اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش میکروکنترولر PIC با MPLAB C

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش میکروکنترولر PIC با MPLAB C

در خصوص Wizard نظر شخصی من اینه که واسه حرفه ای شدن بهتره wizard رو بزاری کنار و همه تنظیمات رو خودت به برنامه و میکرو اعمال کنی.

دیدگاه

من تو یه برنامه میخوام از پورت A (تو PIC18F87K22) به عنوان ورودی دیجیتال استفاده کنم اما نمیشه؟ مشکلش چیه؟ بقیه پورت ها رو به راحتی میشه باهاشون کار کرد اما با پورت A مشکل دارم. ظاهرا باید حالت آنالوگ اون رو غیر فعال کنم اما نمیدونم چه جوری!!! :sad:

دیدگاه

سلام
        من تو یه برنامه میخوام از پورت A (تو PIC18F87K22) به عنوان ورودی دیجیتال استفاده کنم اما نمیشه؟ مشکلش چیه؟ بقیه پورت ها رو به راحتی میشه باهاشون کار کرد اما با پورت A مشکل دارم. ظاهرا باید حالت آنالوگ اون رو غیر فعال کنم اما نمیدونم چه جوری!!!
        این قسمت را برای مشکلتون برررسی کنین ، ان شالله به جواب خواهین رسید
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=68496.15
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

ممنون حل شد.

دیدگاه

برای میکروی pic18f67k22 با mplabx و کامپایلر xc8 هنگام کامپایل به خطای زیر بر خوردم.چطور حلش کنم؟

The program file could not be loaded: com.microchip.mplab.mdbcore.loader.LoadException: The Extended CPU Mode configuration bit is enabled, but the program was not built using extended CPU instructions.

و یک سوال سری k چه تفاوتی با j داره
            و عدد 22 یا 11 که بعد از حرف میاد چه مفهومی داره
            هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
            بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
            میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

سلام
              من تقربا با تمام پروتکل های موجود در کتابخانه c18 کار کردم وجواب گرفتم . ولی هنوز نتونستم برای پروتکل 1-wire برنامه ای بنویسم . خود c18 کتابخونه ای به نام mwire داره ولی من ازش سر در نیاوردم . میخواستم اگه میشه در مورد این دو پروتکل و نحوه راه اندازی اونها توضیح بدین . حتی الاامکان با مثال عملی .
              ITC

دیدگاه

سلام. ممنون از آموزش خوبتون
                من میخوام یک سری از توابع برنامم را توی یه فایل دیگه با پسوند .c قرار بدم و اون فایل را به برنامه اصلی ام ذخیره کنم. چطوری اینکارو انجام بدم تون MPLAB X . خودم ریختم توی یک فایل و توی فایل اصلی اونو include کردم اما error می ده... ممنون میشم راهنمایی کنین

دیدگاه

سلام دوستان من
                  میخواستم میکرو pic رو باد بگیرم میخوام بدونم از کجا باید شروع کنم ار چه منابع وچه کامپایلری استفاده کنم.
                  ایا لارمه که پدوگرمشو بخرم؟
                  ؟

چه کتابهایی رو استفاده کنم
                  اگر هدف نتوانستن بود-خدا خلقمان نميکرد.
                  دنيا را با اهنگ خود پر کن هرچند yani نباشيم.
                  گاهي وقتها آنقدر نااميد ميشوم که مي خواهم دنيايم را خراب کنم اما آاونوقت ياد پسرکي مي افتم که فرصتش تموم شده وبايد از اين قصه بره پس...

دیدگاه

سلام
                    با تشکر از آموزشهای خوب شما و آرزوی سلامتی برای انسانهای مثبتی چون شما
                    آموزشهایی که ارایه کردید برای کامپایلر XC 8 کاربرد داره یا خیر؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
                      برای میکروی pic18f67k22 با mplabx و کامپایلر xc8 هنگام کامپایل به خطای زیر بر خوردم.چطور حلش کنم؟

The program file could not be loaded: com.microchip.mplab.mdbcore.loader.LoadException: The Extended CPU Mode configuration bit is enabled, but the program was not built using extended CPU instructions.

