اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرسش و پاسخ آموزش کامپایلر XC8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پرسش و پاسخ آموزش کامپایلر XC8

نوشته اصلی توسط pedric
    سلام
    من سوالی داشتم درباره ی کامپایلر xc8
    من با نسخه free کار کردم و هیچ مشکلی نبود تا وارد دستورهای i2c شدم
    وقتی دستورای ()ReadI2C و ()WriteI2C رو می نویسم کامپایلر موقع کامپایل این خطارو میده
    warning: (1273) Omniscient Code Generation not available in Free mode
    و کد کامپایل نمیشه
    اگر تجربه ای در این مورد دارید ممنون میشم که راهنمایی کنید
    سلام دوست عزیز این خطا(error) نیست و تنها warning یا اخطار هستش که مشکلی ایجاد نمیکنه .و تنها داره میگه که شما در مود رایگان کامپایلر هستید و از همه ی امکانات بهینه سازی نمیتونید استفاده کنید .اگه کرک برای رفتن به حالت پیشرفته رو بگیرید دیگه این اخطار رو هم نمیگیرید.برای توضیحات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=99333.0
    ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
    شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

سلام
      ممنون از راهنمایی شما البته من این کرک گرفتم ولی تاثیری نداشت که استاد عزیز فرمودن تا پایان هفته اگر امکانش باشه توضیحاتی اضافه میکنن به کرک
      در حال حاظر من مجبور شدم که با رجیستری های i2c سر و کله بزنم چون برنامه اجازه کامپایل نمیده وقتی از یکی از دستورات read یا write استفاده میکنم
      البته حتما از بی اطلاعی من نسبت به این کامپالر هست که نمیتونم از این دستورات استفاده صحیح کنم ولی به ناچار باید برای این بخش از اول همه ی کارهارو انجام بدم
      از دوستان اگر کسی تجربه ای در ضمینه کار با i2c در کامپایلر xc8 برای سری 16f دارن منو از راهنمایی هاشون بی نصیب نزارن
      با تشکر از همگی

دیدگاه

مشکل احتمالا از برنامه شما هست.اگه برنامتون رو بذارید بهتر میشه راهنمایی کرد.
        چون حتی اگه تو حالت رایگان هم که باشی تو کامپایل هیچ محدودیتی وجود نداره و تنها فرق نسخه پولی با رایگان در بهینه سازی کد هست که باعث میشه حجم کدهگز تولیدی کاهش پیدا کنه و حافظه فلش کمتری رو بگیره .
        ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
        شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

من تو برنامه چیزی ننوشتم چون سعی می کنم اول قسمت های مختلف رو جدا جدا تست کنم بعد به هم وصلشون کنم
          فقط وقتی از دستور پیش فرض ()WriteI2C یا ()ReadI2C استفاده میکنم ارور میگیره و کامپایل انجام نمیشه
          البته دارم روش کار می کنم فعلا یه ایرادی پیدا کردم که اگر جواب بده حتما توضیح میدم
          بازم ممنون از پیگیری شما
          اگر مثالی در این ضمینه به چشمتون اومد بندرو راهنمایی کنین

دیدگاه

اینم مثال از خود میکروچیپ :wow::
            http://www.4shared.com/rar/LGkLeRRKba/microchip_code_example.html
            شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

سلام من در مورد کرک سوال دارم من تا حالا بدون کرک کار کردم الان که از کرک استفاده کردم به نظرم هیچ فرقی نکرد تا جایی که من میدونم نسخه pro باید یه فرقایی با نسخه رایگان داشته باشه مثلا از نظر میزان حافظه مصرفی باید به میزان قابل توجهی فکر کنم 55% بهینه تر عمل کنه ولی من الان مقایسه میکنم هیچ فرقی نداره .برای مثال من تا الان نسخه 1.31 استفاده کردم کرکش کردم هیچ فرقی نداشت بعد نسخه 1.32 رو نصب کردم البته بدون کرک با قبلی مقایسه کردم بازم فرقی نداشت! تازه تا جاییم که میدونم این نسخه 1.32 که من نصب کردم باید تا دو ماهی pro باشه!این چجوریاست!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد دلفان
                سلام من در مورد کرک سوال دارم من تا حالا بدون کرک کار کردم الان که از کرک استفاده کردم به نظرم هیچ فرقی نکرد تا جایی که من میدونم نسخه pro باید یه فرقایی با نسخه رایگان داشته باشه مثلا از نظر میزان حافظه مصرفی باید به میزان قابل توجهی فکر کنم 55% بهینه تر عمل کنه ولی من الان مقایسه میکنم هیچ فرقی نداره .برای مثال من تا الان نسخه 1.31 استفاده کردم کرکش کردم هیچ فرقی نداشت بعد نسخه 1.32 رو نصب کردم البته بدون کرک با قبلی مقایسه کردم بازم فرقی نداشت! تازه تا جاییم که میدونم این نسخه 1.32 که من نصب کردم باید تا دو ماهی pro باشه!این چجوریاست!!!
                سلام اول clean& build رو بزنید بعد که کامپایل شد تو اون توضیحاتی که زیرش مینویسه و ببینید Microchip MPLAB XC8 C Compiler (PRO Mode) V1.32.رو دارید یا نه.اگه freeبود تو قسمت پروِژه هاتون راست کلیک کنید و properties رو بزنید .در قسمت xc8 compiler در جلوی option categories قسمت optimization رو انتخاب کنید بعدoperation mode رو به حالت pro ببرید .ببینید تفاوتی میکند یا خیر
                شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

