اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع ت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلا

سلام
    دوستان به نظر شما از کدوم یک از 7سگمنت ها استفاده کنم؟ یعنی اینکه کسی هردوش ساخته باشه کدوم بهتره و درست جواب داده؟
    و سوالی از آقا وحید : این قاب استارتر لامپ هالوژن کجا گیر میاد؟ از کجا تهیه کنم و اینکه قاب خالی هست یا باید استارتر کامل خریداری بشه
    میخوام تغییراتی بدم تو برنامه که تو پروتئوس نمیشه گفتم قطعات بخرم هم یک ساعت داشته باشم هم تغییرات هم روش تست و انجام بدم...
    با تشکر

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلا

نوشته اصلی توسط hamidelectroniic
      سلام
      دوستان به نظر شما از کدوم یک از 7سگمنت ها استفاده کنم؟ یعنی اینکه کسی هردوش ساخته باشه کدوم بهتره و درست جواب داده؟
      و سوالی از آقا وحید : این قاب استارتر لامپ هالوژن کجا گیر میاد؟ از کجا تهیه کنم و اینکه قاب خالی هست یا باید استارتر کامل خریداری بشه
      میخوام تغییراتی بدم تو برنامه که تو پروتئوس نمیشه گفتم قطعات بخرم هم یک ساعت داشته باشم هم تغییرات هم روش تست و انجام بدم...
      با تشکر
      سلام ، من مدار هر دو سون سگمنت رو بستم ، مدل snf... بهتره چون اولا قرمز رنگه ;شب چشم رو نمیزنه ، دوما یه پایه کمتر از میکرو استفاده میشه ، برا قاب هم از هر قاب مستطیلی شکل میتونی استفاده کنی ، مثل قاب شارژر لپ تاپ و ،،، اگر هم خواستی از قاب استارتر استفاده کنی از یه استارتر سوخته استفاده کن ،،،
      استارتر رو هم از لامپ فروشی ها میتونی بخری ،
      - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
      ارتباط با من : ir02x6
      طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع تغذیه خا

ممنون
        این خازن 1000 نانو 100 ولت مدار تغذیه خازنی اصلا گیر نمیاد تو بیشتر فروشگاه ها اثلا ندارن و تنها رنج بالای که دارند اینه :
        خازن 470 نانو 250 ولت
        خازن 680 نانو 400 ولت
        نمیشه جایگزینی براش بزارم؟ و اون خازن 47 میکرو 50 ولت چی با خازن دیگه ای میشه جایگزین کرد؟
        با تشکر

دیدگاه

پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع تغذیه

ممنون
          این خازن 1000 نانو 100 ولت مدار تغذیه خازنی اصلا گیر نمیاد تو بیشتر فروشگاه ها اثلا ندارن و تنها رنج بالای که دارند اینه :
          خازن 470 نانو 250 ولت
          خازن 680 نانو 400 ولت
          نمیشه جایگزینی براش بزارم؟ و اون خازن 47 میکرو 50 ولت چی با خازن دیگه ای میشه جایگزین کرد؟
          با تشکر
          فروشگاه سایت داره ، خازن پلی استر ۱۰۰۰ نانو فاراد ۴۰۰ ولت ، از خازن های زیر هم میتونید استفاده کنید :
          ۱ میکرو فاراد mkt ، با ولتاژ بالای ۲۳۰ ولت ،
          ۲ تا خازن موازی ۴۷۰ نانو فاراد پلی استر ،

برای خازن ۴۷ مبکرو هم میتونی هر خازنی تا ۱۰۰ میکرو ، بالای ۲۰ ولت مشکلی نداره ،،،

دیدگاه

پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع تغذیه خا

دوستان کسی نبود برنامه رو تحلیل کنه ؟؟؟؟
            امير مسعود مقدم

دیدگاه

خیلی ممنون
              شما برای تغذیه خازنی از 7805 استفاده نکردید؟ چون تو عکس که از منبع تغذیه خازنی گرفتید فقط پل دیود داره
              و اینکه پل دیود 1 آمپر مربعیه اما شما شانه ای گذاشتید، چند آمپر هست مال شما؟ قطعات دیگه منبع تغذیه خازی همون مال مداره دیگه؟
              دقیق هم مشخص نیست چی هست تو عکس اما به 7805 نمیخوره