و یک سوال سری k چه تفاوتی با j داره
                      و عدد 22 یا 11 که بعد از حرف میاد چه مفهومی داره
                      سلام
                      از تمامی کاربرا که مدت برای ارسال پاسخ به سوالاتشون بابت تاخیرم طول کشید عذر می خوام
                      برای تنظیم ریجسترهای خاص که در ابتدا برنامه یا در بین برنامه به کار گرفته می شود باید وضعیت میکرو را در حالت مورد استفاده قرار داد برای ریجستر مورد نظر ابتدا در گوشه سمت چپ روی تراشه دو بار کلیک کرده و مطابق عکس بیت را از وضعیت انتخاب خارج کنید

و سپس

مطابق توضیحات میکروچیپ خدمتتون عرض می کنم(در مدلهای PIC18)
                      در مدلهای J
                      این خانواده برای کارهای کم هزینه و با تجمع بسیار کم با با حجم پایه ای 28-100 پین ، 8-128 کیلوبایت و سرعت عملکرد بین 10-12 میلیون دستورالعمل در ثانیه ساخته شده است

در مدلهای K
                      این خانواده برای استفاده در کارهای کم مصرف انرژی ، کم هزینه و قابلیت های زیاد کاربردی منجمله ارتباطات USB ، مقایسه گرهای دیجیتال و ... ، با سرعت نهایتا 16 میلیون دستورالعمل و در تعداد پینهای 20-44 ایجاد شده است
                      که برای روشن تر شدن این توضیحات می تونین جدول زیر مشاهده کنین

نوشته اصلی توسط سید ذاکر
                      سلام
                      من تقربا با تمام پروتکل های موجود در کتابخانه c18 کار کردم وجواب گرفتم . ولی هنوز نتونستم برای پروتکل 1-wire برنامه ای بنویسم . خود c18 کتابخونه ای به نام mwire داره ولی من ازش سر در نیاوردم . میخواستم اگه میشه در مورد این دو پروتکل و نحوه راه اندازی اونها توضیح بدین . حتی الاامکان با مثال عملی .
                      سلام
                      ان شالله در اولین فرصت وقت بشه حتما این مورد هم بررسی می کنم

نوشته اصلی توسط mojtaba455f
                      سلام. ممنون از آموزش خوبتون
                      من میخوام یک سری از توابع برنامم را توی یه فایل دیگه با پسوند .c قرار بدم و اون فایل را به برنامه اصلی ام ذخیره کنم. چطوری اینکارو انجام بدم تون MPLAB X . خودم ریختم توی یک فایل و توی فایل اصلی اونو include کردم اما error می ده... ممنون میشم راهنمایی کنین
                      نگاه کنین برای این منظور ابتدا یک فایل سی در محیط پروژه خودتون در پوشه Souces files تعریف کنید و توابعتون رو در اونجا قرار بدین و فایل مورد نظرتون رو با دستور
                      کد:
                      #include "name.c"
                      به پروژه اضافه کنید اگر باز مشکلی بود فایل برنامه یا خطای نمایش داده شده را قرار بدین
                      نوشته اصلی توسط محمدرضا بهمنی
                      سلام دوستان من
                      میخواستم میکرو pic رو باد بگیرم میخوام بدونم از کجا باید شروع کنم ار چه منابع وچه کامپایلری استفاده کنم.
                      ایا لارمه که پدوگرمشو بخرم؟
                      ؟

