اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو و تبادل نظر] PICkit2(Microchip USB Programmer)+FULL Source

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : PICkit2(Microchip USB Programmer)+FULL Source

من ویندوزم سون 64 بیتی هست اصلا config منوش باز نمیشه که.امکان داره بخاطر وینذوز باشه؟ یعنی بد نصب شده باشه؟
    طب اسلامی

دیدگاه

به ویندوز ربطی نداره.من تو64 بیت و 32 بیت امتحان کردم.

میکرو تون به پروگرمر وصله؟ البته وصل باشه یا نباشه مهم نیست! :mrgreen: (اگه وصل بود یه Verify بزنین گزینه ی Configuration فعال میشه)

مسیر زیر رو برین:

programmer>>فعال کردن گزینه ی manual device select

الان تو صفحه اصلی نرم افزار گزینه Configuration فعال شده. :agree:

حالا میکروتون رو انتخاب کنین.

دیدگاه

فعال نمیشه انصافا. ویندوز شمل چی هستش؟؟ ورژن برنامتون چنده؟واس من 2.5 هستش
        طب اسلامی

دیدگاه

7-64bit // ورژن نرم افزار هم 2.61

میتونی از محیط برنامه عکس بگیری بذاری اینجا؟

اضافه شده در تاریخ :
          یه نگاه به این بنداز ببین فرقی میکنه؟همین کارها رو میتونی انجام بدی؟

دیدگاه

دقیقا همین کارار کردم فکنم مشکل از ورژن نرم افزار باشه که با ویندوزم نمیخونه.میشه شما برنامتون برام پ کنید ممنون میشم.

یه توضیحم در مورد فیوز بیتا میشه بدید . چه عجیبن این تو!!!!! تو قبلیه که داشتم خیلی راحت بود.از دیتاشیت چیزی نتونسم درارم!!
            طب اسلامی

دیدگاه

دارم پ لود میکنم؛ آخراشه ولی به نظر میرسه هنگ کرده :cry:

شکل زیر از دیتاشیت16f877a هست.قسمت توضیحات بیت config که دقیقا با بیتهای نشون داده شده تو نرم افزار همخوانی داره(حتی اون بیتهایی که غیر فعال هست)

اضافه شده در تاریخ :
              :applause: :wow: :wow:

http://www.mediafire.com/download.php?ze21wplizel1cl0

درست شد!!

دیدگاه

آقا دست گلت درد نکنه.دمت گرم درست شدش. فقط چطوری از توی نرم افزار بیتار تغییر بدم؟ تا باز میکنم فایل هگزم میریزتش فوری تو آی سی . وقت نمیده تغییرش بدم.فعلا که از تو برنامه تغییر میدم
                طب اسلامی

دیدگاه

بالای شکل PICkit که اون گوشه پایین سمت راست هست،دوتا گزینه هست.احتمالا از اون بالایی استفاده کردین(Auto import hex+write device) وگرنه همچین حالتی بعید میدونم پیش بیاد.

دیدگاه

از پایینی استفاده کنیم که برنامه داخل آی سی میخونه و رو رو هارد ذخیره میکنه
                    طب اسلامی

دیدگاه

با این روش برین:
                      File>import hex بعد write رو بزنین. :agree:

دیدگاه

بازم سلام. آقا این پروگرمر خیلی خوب بود من باهاش حدود 50 باری پروگرم کردم ولی امروز از کار افتاد یه هو بعد 3 یا 4 روز
                        فقط ال ای دی نشانگر روشن بودنش روشن میشه. به نظرتون سوخته؟؟ اصلا کامپیوتر تشخیص نمیده که بهش وصله.اون موقع ها وقتی برنامر باز میکردیم این یکی ال ای دیش هم چنتا چشمک میزد ولی الان هیچ عکس العملی نشون نمیده. فقط ال ای دی روشن بودنش روشن میشه. به نظرتون آی سی سوخته؟؟ فکنم یه بار دکمه ریستش زدم اینجوری شد. البته مطمین نیستم.
                        به نظرم یا سوخته یا برنامش یه جور نوشتن که بعد از چند بار کار کردن از کار بیفته
                        طب اسلامی

دیدگاه

شما پروگرمر فروشگاه رو دارین؟ اون دکمه ی روش مطمئن نیستم ریست باشه.چون روی این پروگرمر قابلیت Program-to-go هست که با این قابلیت میکروی روی پروگرمر(18f2550) فایل هگزی رو که میخوای پروگرم کنی توی EEPROM خودش Save میکنه و بدون وصل بودن به PC ، فقط با وصل تغذیه پروگرمر و زدن اون دکمه میکروی مورد نظر رو پروگرم میکنه.من تا الان از این قابلیت استفاده نکردم،ولی حدس میزنم شما اون رو فعال کرده باشین.من الان بیشتر از 1.5 سال هست که دارم از این پروگرمر استفاده میکنم.خودم درستش کردم.قابش هم همینطور-یه چیز خفنی هست!کاربری نظامی داره!! :mrgreen: سرفرصت همینجا عکسش رو میزارم. به جای چکش هم ازش استفاده کردم!! oo:تحت بدترین و غیر استاندارد ترین شرایط ازش کار کشیدم.(برقراری ارتباط سریال با سه تا سیم رشته ای کاملا غیر استاندارد به طول حدود 4 متر که بعضا لحیم سوکتش هم کنده میشد وبا دست نگهش میداشتم و در فضای آزاد :eek: :twisted: )بعد این همه مدت مختصر قاطی کرده بود. :cry:بعضا درست پروگرم نمیکرد. :cry2:میکروش رو دوباره پروگرم کردم شد مثل روز اولش! :applause: :wow:

دیدگاه

آقا شاهرخ همینی که تو این سایت آقای said مدارش گذاشتن من درست کردم. اتفاقا واس منم خیلی خوب کار میکرد. آخرین بار اومدم زدمش به کام دیدم کار نمیکنه. یعنی امکان داره برنامش پریده باشه؟
                            اگر این امکانش یعنی همون program to go ش فعال کرده باشم نمیشناستش دیگه pc? چطور باید غیر فعالش کنم؟
                            طب اسلامی

دیدگاه

بله.منم همون رو درست کردم.آخه بنده ی خدا تو که هنوز ازش استفاده نکردی!! خیلی زوده واسه پریدن برنامه! سیستم خانگی هست یا لپ تاپ؟ با بقیه USB ها امتحان کردی؟ اگه شد رو یه سیستم دیگه هم امتحانش بکن.قسمت Program-to-go رو هم یه مطالعه بکن(تو Help برنامه ) ببین ربطی به اون داره یا نه؟ آخرین بار چی کار کردی؟(سخت افزار-نرم افزار) راستش رو بگو!! :mrgreen:

دیدگاه

سیستمم لپ تاپ هستش. من شاید بالای 70 بار باهاش پروگرم کردم تو این 2 ,3 روز. واقعا هم عالی بود. هی میگفتم خدا پدرش بیامرزه. تا اینکه عصر اومدم زدم تا دوباره پروگرم کنم دیدم اصلا نمیشناسه. همونجا کلید رسیتش زدم هیچی نشد. دیگه کار نکرد . انصافا کار خاسی نکردم باهاش. فاسل هگزش میتونید برام پلود کنید باز؟ مرسی.راستی با همه usb هامم امتحان کردم.تو ویندوز مجازیم امتحان کردم.رو یه لپ تاپ دیگه هم امتحان کردم.نشد که نشد
                                طب اسلامی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X