اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت گیرنده ریموت کد لرن توسط PIC16F876 به زبان PICBASIC PRO

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت گیرنده ریموت کد لرن توسط PIC16F876 به زبان PICBASIC PRO

آقا شرمنده انقد من میپرسما ولی شما که باز همونجوری نوشتید
    نوشته اصلی توسط eshgh_namordeh
    بله درسته
    اول برنامه هم اول خاموش کردیم مجددا روشن کردیم
    که دیتای گیرنده وصل هست RF باشه :
    if rf=1 then
    t1con=%00110000: tmr1h=0 :tmr1l=0 :t1con=%00110001 ;shoro
    while rf=1
    v2.byte1=tmr1h : v2.byte0=tmr1l
    if v2>1000 then goto badesh1
    wend
    من میگم توی این زیر برنامتون مگه
    t1con=%00110001
    نباید بشه t1con=00110011 ?? بیت 1 یعنی tmr1cs مگه نباید بشه 1؟ چونکه از شمارنده میکرو استفاده میکنیم دیگه
    طب اسلامی

دیدگاه

نه دوست عزیز از تایمر 1 استفاده کردیم نه از شمارنده

شمارنده فقط تعداد پالسها را میشاره اما میخواستیم عرض پالس را اندازه بگیریم به همین جهت از تایمر 1 فقط در مد تایمر استفاده کردیم
      همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
      کانت

دیدگاه

آقا مرسی . شما تو این پست
        نه از وقفه اصلا استفاده نشده تایمر یک را در حالت شمارنده پیکربندی میکنیم
        گفتید تایمر یک رو در حالت شمارنده پیکر بندی میکنیم واس همین من قاطی کردم. پس پایه گیرندر به پورت b هم میشخ داد مثلا.ممنون از لطفتون.مرسی
        طب اسلامی

دیدگاه

آقا بازم ما مزاحم شدیم با یه سوال دیگه.میخاستم بدونم 4 بیت اول مربوط به کلید هاست یا 4 بیت آخر؟ پر ارزشا یا کم ارزشا؟؟
          طب اسلامی

دیدگاه

4 بیت آخر کلید هاست
            کانت

دیدگاه

با تشکر از راهنمایی خوبتون . میشه بپرسم prescale میکرو رو روی چند تنظیم کردین ؟ اگه اشتباه نکنم باید روی 1 به 8 باشه و اینکه فرکانس اوسیلاتور رو روی 1 به 4 گذاشتین که در مجموع میشه 1 به 32 . درسته ؟

چون من این برنامه رو با بیسیک نوشتم و با avr فرکانس 4 مگ هست و تقسیم 1 به هشت و اعداد تایمر من هم دقیقاٌ همینه .

دیدگاه

بله همینطوره
                با avr کریستال 8 مگ بهتر جواب میگیرین
                کانت

دیدگاه

دوستان کسی مدارشو ساخته جوابی گرفته اگه ساختین مدارشم بذارید ماهم استفاده کنیم
                  در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                  گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

سلام من یک سوئیچ پراید رو باز کردم داخل اون یک قطعه آیسی هست بنام pcf 7935 که به هیچ جا متصل نیست
                    جالبه وقتی که ماشین رو میخای استارت بزنی بدون اون روشن نمیشه میخام بدونم کسی هست که با این آیسی کار کرده ؟؟

دیدگاه

منم این چیپست رو دیدم و سال پیش عیدمون رو خراب کرد ، بهش میگن اموبلایزر
                      و کار اون شبیه چیپست های RFID . برای منم یه سواله که پروتکل این چیپست های چیه
                      [img width=67 height=100]http://dc365.4shared.com/img/pGCA8eEE/30607875402595991224.jpg[/img]
                      1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
                      2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
                      3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                        دوستان کسی مدارشو ساخته جوابی گرفته اگه ساختین مدارشم بذارید ماهم استفاده کنیم
                        کسی نبود؟؟؟؟
                        در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kazemihossein33
                          منم این چیپست رو دیدم و سال پیش عیدمون رو خراب کرد ، بهش میگن اموبلایزر
                          و کار اون شبیه چیپست های RFID . برای منم یه سواله که پروتکل این چیپست های چیه
                          سلام
                          خوده ناکسشه
                          نمیدونم چطوری سیستمش اگه اطلاعاتی دارید بزارید
                          ممنون

دیدگاه

پریم ابل ما صفر ولته ولی کدهای ما همه پالس مثبت هستند
                            سلام. دوست عزیز به خاطر مطلب کاملی که نوشتی ممنون... .
                            من منظورت از اینکه میگی پالس های مثبت یا اینکه تو اولین پست نوشتی "پالس با سطح منطقی" رو نمی فهمم. منظورت همون صفر ولت و پنج ولته؟
                            یه سوال دیگه : مثلا اگه یه قسمت از اون کد 24 بیتی این بود: 1001 ، اون موقع اول 3 میلی ثانیه یک داریم(پنج ولت) و بعد 1*2=2 میلی ثانیه صفر (زمین) و بعدش 3 میلی ثانیه یک داریم. درست فهمیدم؟
                            آخرین سوال: ماژول گیرنده ای که من دارم وقتی با led خروجیش رو نگاه میکنم، همیشه روشنه. اما وقتی یه دکمه از ریموت فشار میدم خاموش و روشن میشه و در انتها هم باز روشن میمونه. این موضوع مشکلی برای برنامه ایجاد نمیکنه؟
                            «ممنون»

دیدگاه

تغذیه ماژول گیرنده 5 ولت هست پس خروجیش که گفتیم پالس هست هم صفر ولت و 5 ولت هست

1001 به اینصورت میشه : برای 1 یک پالس 5 ولت به مدت 3 میلی ثانیه میاد و یک لحظه صفر میشه مجدد برای صفر یک پالس 5 ولت به مدت 1 میلی ثانیه میاد و صفر میشه ، برای صفر بعدی مجددا یک پالس 5 ولت به مدت 1 میای ثانیه میاد و صفر میشه و برای یک آخری هم یک پالس 5 ولت به مدت 3 میلی ثانیه میاد و صفر میشه

در کل همه صفر و یکها پالس مثبت 5 ولت هستند که برای یکها 3 میلی ثانیه طول پالسه و برای صفرها یک میلی ثانیه هست .

led را نباید به خروجی ماژول وصل کنید ، باید خروجیش مستقیم به میکرو وصل بشه
                              سرعت دریافت اطلاعات زیاده برای همین وقتی به led میزنید صفر و یکها اینقدر سریع هست که همیشه روشن به نظر میاد ، و چون نویز هم توی منبع تغذی هم توی هوا زیاده شما همیشه در خروجی ماژول پالس دارید .
                              وقتی ریموت میزنید چون 30 میلی ثانیه صفر میفرسته بعدش 24 بیت را یک لحظه خاموش میشه
                              کانت

دیدگاه

آقا یکی به من بگه این ریموت ماشین پراید کد توش هست یا خامه؟
                                یعنی وقتی لرن میشه از ماشین کد میگیره یا کد خودشو تو ماشین میریزه؟؟؟
                                :sad:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X