اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع ت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + م

نوشته اصلی توسط کوروش بزرگ
    نه نه منظورم من بردبرد نبود رو بردبرد که عالی جواب میداد از اینی که گذاشتید هم شلوغ تر اصلا سروتهش رو نمیتونستی بفهمی کریستال هم چسبیده به پایه هاش وصل میکردم حتی فاصله خط کلاک و دیتا رو هم نزدیک کردم اما ایرادش حل نشد یه شکی هم به برنامه دارم آخه تو ساعت قبلیم که ساختم با زدن کلید تنظیم ثانیه شمار، شروع به شمارش میکرد اما تو این برنامه ثانیه شمار رو داخل برنامه مقدار ندادم البته واسه تست اینکارو هم کردم اما باز شروع به شمارش نمیکرد،وقتی به کریستال دست میزدم سریع شروع به شمارش میکرد
    مشکل کریستال و ds1307 شاید نباشه ،شاید ایراد از برنامه ام باشه چون من خیلی کریستال و ds رو تعویض و امتحان کردم اما باز ساعت و دقیقه و ثانیه صفر بودند بدون حرکت و این یعنی مشکل از ds و کریستال نیست البته نظرمنه چون خیلی باهاش سروکله زدم
    من خودم هم خیلی روش کار کردم تا با روشن شدن مدار ثانیه شمار کارکنه ، اما موفق نشدم ...
    اما یک کلید این مشکل رو حل میکنه ، چطور ؟ اینطور :
    شما فقط تو اولین راه اندازی کلید رو وصل میکنید ، مقدار اولیه به آی سی داده شده و آی سی شروع به شمردن ثانیه میکنه ... بعد کلید رو برای همیشه قطع میکنید ... ( البته تا زمانی که باطری بکاپ جون داشته باشه ! ) با تعویض باطری مراحل رو از نو تکرار کنید .
    شما از باطری بکاپ استفاده میکنید دیگه ؟

مدارتون رو با باطری هم تست کردید ؟ شاید منبع شما نویز داره ...
    - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
    ارتباط با من : ir02x6
    طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگ

نوشته اصلی توسط ir02x6
      من خودم هم خیلی روش کار کردم تا با روشن شدن مدار ثانیه شمار کارکنه ، اما موفق نشدم ...
      اما یک کلید این مشکل رو حل میکنه ، چطور ؟ اینطور :
      شما فقط تو اولین راه اندازی کلید رو وصل میکنید ، مقدار اولیه به آی سی داده شده و آی سی شروع به شمردن ثانیه میکنه ... بعد کلید رو برای همیشه قطع میکنید ... ( البته تا زمانی که باطری بکاپ جون داشته باشه ! ) با تعویض باطری مراحل رو از نو تکرار کنید .
      شما از باطری بکاپ استفاده میکنید دیگه ؟

مدارتون رو با باطری هم تست کردید ؟ شاید منبع شما نویز داره ...
      واسه همین شکم زیاد رفته به همین موضوع چون تو ساعت قبلی کلید واسه ثانیه شمار و استارت مدار گذاشتم اما تو این مدار فقط به دقیقه و ساعت و تاریخ بسنده کردم فکر کنم این رو تست نکردم باید یه کلید واسه استارت بذارم داخل برنامه هم قرار بدم شاید درست شد :cry2:
      من هم با سوئیچینگ هم با شارژ نوکیا تست کردم اما با باتری نه فکرنکنم بخاطر نویز باشه یعنی نویز میتونه کلا مدار رو مختل کنه که حتی استارت هم نکنه یا حتی یه لحظه کار نکنه که بفهمیم درسته یا نه oo:

بله باطری رو میذارم
      مراحلی هم که گفتید درسته با زدن کلید استارت میخوره و بعد از شمارش دیگه خودش به کار ادامه میده تا زمانی که باتری هست..........
      در روزگاري که لبخند ادم ها بخاطر شکست توست برخيز تا بگيرند.........

