      به هر نحوي که شده پادشاه باش حتي اگر قلمروات به اندازه ي عرض شانه هايت باشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashkana2
        سلام دوستان
        من ماژول HC-05رو برای برقراری ارتباط بین اندروید ومیکرو بکار میبرم!
        ماژول درست راه اندازی میشه،وارد AT 1 میشه،با بلوتوث گوشی یا لپ تاپ پیر میشه،اما وقتی با هایپر ترمینال واسش کد مورد نظرمو میفرستم که توی میکرو با اون کد
        پورت های میکرو تغییر حالت بده،میکرو هیچ واکنشی نشون نمیده!
        به نظرتون اشکال از کجا میتونه باشه؟
        من این پروژه رو به عنوان پروژه کارشناسی برداشتم و وقت زیادی هم برای ارایه دادنش ندارم!لطفا هر چه زودتر راهنماییم کنین!
        ممنون از همه دوستان بابت رسیدگی به سوالات...
        سلام دوست من
        باید شما عیب یابی بکنید پروژرو اول از همه ببینید که دستورات ارسال میشه و جوابش چیه برا اینکارم از مبدل های سریال استفاده کنید و ورودی رو ب خروجی میکرو و ماژول وصل کنید رفتار سیستم رو تحلیل کنید عیب شما راحت پیدا میشه
        هیچ و دگر هیچ

دیدگاه

سلام دوستان
          من ماژول HC05 رو راه اندازی کردم و خوب هم جواب داده . مشکلی که دارم اینه سمت میکروکنترلر فقط با دستور INKEY میتونم کارکتر بخونم . ولی زمانی که از دستور INPUT استفاده میکنم هیچی خونده نمی شه . فکر میکنم مشکل مربوط به پیغام ENTER باشه که از سمت ماژول نمیاد ( همون chr(13) . اگه ممکنه راهنمایی کنید .
          با تشکر
          انجمن LABVIEW
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
          اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
          http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nex2004
            سلام دوستان
            من ماژول HC05 رو راه اندازی کردم و خوب هم جواب داده . مشکلی که دارم اینه سمت میکروکنترلر فقط با دستور INKEY میتونم کارکتر بخونم . ولی زمانی که از دستور INPUT استفاده میکنم هیچی خونده نمی شه . فکر میکنم مشکل مربوط به پیغام ENTER باشه که از سمت ماژول نمیاد ( همون chr(13) . اگه ممکنه راهنمایی کنید .
            با تشکر
            سلام مجدد
            راه افتاد مشکل نرم افزار اندروید بود :smile:
            انجمن LABVIEW
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
            اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
            http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

دوستان در مورد کنترول این ماژول از طریق گوشی اندرویدی نرم افزار گرافیکی با محیط قابل تنظیم هست که بشه ازش استفاده کرد؟ به عبارتی فرض کنید میخواهیم سه عدد رله را توسط این ماژول و از طریق محیط این نرم افزار کنترول کنیم و نیازی به ارسال اعدادو کلمات و ... نباشد.

دیدگاه

ویه سوال دیگه اینکه ایا ارتباطی بین این ماژول و انتخاب اندازه کریستال خارجی میکرو وجود داره؟ به عبارتی فرضا من در پروژه ام مجبورم هم از کریستال 40 مگ استفاده کنم و هم از این ماژول.

دیدگاه

من برای تست ماژول HC-05 با گوشی مدار زیر را طراحی کردم.ماژول با گوشی pair میشه اما زمانی که طبق برنامه زیر که بروی میکرو مگا32 نصب کردم و عملیات ارسال و دریافت با را برنامه ترمینالی که داخل گوشی نصب کردم انجام میدم هیچ عکس العملی را نمیبینم. چند روز با این مشکل درگیر بودم تا اینکه به میکرو یک کریستال 12 مگاهرتزی با دو خازن 22 پیکوفارادی نصب کردم و این بار جواب گرفتم اما مشکلی که دارم اینه که طبق مدار و برنامه زمانی که کاراکتر A را با گوشی به میکرو ارسال می کنم led روشن میشه و در پاسخ کلمه on را بروی گوشی تایپ میکنه و وقتی هم کاراکتر B را ارسال میکنم led خاموش میشه و حالا که باید کلمه off بروی گوشی تایپ بشه میکرو در loop میفته و کاراکترهای ؟ پشت سرهم بروی گوشی تایپ میکنه و مجبور میشم تغذیه میکرو را قطع کنم تا از loop خارج بشه البته با بلوتوث کامپیوتر هم متصل میشم و همین مشکل وجود داره
                  تصویر مدار:

کد برنامه:
                  کد:
                  $regfile = "M8def.dat"
                  $crystal = 8000000
                  $baud = 9600
                  Dim A As String * 2
                  Enable Interrupts
                  Enable Urxc
                  Enable Utxc
                  Config PortB = Output
                  Config Portc.5 = Input

Do
                  A = Inkey()
                  If A = "A" Then
                  Set Portb.1
                  Print "ON"
                  End If
                  If A = "B" Then
                  Reset Portb.1
                  Print "OFF"
                  End If

If Pinc.5 = 1 Then
                  Print "wle.ir"
                  Waitms 50
                  End If
                  Loop

End                             'end program

دیدگاه

سلام دوستان. چند تا سوال دارم خواهشا جواب بدین:
                    1- باود ریت ماژول ابتدابساکن چقدره؟یعنی موقع خرید آیا همشون دقیقا روی 9600 تنظیمند ؟یا ....؟
                    2-پروتکل سریال لازم جهت ارتباط میکرو با ماژول سنکرون هست یا آنسکرون و یا با هردو میشه؟
                    3-آیا نیازی به تنظیمات AT COMMخاصی داره تا در اتصال با میکرو به مشکل بر نخوره یا نه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akbar_online
                      من برای تست ماژول HC-05 با گوشی مدار زیر را طراحی کردم.ماژول با گوشی pair میشه اما زمانی که طبق برنامه زیر که بروی میکرو مگا32 نصب کردم و عملیات ارسال و دریافت با را برنامه ترمینالی که داخل گوشی نصب کردم انجام میدم هیچ عکس العملی را نمیبینم. چند روز با این مشکل درگیر بودم تا اینکه به میکرو یک کریستال 12 مگاهرتزی با دو خازن 22 پیکوفارادی نصب کردم و این بار جواب گرفتم اما مشکلی که دارم اینه که طبق مدار و برنامه زمانی که کاراکتر A را با گوشی به میکرو ارسال می کنم led روشن میشه و در پاسخ کلمه on را بروی گوشی تایپ میکنه و وقتی هم کاراکتر B را ارسال میکنم led خاموش میشه و حالا که باید کلمه off بروی گوشی تایپ بشه میکرو در loop میفته و کاراکترهای ؟ پشت سرهم بروی گوشی تایپ میکنه و مجبور میشم تغذیه میکرو را قطع کنم تا از loop خارج بشه البته با بلوتوث کامپیوتر هم متصل میشم و همین مشکل وجود داره
                      تصویر مدار:

کد برنامه:
                      کد:
                      $regfile = "M8def.dat"
                      $crystal = 8000000
                      $baud = 9600
                      Dim A As String * 2
                      Enable Interrupts
                      Enable Urxc
                      Enable Utxc
                      Config PortB = Output
                      Config Portc.5 = Input

Do
                      A = Inkey()
                      If A = "A" Then
                      Set Portb.1
                      Print "ON"
                      End If
                      If A = "B" Then
                      Reset Portb.1
                      Print "OFF"
                      End If

If Pinc.5 = 1 Then
                      Print "eca.ir"
                      Waitms 50
                      End If
                      Loop

بعد از هر بار استفاده از متغییر A ، خالیش کن

ببین این جواب میده

کد:
                      $regfile = "M8def.dat"
                      $crystal = 8000000
                      $baud = 9600
                      Dim A As String * 2
                      Enable Interrupts
                      Enable Urxc
                      Enable Utxc
                      Config PortB = Output
                      Config Portc.5 = Input

Do
                      A = Inkey()
                      If A = "A" Then
                      A=""
                      Set Portb.1
                      Print "ON"
                      End If
                      If A = "B" Then
                      A=""
                      Reset Portb.1
                      Print "OFF"
                      End If

If Pinc.5 = 1 Then
                      Print "eca.ir"
                      Waitms 50
                      End If
                      Loop

دیدگاه

دوستان دو تا سوال.لطفا راهنمایی بفرمایید:
                        1-چرا اعداد ارسالی از گوشی به ماژول و سپس دریافت اون توLCD متصل به میکرو باهم متفاوتند.به عبارتی وقتی مثلا عدد 1 رو از طریق گوشی به ماژول میفرستم رو LCD255 رو نشون میده و عدد ارسالی 1234 رو 195 نشون میده؟
                        2- میشه ماژول رو طوری تنظیم کرد که بصورت اتوماتیک بلوتوثهای اطراف رو جستجو کنه و بعد از پییر اتوماتیک با اون بلوتوث آماده دریافت اطلاعات از اون بلوتوث بشه؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : [پروژه] راه اندازی ماژول HC-05