دیدگاه

خیلی ممنون
                شما برای تغذیه خازنی از 7805 استفاده نکردید؟ چون تو عکس که از منبع تغذیه خازنی گرفتید فقط پل دیود داره
                و اینکه پل دیود 1 آمپر مربعیه اما شما شانه ای گذاشتید، چند آمپر هست مال شما؟ قطعات دیگه منبع تغذیه خازی همون مال مداره دیگه؟
                دقیق هم مشخص نیست چی هست تو عکس اما به 7805 نمیخوره
                مگه چند آمپر میخوای جریان بکشی ؟؟
                نهایتش 100 میلی آمپر ...
                موفق باشید
                [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان اسدی
                  مگه چند آمپر میخوای جریان بکشی ؟؟
                  نهایتش 100 میلی آمپر ...
                  موفق باشید
                  گفتم شاید پل دیودی که استفاده کردن یک نوع خاص باشه، چون پل دیود 1 آمپر مربعی هستش و معمولا من از این یا پل دیود گرد استفاده میکنم اما تا حالا به 220 ولت وصل نکردم و نمیدونم تحمل 10 آمپر دارند یا ن
                  در عکس زیر مقاومتها، دیود زنر، پل دیود، خازن 47 میکرو معلومه، اما اون قطعه که شبیه پل دیود شانه ای معلوم نیست دقیق، 3 پایه هم هست، شبیه 7805 هم نیست (ولی فکر کنم رگولاتوره چون زنر با دو پایه اش موازی هست) خازن پلی استیر نیست تو مدار؟

راستی در عکس دوم مدار منتاژ شده یک ترانزیستور هم هست اون چی لازمه؟ توی شماتیک نیست اما تو منتاژ شده هست

به نظرتون مشکلی نیست از باتری 9 ولت کتابی برای مدار استفاده کنم؟ اونوفت فکر کنم 78L05 پلاستیکی استفاده کنم بهتره؟
                  7سگمنت مدل snf هم جایی نداره :( ، مدل BQ هم قرمز نیست اصلا،
                  شانس ندارم کلا، سراغ هر مداری میرم یک قطعه از مدار هیچجا پیدا نمیشه، خواستم خازن سنج بسازم که بخاطر bs250 که هم خودش گیر نمیاد هم مشابه
                  اون کسی نمیدونه یک سفارش دادم که همش شد ضرر، حالا خدارو شکر در این مدار ساعت میشه کارایی کرد و جایگزین کرد
                  چند سوال دیگه :
                  1-میشه خازن 33 میکرو 50 ولت بجای 47 استفاده کنم؟ چون فروشگاه سایت خازن بالاتر از 47 میکرو و تا 100 میکرو نداره، بله بالاتر 100 میکرو داره
                  2- بازم فروشگاه مقاومت 47 اهم با وات 0.5 نداره، میتونم بجاش دو تا مقاومت 100 اهم 0.25 وات موازی بزارم؟ اینجوری مقاومتش حدود 47 اهم و توانش 0.5 میشه مشکلی نداره؟

با تشکر

دیدگاه

پاسخ : [پروژه] ساعت دقیق (باDS1307) + تاریخ (شمسی,میلادی) + دما + سون سگمنت + منبع تغذیه

سلام ، جولی خازن بزرگه پل دیوده دیگه ! برای اینکه جای کمتری بگیریه از پل دیود تخت استفاده کردم ،
                    ۷۸۰۵ هم تو عکس واضح معلومه ! کنار انگشت کوچیکه ،،، البته برای اینکه جای کمتری بگیره قسمت آلومینیومیش رو با سیم چین زدم ،

،،،

اگر ساکن تهرانید آدرس بدم سون سگمنت قرمز و bs250 و خازن و مقاومت رو تهیه کنید ، دیگه خازن و مقاومت همه جا گیر میاد !

اضافه شده در تاریخ :
                    نوشته اصلی توسط masoud.moghaddam21
                    دوستان کسی نبود برنامه رو تحلیل کنه ؟؟؟؟
                    تحلیل کل کدها زمان بره ، شما هر جاش رو که متوجه نشید بگید ، اگرر سوادم قد داد ، دریغ نمیکنم !