دیدگاه

پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع تغذیه خازنی

ماشالله سرعت تایپیک چقدر زیاد شده چشمام درد گرفت اینقدر تعداد پست های دوستان زیاد شده بود تا همه رو خوندم!!!!
        برای اینکه از سگمنت های بزرگتر استفاده کنیم کسی ایده ای داره؟ سگمنت بزرگ بخریم خوبه یا خودمون با ال ای دی بسازیم؟ درایور سگمت بزگ چی؟ برای مدار اصلی آیا دوستان pcb طراحی نکردن؟؟؟؟
        در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع تغذیه خازنی

نوشته اصلی توسط sami222
          ماشالله سرعت تایپیک چقدر زیاد شده چشمام درد گرفت اینقدر تعداد پست های دوستان زیاد شده بود تا همه رو خوندم!!!!
          برای اینکه از سگمنت های بزرگتر استفاده کنیم کسی ایده ای داره؟ سگمنت بزرگ بخریم خوبه یا خودمون با ال ای دی بسازیم؟ درایور سگمت بزگ چی؟ برای مدار اصلی آیا دوستان pcb طراحی نکردن؟؟؟؟
          فکر کنم این مناسب باشه :

http://eshop.eca.ir/سون-سگمنت/3525-ن...-2524csrd.html

که البته باید تغییراتی تو سورس و شماتیک بدیم.

PCB رو به زودی قرار میدم ...

دیدگاه

دوستان چند وقت پیش یه سون سگمنت بزرگ با ledداخل کورل کشیدم نیاز باشه قرار میدم تا استفاده کنید .منم مدارچاپی پروژه رو طراحی میکنم تا کامل بشه چطوره؟
            http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

منم چند سال پیش از اینا میساختم(به نظرم با صرفه تره تا 7seg آماده):

راه اندازی هم با TIP41 :

اضافه شده در تاریخ :
              نوشته اصلی توسط کوروش بزرگ
              این صفحه چند در چند هست ؟ :rolleyes:
              تقریبا 15*60 البته ثانیه شمار هم داره که اگه اونا رو در نظر نگیریم 15*40

اضافه شده در تاریخ :
              این مدل هم توسط پروتئوس طراحی شده (7seg بزرگ):
              http://mpsms.persiangig.com/7seg.JPG
              فایل پروتئوس:
              http://mpsms.persiangig.com/UNTITLED.LYT

اضافه شده در تاریخ :
              نوشته اصلی توسط سامان اسدی
              این که عکس توی محیط ARES هست :cry:
              میدونم میخواستم بدونید با ares طراحی و چاپ کردم انشالله عکس واقعیشو میزارم

اضافه شده در تاریخ :
              نوشته اصلی توسط MAHDI ZAMANI
              جالبه dxf وارد کردید یا کلا با ares خودش کشیدید؟
              نه با خودش کشیدم

اضافه شده در تاریخ :
              خب اینم از عکس 7seg در حال کار :

چون عکسش زیاد جالب نیست فیلمش رو هم پلود کردم :

http://mpsms.persiangig.com/video/23122014007.mp4
              نیازو تو خودم کشتم که هرگز تا نشه پشتم زدم بر چهره ام سیلی که هرگز وا نشه مشتم

دیدگاه

دوستان بهتون پیشنهاد میکنم که از LED کلاهی استفاده کنید ...
                چون زاویه دید داره ... و از هر زاویه ای میشه دید ...
                [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع تغذیه خازن

سلام ، مدار منطبق با سون سگمنت ساعتی موجود در فروشگاه سایت نیز به پست اول اضافه شد !

http://eshop.eca.ir/سون-سگمنت/2428-س...39-سبز.html

اضافه شده در تاریخ :
                  فایل های PCB به پست اول اضافه شدند ...

