اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی منبعی کامل برای یادگیری PIC

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی منبعی کامل برای یادگیری PIC

سلام
    من یه منبع کامل برای یادگیری PIC به زبان سی میخواستم.
    لطف کنین اگه امکان داره یه کتابی که کامل و کاربردی باشه رو به من معرفی کنین.

با تشکر

پاسخ : معرفی منبعی کامل برای یادگیری PIC

من کتاب میکروکنترل های PIC به زبان C (یا یه همچین اسمی !! :mrgreen: ) نوشته ی مهندس هوار ابطحی (البته فامیلی نویسنده هم زیاد دقت نکردم! ) رو خوندم . این سایت همین نویسنده هست : http://havar.ir

کتاب خوبیه . مرجع کامل کاملی هم نیست ولی واسه شروع خیلی مناسبه. :read:

دیدگاه

سلام

کلا برای یاد گیری PIC بهترین روش چی هست ؟

اخیرا چند تا پروژه رو اینترنت گرفتم و روی PIC 12F675 پیاده کردم

ولی لذت طراحی و برنامه نویسی یه چیز دیگس

دیدگاه

با سلام
        بهترین روش کار با microcهست چون help فوق العاده قوی داره ونیازی به هیچ کتابی نیست و کتابخانه ی این نرم افزار هم خیلی قوی هست,اگه سوالی هست من در خدمتم
        با تشکر

دیدگاه

سلام
          کتاب میکروکنترلر PICمهندس حسین چهرقانی
          این کتاب به زبان C است و کامپایلر CCS را آموزش داده است

دیدگاه

سلام
            برای چی می خواید پیک یاد بگیرید؟
            من اگر دوباره بر میگشتم به زمانی که می خواستم برم دنبال پیک ، این راه رو دوباره نمی اومدم!
            شما یا برای دانشگاه یا برای کار یا برای تفریح و تنوع یا برای میل به یادگرفتن یا برای متفاوت بودن می خواید بیاید تو این وادی . ولی به هر دلیلی که می خواید بیاید پیک یاد بگیرید من پیشنهاد می کنم که این میکرو رو یاد نگیرید . وقتتون رو صرف همون آرم و ای وی آر بکنید .
            من دلایل زیادی برای حرفم دارم و مهمترینش وجود منابع فارسی گسترده برای سایر میکرو هاست که واقعا برای میکرو پیک اذیت کننده است.
            به هر حال اگر دوست دارید وارد دنیای پیک بشید ، توصیه من اینه که یکبار به صورت کامل دیتا شیت یک پیک نمونه ( مخصوصا 16f877 ) رو مطالعه بفرمایید و بعد برید سراغ نرم افزاری که دوست دارید با اون کار کنید و راهنمای دستگاه رو نیز یکبار مطالعه بفرمایید . اطلاعاتی که تو کتابها و سایر منابع هست یا عینا همین ها هستن یا اینکه اینها پیشنیازشون هستن!
            به هر حال موفق باشید
            دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

سلام کتاب pic به زبان c در فروشگاه سایت eshop.ECA.ir هست مرجع کامل ریزکنترلگرهای pic به زبان c
              سرفصلهای کتاب هم میتونین از اینجا دانلود کنید
              http://www.bookvc.com/Library/Book/33352

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدحسـین
                سلام
                برای چی می خواید پیک یاد بگیرید؟
                من اگر دوباره بر میگشتم به زمانی که می خواستم برم دنبال پیک ، این راه رو دوباره نمی اومدم!
                شما یا برای دانشگاه یا برای کار یا برای تفریح و تنوع یا برای میل به یادگرفتن یا برای متفاوت بودن می خواید بیاید تو این وادی . ولی به هر دلیلی که می خواید بیاید پیک یاد بگیرید من پیشنهاد می کنم که این میکرو رو یاد نگیرید . وقتتون رو صرف همون آرم و ای وی آر بکنید .
                من دلایل زیادی برای حرفم دارم و مهمترینش وجود منابع فارسی گسترده برای سایر میکرو هاست که واقعا برای میکرو پیک اذیت کننده است.
                به هر حال اگر دوست دارید وارد دنیای پیک بشید ، توصیه من اینه که یکبار به صورت کامل دیتا شیت یک پیک نمونه ( مخصوصا 16f877 ) رو مطالعه بفرمایید و بعد برید سراغ نرم افزاری که دوست دارید با اون کار کنید و راهنمای دستگاه رو نیز یکبار مطالعه بفرمایید . اطلاعاتی که تو کتابها و سایر منابع هست یا عینا همین ها هستن یا اینکه اینها پیشنیازشون هستن!
                به هر حال موفق باشید
                یه عمری وقت گذاشتیم با avr یه دستگاهی راه انداختیم
                رفتیم وزارت بهداشت برای مجوز تولیدش ...
                تا دیدن avr هست .... طرح رفت زیر سوال ..... گفتیم چرا ؟؟!!!
                چندتا دکترم اونجا بودن که 1001 دلیل آوردن که avr آشغال ( به دلیل سیستم عمکردیش و اینکه کاربر وسیله پزشکی نباید در معرض این ریسک های ذاتی این میکرو باشه )
                3 تاش خیلی دلیل موجهی بود که avr نداشت
                خلاصه pic و avr ظاهرا فرقی ندارند ، اما تو باتن متفاوتند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aryanaar
                  یه عمری وقت گذاشتیم با avr یه دستگاهی راه انداختیم
                  رفتیم وزارت بهداشت برای مجوز تولیدش ...
                  تا دیدن avr هست .... طرح رفت زیر سوال ..... گفتیم چرا ؟؟!!!
                  چندتا دکترم اونجا بودن که 1001 دلیل آوردن که avr آشغال ( به دلیل سیستم عمکردیش و اینکه کاربر وسیله پزشکی نباید در معرض این ریسک های ذاتی این میکرو باشه )
                  3 تاش خیلی دلیل موجهی بود که avr نداشت
                  خلاصه pic و avr ظاهرا فرقی ندارند ، اما تو باتن متفاوتند
                  جالب بود
                  شما چه دستگاه پزشکی ای ساختید ؟ ( یه جورایی به نظر می رسه همکاریم!)
                  ولی خدمتتون عرض کنم که من اگز 100 نوع دستگاه پزشکی باز کرده باشم 50 تای اونا میکرو AVR داشتن ، 40 تاشون اصلا میکرو نداشتن، 9 تاشون آرم داشتن و فقط یه دونه دستگاه آمریکایی ما قبل تاریخ دیدم که توش میکرو پیک بود ! حالا نمی دونم چطور به این دستگاه ها گیر ندادن!!!!!
                  این دلایل برتری پیک نسبت به AVR که بهتون گفتن رو میشه برای ما هم بگید ؟ آخه تو هر جا که ما رفتیم - چه سایتای فارسی چه انگلیسی - همه حول 10 یا 12 تا موضوع این دو تا رو بررسی می کردند و میگفتن که کدوم بهتره
                  دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

اگه دوست دارید pic basic pro یاد بگیرید میتونید از کتاب پروژه های عملی با میکرو کنترلر های PIC نوشته مهندس رضا ملکی از انتشارات گنج نفیس استفاده کنید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X