دیدگاه

ممنون دوست عزیز
                      1-
                      کد:
                      $lib "mcsbyteint.lbx"
                      این دستور چه کتابخونه ای رو فراخوانی میکنه و کارش چیه ؟؟
                      البته تو برنامه نوشته تبددیل میلادی به شمسی ! حالا سوال من اینه که اگر با استفاده از این تابع میایم کار تبدیل رو انجام میدیم پس این قسمت برنامه کارش چیه ؟
                      [code=vb]
                      Sub Tabdil
                      Mmonth_a(1) = 31
                      '——–28 Ya 29 Agar Sall Kabiseh Bashad In Mah 29 Roz Mibashad—————— –
                      Mmonth_a(2) = 28
                      Mmonth_a(3) = 31

Mmonth_a(4) = 30
                      Mmonth_a(5) = 31
                      Mmonth_a(6) = 30

Mmonth_a(7) = 31
                      Mmonth_a(8) = 31
                      Mmonth_a(9) = 30

Mmonth_a(10) = 31
                      Mmonth_a(11) = 30
                      Mmonth_a(12) = 31

Gnumdayofyear = 365

Myear = _year + 2000 'sample Miladi(gregorian) Year
                      Mday = _day 'sample Miladi Day
                      Mmonth = _month 'sample Miladi Month
                      Mdayofyear = 0
                      '————–shart Kabiseh Bodane Sall———— -
                      Temp3 = Myear Mod 4
                      Temp4 = Myear Mod 100
                      Temp5 = Myear Mod 400
                      Temp6 = Temp3 And Temp4

If Temp6 <> 0 Or Temp5 = 0 Then
                      Mmonth_a(2) = 28
                      Else
                      Mmonth_a(2) = 29
                      End If

Myear_ = Myear - 1
                      Temp3 = Myear_ Mod 4
                      Temp4 = Myear_ Mod 100
                      Temp5 = Myear_ Mod 400
                      Temp6 = Temp3 And Temp4

If Temp6 <> 0 Or Temp5 = 0 Then
                      Reset Isleapyearp
                      Else
                      Set Isleapyearp
                      End If

Temp3 = Mmonth - 1

For Iloop = 1 To Temp3
                      Mdayofyear = Mmonth_a(iloop) + Mdayofyear
                      Next
                      Mdayofyear = Mday + Mdayofyear

If Mdayofyear > 79 Then

Temp3 = Mdayofyear - 79
                      Jyear = Myear - 621

If Temp3 < 186 Then

Temp4 = Temp3 Mod 31
                      Temp5 = Temp3 / 31

If Temp4 = 0 Then
                      Jmonth = Temp5
                      Jday = 31
                      Else
                      Jmonth = Temp5 + 1
                      Jday = Temp4
                      End If

Else

Temp4 = Temp3 - 186
                      Temp5 = Temp4 Mod 30
                      Temp6 = Temp4 / 30

If Temp5 = 0 Then
                      Jmonth = Temp6 + 6
                      Jday = 30
                      Else
                      Jmonth = Temp6 + 7
                      Jday = Temp5
                      End If

End If

Else

Jyear = Myear - 622

If Isleapyearp = 1 Then
                      Mdayofyear = Mdayofyear + 11
                      Else
                      Mdayofyear = Mdayofyear + 10
                      End If

Temp4 = Mdayofyear Mod 30
                      Temp5 = Mdayofyear / 30

If Temp4 = 0 Then
                      Jmonth = Temp5 + 9
                      Jday = 30
                      Else
                      Jmonth = Temp5 + 10
                      Jday = Temp4
                      End If

Waitms 1

End If
                      End Sub[/code]
                      امير مسعود مقدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6
                        سلام ، جولی خازن بزرگه پل دیوده دیگه ! برای اینکه جای کمتری بگیریه از پل دیود تخت استفاده کردم ،
                        ۷۸۰۵ هم تو عکس واضح معلومه ! کنار انگشت کوچیکه ،،، البته برای اینکه جای کمتری بگیره قسمت آلومینیومیش رو با سیم چین زدم ،

،،،

اگر ساکن تهرانید آدرس بدم سون سگمنت قرمز و bs250 و خازن و مقاومت رو تهیه کنید ، دیگه خازن و مقاومت همه جا گیر میاد !