نوشته اصلی توسط سوران آراسته
                          با اجازه استاد ایمانی فر عزیز

ببینید این ماژول در دو مد AT mode1 و AT mode2 قابل استفاده است.
                          AT mode1: در این حالت Baud Rate = 9600 bps می باشد و LED متصل به پایه PIN31 با فرکانس 2 هرتز چشمک می زند. برای وارد شدن به این حالت باید مراحل زیر را به ترتیب اجرا کرد:
                          1. اتصال PIN34به ولتاژ low
                          2. اعمال تغذیه ماژول
                          نکته: در این حالت فقط برخی از AT commands ها قابل استفاده می باشند.
                          AT mode2: در این حالت Baud Rate = 38400 bps می باشد و LED متصل به پایه PIN31 با فرکانس 1 هرتز چشمک می زند. برای وارد شدن به این حالت باید مراحل زیر را به ترتیب اجرا کرد:
                          1. اتصال پین 34 به ولتاژ High
                          2. اعمال تغذیه ماژول
                          نکته: در این حالت تمامی AT commands قابل اجرا می باشد.
                          نکته: مقدار Baud Rate را می توان با استفاده از AT commands هم تغییر داد و به مقدار دلخواه تنظیم کرد.

در صورتی که ماژول با دستگاهی دیگر ارتباط برقرار کنه و pair بشه چشمک زدن به صورت پیوسته و مانند دو حالت بالا نخواهد بود.
                          موفق باشید
                          سلام وقتتان بخیر
                          من این ماژول راه اندازی کردم
                          الان بعد از یه هفته که baud rate, parity , stop تغییر دادم و الان یادم نیست که چی بود هر کاری میکنم متصل نمیشه که من تغییرش بدم یا ریستش کنم
                          لطفا راهنمایی کنید.
                          ریست سخت افزاری هم داره که تنظیماتش به حالت پیش فرض بره؟ یا نه
                          همه چیز هم 100 درصد سالمه
                          با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط OMIDROBOT
                            سلام.کسی نبود جواب بده؟
                            سلام مستقیم نمیشه با موبایل at command داد باید یه میکرو به ماژول بزاری دستور رو دریافت کنی ماژول رو به صورت اتوماتیک به at command ببری بعد پاسخش رو دریافت کنی دوباره ماژول رو توسط میکرو از حالت at command در بیاری و پاسخی که داد رو به موبایل ارسال کنی این پروسه 3 ثانیه طول میکشه
                            من یه برنامه نوشتم کلا با موبایل میشه همه کار کرد حتی at command v رو ارسال کرد و پاسخش رو دید
                            هم با میکر, pic هم با avr

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FarzadMGN
                              من با این ماژول یه پروژه ارسال و دریافت انجام دادم و به راحتی جواب گرفتم. بعد نشستم گفتم بیام همه جیک و پوک این ماژول رو یاد بگیرم ماژول رو به هایپر ترمینال وصل کردم و تنظیم کردم با بادویت 38400 کار کنم همه AT Command ها رو روش امتحان کرد و یاد گرفتم بعد اومدم مثل قبل با بادویت 9600 کار کنم. تنظیمات لازم رو انجام دادم دیدم دیگه نمیتونم با این بادویت کار کنم و ارسال و دریافتی دیگه نمیتونم انجام بدم. تنظیمات ماژول بهم ریخته و حتی AT+ORGL رو میزنم (در بادویت 38400) ماژول درست نمیشه که نمیشه فقط رمز و اسم و ... به حالت پیشفرض برمیگرده. ماژول روی پروژه ای که ساختم هم جواب نمیده :angry: تا حالا به این مشکل برنخوردید؟ چه پیشنهادی دارید؟
                              دقیقا من هم با این ماژول همه کار کردم و خیلی راحته ولی تنها مشکلی که پیدا کردم اینه که باد ریتش رو تعییر دادم الان دیگه به حالت اولش برنمیگرده همه نوع ریست هم کردم

دیدگاه

سلام
                                زمانی که باودریت رو عوض می کنید، در حقیقت باودریت مد کاربری ماژول تغییر میکنه و تغییری در باودریت مد1 و 2 ماژول ایجاد نمیشه. اتصالات مدارتون رو چک کنید. احتمالا مشکل سخت افزاری پیدا کرده مدارتون.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X