اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو و تبادل نظر] PICkit2(Microchip USB Programmer)+FULL Source

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : PICkit2(Microchip USB Programmer)+FULL Source

نوشته اصلی توسط n340
    دوستان من ی مشکل پیدا کردم
    این پروگرامر هرچی دلش بخواد رایت میکنه
    در واقع فقط کد های c18 درست رایت میکنه
    مابقی کامپایلر هارو بطور صحیح پروگرم نمیکنه
    کسی مشکل مشابه داشته؟
    من هم با کامپایلر CCS پروگرم کردم هم MPLAB و هیچ مشکلیم نداشته.فایل هگز میریزه توی آی سی ربطی به کامپایلر نداره اصلا.نکنه شما با کامپایلرای َAVR میخاستید برنامتون روی PIC بریزید!!!!!!
    طب اسلامی

دیدگاه

نه دوست عزیز :mrgreen:
      با کامپایلرهای مختلف تست کردم
      با xc8 و hi tech فایلی که لود میشه داخل نرم افزار pickit 2 فقط 8 بایت رو نشون میده و پس از پروگرم در واقع انگار برنامه ای وجود نداره
      با c18,mikroc pic pro,css مشکله اینچنین ندارم

http://vip.eca.ir/sharing/uploads/13681967261.zip
      دوستان با جایگزینی فایل بالا در پوشه نصب شده PICkit 2 v2.61 میتونید سری جدیدتر میکرو هارو به لیست ساپورت پروگرمر اضافه کنید
      من جمله 18f45k80 که خودمم تست کردم

12F1501, 16F1508, 16F1509, 16F1512, 16F1513, 16F1455, 16F1459 and their LF version,
      16F527,
      16C83, 16C84, 16F83, 16F84 (manual device select only),
      18F25K80, 18F26K80, 18F45K80, 18F46K80, 18F65K80, 18F66K80 and their LF version (High voltage programming working) added.
      Only 16F1455, 16F1459, 18F26K80, 16C84, 16F84 tested.
      هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
      بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
      میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

سلام دوستان
        من نتونستم باهاش pic32 رو پراگرام کنم کمک میخوام

دیدگاه

سلام.
          شماره ی میکرو؟
          تو لیست میکروهای پشتیبانی شده نباشه، من و میکروچیپ شرمنده ت میشیم! :mrgreen:

اضافه شده در تاریخ :
          یه نگاهی اینجا مینداختی، بعد پروگرمر رو می خریدی!

http://eshop.eca.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%...ROGRAMMER.html

شماره های PIC32 که پشتیبانی میشن:

PIC32MX320F032H, 320F064H
          PIC32MX320F128H, 320F128L
          PIC32MX340F128H, 340F128L
          PIC32MX340F256H
          PIC32MX340F512H
          PIC32MX360F256L, 360F512L
          PIC32MX420F032H
          PIC32MX440F128L, 440F128H
          PIC32MX440F256H
          PIC32MX440F512H
          PIC32MX460F256L, 460F512L

دیدگاه

سلام دوستان ، من وقت نکردم 11 صفحه رو بخونم . شرمنده اگه سوال تکراری هست.
            ---> توی راهنمای پیک کیت 2 یه شماتیک گذاشته که با شماتیکی که تو صفحات اول توسط جناب SA3ID ارائه شد فرق فوکوله و به نظر به روز تر میرسه. میشه از همون استفاده کرد؟ اگر نه می تونید بگید بهرتین نقشه رو تو کدوم صفحه می تونم پیدا کنم؟
            دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

سلام.
              من همون مدار صفحه ی اول رو بستم و الان پروگرمرم 3 سال و 4 ماهش هست!!! واسه خودش مردی شده!! :icon_razz:

دیدگاه

pickit 2 vpp voltage level error
                پروگرمر من یهو قطع شد و وقتی وصلش میکنم این ارور رو میده و کار نمیکنه
                یکی از ترانزیستور های 547 هم داغ میشه
                کسی به این مشکل برخورده؟
                هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

سلام
                  پروگرامر من یونیورسال مدل هست
                  چی کا کنم .هی این پیغام رو میده
                  PIC2 kit not found.Check USB connection.....
                  میدونم مشکل از کامپیوتره ولی با اینکه درایوررو نصب کردم ولی هنو نمیشناسش ،
                  مشکل چیه؟
                  برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                  راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

عزیز من،خودت میگی پروگرمر یونیورسال، بعد انتظار داری با نرم افزار PICkit2 کار کنه؟! oo:

ضمنا،لطفا از دادن پستهای مشابه در تاپیکهای مختلف،به قصد رسیدن سریعتر به جواب،خودداری کنین.ممنون

دیدگاه

از این پروگرامر یه دونه گرفتم متاسفانه میکروهای 28 و 40 پین رو حتی بصورت اتوماتیک میتونه بشناسه اما ساپورت نمیکنه. به این صورت که میکرو بعد رایت خطای 0x000000میده.بعد Erase که میخوای خالی بودن میکرو رو Read کنی حافظه میکرو رو بصورت 0000 نشون میده موقع Blanc check هم خطای program memory is not blank starting at adress 0x000000 میده.رودوتا سیستم نصب کرده و همون جوابو گرفتم با میکروهای 18 و 8 پین که امتهان کردم مشکلی نداشته اما به چندین میکرو 28 و 40 پین که امتهان کردم جوابی نشده!!!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط parsafar
                        سلام من میخوام این مدار رو بسازم آیا عملی هستش؟

و فایل هگز میکرو چیه؟
                        بله،عملی هست.من سال 89 از روی همین نقشه درست کردم و تا الان داره کار میکنه.
                        فایل هگز میکروPIC18F2550 تو مسیر نصب برنامه ی PICKit2 وجود داره.

نوشته اصلی توسط leader
                        از این پروگرامر یه دونه گرفتم متاسفانه میکروهای 28 و 40 پین رو حتی بصورت اتوماتیک میتونه بشناسه اما ساپورت نمیکنه. به این صورت که میکرو بعد رایت خطای 0x000000میده.بعد Erase که میخوای خالی بودن میکرو رو Read کنی حافظه میکرو رو بصورت 0000 نشون میده موقع Blanc check هم خطای program memory is not blank starting at adress 0x000000 میده.رودوتا سیستم نصب کرده و همون جوابو گرفتم با میکروهای 18 و 8 پین که امتهان کردم مشکلی نداشته اما به چندین میکرو 28 و 40 پین که امتهان کردم جوابی نشده!!!!!!
                        تغذیه ی میکرو رو به شکل خارجی تامین کنین.زمین هم که مشترک میشه.فکر کنم این ایراد برطرف بشه.

دیدگاه

پروگرمری می خوام سری cرو پوشش بده هس ؟>
                          برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                          راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

تا حالا از سری C استفاده نکردم، اما تا جایی که میدونم تنها تفاوتش توی همون یکبار پروگرم شدنش باشه.در نتیجه اصولا باید همون پروگرمری که سری F رو پروگرم میکنه،سری C رو هم پروگرم بکنه.

دیدگاه

اینم یه راه کلک برای اینکه PICKit2 میکروی PIC32MX795F512L-80I/PT رو هم ساپورت کنه :mrgreen:!!!!
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=85732.0

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

سلام. با این پروگرامر میشه دیباگ کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X