اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو و تبادل نظر] سوالات برنامه نویسی در کامپایلر CCS

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات برنامه نویسی در کامپایلر CCS

آره آقا شاهرخ همیشه بک پ ور میدارم. شبیه سازیم قشنگه قشنگ جواب میده.یعنی چی سریال راهش بندازم؟؟ بیشتر راهنمایی میکنید؟ما توی ccs توی شرد وقتیکه میخایم بگیم فلان متغییر مثلا شد 2 ایجوری میگیم (if (a==2 بورو فلان کار کن. منم این مینویسم ولی هر عددی میزارم جلوی متغییرم تا مدار روشن میکنم اون متغییر همون عددی میشه که جلوش هست. در صورتی که قبل از اون تابع اصلی اون متغییر یه عدد دیگه میدم.مثلا صفر میدم
    طب اسلامی

دیدگاه

از سریال میکرو استفاده کن و متغیرهایی رو که لازم هست مقدارشون رو تو جای خاصی بدونی اونجا یه ;(uart1_write(aaa بنویس( aaa متغیرت هست؛این هم دستور ارسال اطلاعات سریال تو mikroC هست).تو اینجا هم دقیقا قبل و بعد اون شرط، مقدار متغیر رو با سریال بفرست ببین چه مرگشه؟!! شاید لازم بشه هر چند تا دستور یه بار سریال بفرستی!! تو عمل هم با همون سریال چک کن ، ببین کجاش درد میکنه پانسمان کن! :mrgreen: اگه هیچ کدوم از اینها جواب نداد یه تفنگ پیدا میکنی و میکرو رو باهاش تهدید میکنی!! :twisted:

دیدگاه

میشه شما یه مثالتون واسم پ کنید.ممن.ون میشم. فکنم استفاده از تفنگ زودتر جواب بده
        طب اسلامی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdifaheca
          فکنم استفاده از تفنگ زودتر جواب بده
          :mrgreen: انصافا همچین اساسی خندیدم !!!! )

اکثر مثالهام تموم شدن!! یعنی بهتر بگم پروژه ش که تموم شده اون جایی که سریال میفرستادم رو پاک کردم و کامپایل کردم... ولی....یه بک پ دارم هنوز!!
          این فکر کنم یخرده واضح باشه :

کد:
           time=(10*i[0])+i[2];          //detect time
                           UART1_Write(time);
                           EEPROM_Write(rep,time);
                           delay_ms(20);

tmpr=(10*i[3])+i[4];         //detect tempreture
                           UART1_Write(tmpr);
                           EEPROM_Write(rep,tmpr);
                           delay_ms(20);

بالاتر از این خط ها حدود 400 خط دستور دیگه هست!! برنامه از این قراره که کاربر 3بار 2تا عدد دورقمی وارد میکنه 2رقم زمان به دقیقه هست،2رقم هم دما هست. یعنی کلا 6تا عدد 2 رقمی. این عددها روی LCD نشون داده میشن و بعد اینکه هر دفعه 4 رقم وارد شد کاربر Enter میزنه و برنامه برای بار دوم 4 عدد بعدی رو میخواد.تو اینجا واسه اینکه بدونم عددهای قبلی که کاربر وارد کرده رو درست دارم محاسبه میکنم و میخونم اونجایی که عدد رو حساب کردم همون رو با پورت سریال فرستادم تا تو شبیه سازی هم ببینم درست هست یا نه؟؟ علت اینکار هم(چون محاسبه ش به نظر راحت هست) واسه اینه که اگه کاربر عدد رو ناقص وارد بکنه یا بیشتر وارد بکنه یه سری کارهای دیگه انجام میشه که خارج از بحثه.جهت اطمینان اینکار رو کردم که خیلی به دردم خورد.

دیدگاه

توی پروتیوس قشنگ جواب میده. انگار واقعا میکروها قلابی شدناااااااا!!!!!!!!!!! اصلا یه باتری بک پ بزارم تا وقتی برق میره اطلااعاتش نپره؟؟ فقط خراب میشه باتریش به مرور
            طب اسلامی

