اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب کامپایلر C

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : انتخاب کامپایلر C

نوشته اصلی توسط AVRPIC8
    به گفته ی خود سایت microchip فقط تو ی بهینه کردن کد خروجی با هم تفاوت دارن ولی من نتیجه ی کاملا متفاوتی گرفتم.
    یعنی حداقلا برای xc8 اینرو متوجه شدم که نتنها توی بهینه کردن کد خروجی با هم تفاوت دارن بلکه حالت free ممکن باگ هم
    داشته باشه و بدجوری سر کارتون بزاره ...
    ای کاش کد خروجی اسمبلی تولیدی از کامپایلر رو واسه برنامه فوق برای نسخه Free و Pro اینجا قرار میدادین تا با بررسی اون مطمئن بشیم که حالت Free مطمئن تر از نسخه Pro کرک شده هست یا نه
    [br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]

دیدگاه

ccs توی ورژن 5 میکروهای pic32mx رو ساپورت میکنه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yusef12
        ccs توی ورژن 5 میکروهای pic32mx رو ساپورت میکنه ؟
        نه متاسفانه.CCS اصلا میکروهای 32بیتی رو ساپورت نمیکنه. نهایتا سری DSPIC33F هست.
        راستی:
        نوشته اصلی توسط freedom_truth
        من با CCS نسخه 4.130 کار می کنم. خوبه. راضیم. همین که کتابخونه هاش بازه و کلی هم مثال آماده داره عالیه.

شاهرخ جان این نسخه 5 که شما داری کرکه؟ کاربرای خبره CCSinfo میگن فعلاً با نسخه های اولیه 5 کار نکنید بهتره.
        صبر کنید تا نسخه های 5.1xx بیاد تا Stable باشه و مشکلاتش رفع شده باشه.

تا اونجا که میدونم ccs نسخه دانش آموزی هم داره ولی باز هم برای ما گرونه.
        این نسخه هایی که شما استفاده می کنید کرک شده یا برو بچه های sonsivri لایسنسشو به اشتراک میزارن؟
        الان ورژن 5.021 رو استفاده میکنم؛کرک شده.اما راستش خاطرم نیست کرکش رو از کجا برداشتم.یکی از بچه ها تو سایت یه لینک معرفی کرده بود؛ از اونجا دانلود کردم.
        این که میگن این نسخه ها ممکنه ایراد داشته باشه؛احساس میکنم راست میگن!
        من تو CCS تازه کار هستم،اولین پروژه م هم که تقریبا تفننی دارم روش کار میکنم، یه مورد جالب داره که اصلا نتونستم رفعش کنم.اون هم اینه که اول برنامه دوتا پایه ی خروجی رو صفر میکنم؛ ولی همین که تغذیه میکرو وصل میشه، یه لحظه خیلی کوتاه و سریع خروجی روشن و خاموش میشه.
        نسخه های قدیمی رو میشه لینک بدین واسه دانلود؟ :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
          اون هم اینه که اول برنامه دوتا پایه ی خروجی رو صفر میکنم؛ ولی همین که تغذیه میکرو وصل میشه، یه لحظه خیلی کوتاه و سریع خروجی روشن و خاموش میشه.
          احتمالا خودتون این مورد رو میدونید برهر حال محض یادآوری مقدار اولیه رجیستر LAT میکروهای 8 بیتی PIC برخلاف AVR دارای مقدار اولیه مشخص شده نیست طبق عکس زیر مشخص هست که رجیستر TRIS در لحظه شروع به کار میکرو ورودی هست ولی نباید بدون مقدار دهی اولیه به رجیستر LAT و یا PORT پایه ها رو خروجی کرد:

[br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ConstantError
            ای کاش کد خروجی اسمبلی تولیدی از کامپایلر رو واسه برنامه فوق برای نسخه Free و Pro اینجا قرار میدادین تا با بررسی اون مطمئن بشیم که حالت Free مطمئن تر از نسخه Pro کرک شده هست یا نه
            نسخه ی pro کرک شده رو تقریبا دوسال میشه که دارم استفاده می کنم مشکلی نداشته اون برنامه رو هم که میگید بلافاصله با کرک هم چک کرده
            بودم وجواب داد.
            در زندگيت به کسي اعتــــماد کن که به او ايمــــان داري نه احســاس . . .

چه بسيار انسان ها ديدم تنشان لباس نبود؛و چه بسيار لباس ها ديدم که انساني درونش نبود ...!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
              یه مورد جالب داره که اصلا نتونستم رفعش کنم...
              میخای تاپیک بزن در موردش صحبت کنیم. البته اگه با نکته دوستمون ConstantError مشکلت حل نشده.
              نسخه های قدیمی رو میشه لینک بدین واسه دانلود؟ :redface:
              4.130 که من استفاده میکنم تو همون تاپیک CCS Compiler FULL Versions تو بخش نرم افزار ها هست.
              این لینک پستشه:
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=40620.0

دیدگاه

من خودم با CCS کار میکنم و راضیم ولی یه مشکلی هست توی بازار منبع برای مطالعه براش کمه یعنی کامپلر های دیگه تا جایی که من دیدم منابع بهتری برای مطالعه دارند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X