اضافه شده در تاریخ :
                  فایل pcb با چی طراحی شده؟ سیو برنامه رو نمیدید؟
                  با پروتئوس :rolleyes:
                  همین رو پرینت بگیر با اتو ...
                  ( برد دو طبقه است ... )

اضافه شده در تاریخ :
                  فایل پروتیوس رو بزار برادر میخوام ویرایش کنم ممنون میشم اگه شماتیکشم بزاری
                  بیا ولی یکم درهمه

با پروتئوس ورژن 8.1 بازش کن :

http://ir02x6.persiangig.com/DS1307_...t.rar/download

دیدگاه

پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع تغذیه خازن

میخوام به التیوم تبدیل کنم چاپ کنم واسه این گفتم
                    نگران نباش تبدیلش میکنم ...
                    ولی پیش از تبدیل بهتر هست تا مدار کاملتر بشه
                    با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلا&#

سلام
                      خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم در مورد ارتقائ این پروژه :nice:
                      که ی دست به کار میشید؟
                      این فایل شماتیک که در پروتئوس کشیدمش برای هردو 7سگمنت که یک کم واضح تره شاید بدرد کسی خورد
                      لینک :
                      کد:
                      http://upir.ir/93dey/Clock-Date-Temp-7seg.rar

دیدگاه

درود دوستان
                        یه مالتی سون سگمنت ساعتی دارم ولی نمیدونم چرا این نقطه های پایینش روشن نمیشن (ممیز ها)!!!
                        دو نقطه ساعتی روشن میشه ولی اون چهارتا نقطه پایینب روشن نمیشن ...
                        از این نمونه ای نیست که توی صفحه اول هست ... چون نقطه دما رو نداره ...
                        12 تا پایه داره ...
                        دوستان کسی نقشه اون رو میدونه ؟؟؟
                        روی 7segment هم هیچ شماره ای نیست ...
                        با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع تغذیه خا

دوستان کسی نقشه اون رو میدونه ؟؟؟
                          من خودم برای بدست آوردن اطلاعات پایه ها از مولتی متر کمک گرفتم ، رو حالت تست دیود ، به ترتیب پایه هارو تست کنید و روی کاغذ ثبت کنید ، معمولا سون سگمنت ساعتی علاوه بر آند مشترک چند پایه هم کاتد مشترک هستند با آند جدا ... ( مثل : کاتد مشترک بودن درجه دما با C )

درمورد [glow=red,2,300]سورس [/glow]هم دوستان کمی شکیبا باشند ،
                          امان از خدمت سربازی ... :sad:

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع ت

نوشته اصلی توسط ir02x6
                            من خودم برای بدست آوردن اطلاعات پایه ها از مولتی متر کمک گرفتم ، رو حالت تست دیود ، به ترتیب پایه هارو تست کنید و روی کاغذ ثبت کنید ، معمولا سون سگمنت ساعتی علاوه بر آند مشترک چند پایه هم کاتد مشترک هستند با آند جدا ... ( مثل : کاتد مشترک بودن درجه دما با C )
                            ممنون دوست خوبم
                            من همه پایه ها رو به دست آوردم ولی اون 4تا نقطه رو نتونستم به دست بیارم ...
                            دوست دارم یه چکش بردارم و بزنم روی این لعنتی ...

نوشته اصلی توسط ir02x6
                            امان از خدمت سربازی ... :sad:
                            شما سرباز هستید ؟؟
                            نمیدونستم ... موفق باشید
                            با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع

ممنون دوست خوبم
                              من همه پایه ها رو به دست آوردم ولی اون 4تا نقطه رو نتونستم به دست بیارم ...
                              دوست دارم یه چکش بردارم و بزنم روی این لعنتی ...
                              شما سرباز هستید ؟؟
                              نمیدونستم ... موفق باشید
                              من چند مدل رو امتحان کردم ، حتی مدل موجود در فروشگاه سایت رو بهترینشون مدل : SNF-3494FSR بود که نقطه های درجه و ساعت ( بالا و پایین ) با هم آند مشترک بودند و کاتد هاشونم با a , b , c مشترک بود ، این طور یه پین از میکرو کمتر استفاده میشد ...
                              ولی به نظر من بهترین کار ساختن این قطعست ، ان شاالله طی چند روز آینده ورژن جدید به همراه ساخت سون سگمنت با ال ای دی SMD رو هم قرار میدم.
                              بله من در حین خدمت هستم ...

دیدگاه

http://www.futurlec.com/LED/7FW3941BW.shtml
                                این رو نگاه کنید ...
                                همه رو گفته به غیر اون دو تا نقطه ...
                                جالب اینجاست که دونقطه رو پیدا کردم ولی این چهار نقطه مطابق با این نقشه نیست ...
                                با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X