دیدگاه

میتونی یه کاری بکنی! اطلاعات رو تو EEPROM میکرو Save کن! بیخیال باطری! همین برنامه که زیر نوشتم تو شبیه سازی خیلی خوب کار میکرد وقتی میکرو رو پروگرم کردم دیدم اصلا کار نمیکنه!! یه برنامه دیگه زدم تو میکرو دیدم اونم کار نکرد!! ~x( :-? قاطی کردم و اومدم یه چشمک زن نوشتم دوباره ریختم تو میکرو دیدم بازم کار نکرد :angry: oo: :-(( داشتم به خودم شک میکردم که نکنه من رشته م اصلا الکترونیک نیست؟؟ :mrgreen: به پروگرمر شک کردم و فهمیدم که پروگرمر قاطی کرده که در جریانش هستی پروگرمر رو که درست کردم دیدم بازهم درست نشد.به کامپایلر مشکوک شدم و دیدم که بعله! کرک کامپایلر مورد داره فایل هگز تو شبیه سازی درست کار میکنه ولی تو میکرو نه!! اون هم که درستش کردم دیدم که بالاخره شد! #:Sمنظورم اینه که این موارد هم میتونن دخیل باشن... خلاصه اگه خواستی بگو تفنگ شکاری هستش تا بهت امانت بدم !! &lt

دیدگاه

راستش من از همون اولم به پروگرمر مشکوک بودم. امکان داره خوب برنامر نریزه توش؟ همون pickit2 هستشا.اتفاقا همین کارم کردم . یعنی تو eeprom هم ریختم ولی نشد. اصلا نمیدونم چرا تایمر روشن میشه وقتی تغذیر میزنم. قبل از تابع اصلی خاموشش میکنما ولی تو عمل روشن میشه. آقا دمت گرم بده اون اصلحه شکاریت
                طب اسلامی

دیدگاه

یه برنامه ساده چشمک زن بنویس که تعداد دفعات چشمک زدن رو هم بشماره و توی EEPROM ذخیره کنه.بعد میکرو رو Read کن.اینجوری هم از سالم بودن پروگرمر مطمئن میشی هم از نوشتن تو EEPROM . راستی میکرو 877A هست؟ اگه آره بهش بگو شاهرخ سلام رسوند و گفت درست کار بکن وگرنه نشون به اون نشون که از همجنس های خودت دست من اونقدر پروگرمش کردم و پاکش کردم (واقعا بیشتر از 1000 بار- از تابستون87 :mrgreen که پورت B خروجی دیجیتال درست و حسابی نمیده!! خلاصه پامیشم میام ها!!!

دیدگاه

درستن اینا. واقعا مخم داره چیز میکنه (صدا) موندم چه کنم. تمام متغییراییکه قبل از برچسب اصلیم هست صفر میکنم ولی باز درست جواب نمیده!!!!!!!!! کاره خاصی نباید کرد که درست شه؟؟ مثلا وقفه ای نیس که هنگام روشن شدن یه کار خاسی کنه به غیر از ریست؟
                    طب اسلامی

دیدگاه

اصلا یه چیزی!! اون جاهایی از برنامه ت که بهشون شک داری رو مشخص کن + کل برنامه رو بزار اینجا( یا تو فایل txt بزار). مختصر توضیح بده ببینم برنامه قراره چیکار بکنه؟
                      مثل اینکه زبون خوش حالیش نیست! تئوری چماق لازم داره!! :mrgreen:

دیدگاه

سلام
                        ببخشید پریدم تو بحث

میخواستم بپرسم CCS تو ویندوز 7 نصب میشه؟؟
                        چون من یک نسخه دارم هر کاری میکنم نصب نمیشه
                        در ضمن از اینترنت گرفتم
                        بای

ببخشید نصب میشه اما خطای رجیستر میده
                        Registeation file error
                        من نبودم آنکه از من در خیالت ساختی ...
                        پس تو هم چون دیگران چندان مرا نشناختی

دیدگاه

نصب میشه عزیز. ورژن 4.084 واس من نصبه. واس شما پیغام رجیستر میده.باید کرکش کنید. نسخه 4.084 نیاز به رجیستر نداره
                          طب اسلامی

دیدگاه

سلام
                            من اول ورژن 4.33 رو نصب کردم بعدش فهمیدم کرک میخواد
                            بنابر این اون نسخه رو پاک کردم و نسخه 4.084 رو نصب کردم
                            حالا این نسخه 4.084 هم ........
                            خودتون ببینید

و این عکس

دوستان چه راه کاری دارند؟؟
                            ممنون
                            من نبودم آنکه از من در خیالت ساختی ...
                            پس تو هم چون دیگران چندان مرا نشناختی

دیدگاه

توی همین سایت یه سرچ بزنین نسخه بدون نیاز به کرک کردنش میتونید گیر بیارید.من تاهالا نداشتم همچین مشکلی!!
                              طب اسلامی

دیدگاه

سلام آقا مهدی. آقا پیامت رو خوندم.جدا تبریک میگم که بالاخره حل شد. :wow: :applause: میشه لطف کنی بگی چطوری حلش کردی؟ :nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X