چه کتابهایی رو استفاده کنم
                      سلام
                      در ابتدای آموزشهای نوع پروگرمر مورد استفاده توضیح داده شده است که بهتره هست که پروگرمرهای استاندارد و مورد تایید میکروچیپ مثل pickit ها را انتخاب کنید
                      من میکرو PIC رو با کتاب لاتین مزیدی که در اینترنت هم فایل پی دی افش قرار داره شروع کردم که همین رو به شما پیشنهاد می دم
                      نوشته اصلی توسط ali_invention
                      سلام
                      با تشکر از آموزشهای خوب شما و آرزوی سلامتی برای انسانهای مثبتی چون شما
                      آموزشهایی که ارایه کردید برای کامپایلر XC 8 کاربرد داره یا خیر؟
                      سلام
                      ممنونم از لطفتون
                      کامپایلر XC8 تفاوتی در نحوه برنامه نویسی نداره ولی یک سری تفاوتها در کامپایل و نحوه استفاده داره که در اولین فرصت اگر خدا بخواد نکات اصلی رو عرض می کنم خدمتتون

هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

با سلام
                        با تشکر از آموزشهای مفیدتون، یک سوال داشتم در بخش آموزش lcd :
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=65092.msg378595#msg378595
                        شما از تمام پایه های یک پورت B برای اتصال دیتای lcd استفاده کرده اید، اگر بخواهیم از نیبل بالا یا پایین استفاده کنیم چه تغییراتی باید در تابع کتابخانه داد
                        با تشکر

دیدگاه

سلام
                          خواهش می کنم ، در قسمت پروژه های همین بخش یعنی در آدرس
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...5088#msg385088
                          کتابخانه تصحیح و قرار داده شده است. ان شالله که مورد استفاده قرار بگیره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
                            سلام
                            با سلام
                            من با pic16f877a و نرم افزار mplabx با کامپایلر xc8 کار میکنم، چون با سری 16 کار میکنم یک مقدار تابع کتابخانه شما را تغییر دادم، به غیر از تابع prin که ایراد میگرفت و من کلا اون رو حذف کردم بقیه برنامه درست کامپایل شد،اما وقتی مدار را در پروتئوس بستم هیچ جوابی روی صفحه نمایش نیامد
                            سورس برنامه را با فایل پروتئوس برای شما میفرستم،ممنون میشم اشکالش رو برطرف کنید
                            http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://electronic80.persiangig.com/project.rar
                            اگر بخواهیم با lcd غیر از 2*16 استفاده کنیم باید کدام قسمت برنامه را عوض کنیم
                            مثلا من علاوه بر lcd 16*2 یک lcd مدل TS2040-1 که یک lcd 20*4 است دارم،چگونه با تغییر کتابخانه میتوانم از آن استفاده کنم

دیدگاه

با سلام
                              در 18f87j11
                              بدون کرستال خارجی و با نوسان ساز داخلی تا 8 مگ بیشتر کلاک نداره
                              با توجه به تقسیم بر 4 شدن فرکانس
                              واحد pll داخلی رو میشه فعال کرد تا کلاک ضرب در 4 بشه تا در نهایت 8 دستورات با سرعت 8 مگ اجرا بشن?
                              و فیوز بیت هارو چطور برنامه ریزی کنم
                              هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                              بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                              میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
                                سلام
                                با تشکر از مهندس عزیز که تا حالا خیلی زحمت برای آموزش کشیدی.. 2 تا سئوال داشتم.
                                1- برنامه C18 خیلی خوب هست .. اما ای کاش C8 یا CX8 را نیز توضیح می دادید... البته در کار خوب شما که شکی نیست . سئوال من اینه که این برنامه تا جایی که من یادمه قفل شکسته نیست.. من یک ورژن 3.1 رو پیدا کردم که ادعا می کرد قفل شکسته است... می خواستم ببینم این برنامه اصلن قابلیت کرک شدن رو دارد یا خیر.؟

2- آیا شما برنامه ای برای ساخت یک برد آموزشی از مجموع پروژه هایی که تا به حال بر روی این قسمت قرار داده اید دارید؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X