ممنون اره جواب داد حافظه فلشم 30% آزاد شد البته فقط در نسخه 1.31 رو حالت pro کار کرد در نسخه 1.32 رو همون حالت free کار میکنه

دیدگاه

با سلام
                    xc8 v1.32 و mplab x v2.05 را نصب کردم ولی تو نصب کرک ها جواب نداد. وهنوز رو مدfree کار می کند.
                    بنظر شما مشکل از کرک است یا روش نصب کرک.
                    هر کدام که مشکل از آن است و کرک جواب نمی دهد را اشاره کنید

با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahmood5838
                      با سلام
                      xc8 v1.32 و mplab x v2.05 را نصب کردم ولی تو نصب کرک ها جواب نداد. وهنوز رو مدfree کار می کند.
                      بنظر شما مشکل از کرک است یا روش نصب کرک.
                      هر کدام که مشکل از آن است و کرک جواب نمی دهد را اشاره کنید

با تشکر
                      پاسخ شماره 21 رو که دوستمون phoenix2000 نوشته است رو بخونید. حتما جواب میگیرید.
                      موقث باشید

دیدگاه

سلام، چرا پس آموزشهای مربوطه ادامه پیدا نکرد؟ خیلی خوب داشت پیش میرفت...
                        When one door closes, another opens; but we often look so long and so regretfully upon the closed door that we do not see the one that has opened for us.

- Alexander Graham Bell

دیدگاه

فایلهایی که آقای حسینی تو بخش آموزش پلود کرده بودن پاک شده! به خودشون اطلاع دادم ولی متاسفانه جوابی نگرفتم!!!
                          دوستانی که این فایلها رو دانلود کردن میتونن اونا رو اینجا بزارن تا ما هم استفاده کنیم؟

با تشکر

دیدگاه

سلام
                            لطف میکنید کتابخوانه LCD رو مجدد پلود کنید!
                            دیدگاه

سوال
                              فرق بین اینکه فایل های هدر include کنیم و یا از منو سمت چپ هدر هارو به برنامه اظافه کنیم چیه ؟؟؟
                              سوال دوم چرا وقتی یه اررور میده اون خطا بیشتر وقتا نمایش نمیده و به تابع Makefile میره که اصلا معلوم نیست چی میگه ؟؟؟
                              این خطایی هست که میده و مستقیم به تابع make میره که اون تابع هم خودش ساخته
                              [code=c]
                              make[2]: Leaving directory 'H:/Project/Pic/Project94/Abs/elexaver1.7 pic/CODE/V3_Mplab/V2 mToch/V1/Elx_Lighte.X'
                              nbproject/Makefile-default.mk recipe for target '.build-conf' failed
                              make[1]: Leaving directory 'H:/Project/Pic/Project94/Abs/elexaver1.7 pic/CODE/V3_Mplab/V2 mToch/V1/Elx_Lighte.X'
                              nbproject/Makefile-impl.mk recipe for target '.build-impl' failed
                              make[2]: *** [dist/default/production/Elexa_Lighte.X.production.hex] Error 1
                              make[1]: *** [.build-conf] Error 2
                              make: *** [.build-impl] Error 2
                              [/code]

دیدگاه

سلام دوستان وقت بخیر دویستان من طبق آموزش که دوست عزیزمون دادن برای کرک xc8 رفتم جلو ولی جواب نگرفتم البته تو تنظیمات پروژه هم رفتم و سطح کامپایل رو روی pro گذاشتم ولی بازم نشد

من به تازگی از avr اومدم رو pic و لی فکر نمیکردم اینقدر کامپایلراش مشکلش داشته باشن
                                لطفا کمک کنید موندم چیکار کنم؟؟!؟؟!؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X