اضافه شده در تاریخ : تحلیل کل کدها زمان بره ، شما هر جاش رو که متوجه نشید بگید ، اگرر سوادم قد داد ، دریغ نمیکنم !
                        ممنون
                        تهران نیستم، شهر ما هیچ قطعات فروشی نداره، در استانمون هم اینقد گرون میفروشن مثلا یک lcd 2*6 کاراکتری میدن حدود 18 تومن!!
                        واسه همین مجبورم از اینترنت سفارش بدم :(
                        بله خازنها و مقاومت گیر میاد، ولی چون در فروشگاهای دیگه قطعات مثل آی سی ساعت خیلی گرون هستند و قطعات دیگه هم همینطور من از ECA میخوام سفارش بدم و 47 میکرو 50 ولت و مقاومت 47 اهم 0.5 وات نداره
                        بجای خازن 47 میکرو 50 ولت از 33 میکرو 50 ولت بزارم مشکلی نداره؟
                        و بجای مقاومت 47 اهم 0.5 وات، دو تا مقاومت 100 اهم 0.25 وات بصورت موازی بزارم؟
                        و آخرین سوال این که میتونم بجای منبع تغذیه خازنی و برق شهر از باطری 9 ولت کتابی استفاده کنم و 78L05 پلاستیکی برای باطری بهتره؟
                        با تشکر و شهرمنده از اینکه سوالاتم زیاد شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seda...
                          کلا مدارهایی که با کریستال خارجی هستند قابل شبیه سازی نیستند؟
                          حتما باید به صورت عملی چک کرد؟
                          چرا میشه چک کرد ... ولی نمیشه توی پروتئوس کریستال گذاشت ... ولی خود پروتئوس برای اون قسمتهایی که میخواهید فرکانس بهش میده ...
                          بهتر اینه که روی عمل امتحان کرد ...

بجای خازن 47 میکرو 50 ولت از 33 میکرو 50 ولت بزارم مشکلی نداره؟
                          مشکلی نداره ...

بجای مقاومت 47 اهم 0.5 وات، دو تا مقاومت 100 اهم 0.25 وات بصورت موازی بزارم؟
                          اینطوری هم میشه گذاشت ...

آخرین سوال این که میتونم بجای منبع تغذیه خازنی و برق شهر از باطری 9 ولت کتابی استفاده کنم و 78L05 پلاستیکی برای باطری بهتره؟
                          چون جریان خروجی این باتری ها بسیار کم است شاید برای یه 5 تا 10 دقیقه ای بیشتر کارنکنه !!!! باتری زود تموم میشه ...

موفق باشید
                          [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                          معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                          معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                          با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud.moghaddam21
                            ممنون دوست عزیز
                            1-
                            کد:
                            $lib "mcsbyteint.lbx"
                            این دستور چه کتابخونه ای رو فراخوانی میکنه و کارش چیه ؟؟
                            البته تو برنامه نوشته تبددیل میلادی به شمسی ! حالا سوال من اینه که اگر با استفاده از این تابع میایم کار تبدیل رو انجام میدیم پس این قسمت برنامه کارش چیه ؟
                            سلام
                            تو راهنمای بسکام نوشته :
                            کد:
                            The numeric<>string conversion routines are optimized when used for byte, integer,word and longs.
                            When do you use a conversion routine ?
                            -When you use STR() , VAL() or HEX().
                            -When you print a numeric variable
                            -When you use INPUT on numeric variables.
                            To support all data types the built in routines are efficient in terms of code size.
                            But when you use only conversion routines on bytes there is a overhead.
                            The mcsbyteint.lib library is an optimized version that only support bytes, integers and words.
                            Use it by including : $LIB "mcsbyteint.lbx" in your code.
                            Note that LBX is a compiled LIB file. In order to change the routines you need the commercial edition with the source code(lib files). After a change you should compile the library with the library manager.
                            یعنی کارش تبدیل عدد به رشته و رشته به عدد هستش
                            اگر در برنامه از این کتابخانه استفاده نشود باز برنامه کار میکنه فکر کنم، ولی گذاشته بشه بهتره

دیدگاه

سلام ، کسی برنامه رو توسعه نداده ؟؟؟

اینم کلیپ کار کرد مدار با سون سگمنت سبز - BQ-M362RD-A :

http://ir02x6.persiangig.com/DS1307_..._green7seg.mkv

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ir02x6
                                سلام ، کسی برنامه رو توسعه نداده ؟؟؟

اینم کلیپ کار کرد مدار با سون سگمنت سبز - BQ-M362RD-A :

http://ir02x6.persiangig.com/DS1307_..._green7seg.mkv
                                سلام
                                قطعات مدار سفارش دادم، دست به ساخت میزنم تا چند روز دیگه و رو تغییرات حتما کار میکنم
                                سنسور PIR هم دارم و هم اینو اضافه میکنم هم رو کلیدها تغییر ایجاد میکنم و کم میکنم و ... (البته اگر بتونم و از دستم بربیاد)
                                یک سوال، اون کلید که باید یک بار فقط وصل باشه درست متوجه نشدم، یعنی هر بار که مدار رو روشن کردیم یک بار باید روشن باشه؟ اگر اینطوری باشه میشه اونو به پورت یکی از سویچها وصل کرد و یک پورت خالی دیگه داشته باشیم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X