اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو و تبادل نظر] مقایسه کامپایلرهای CCS و MIKRO C

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : [گفتگو و تبادل نظر] مقایسه کامپایلرهای CCS و MIKRO C

نوشته اصلی توسط mehran901 نمایش پست ها

MikroC
    ..
    عیب بزرگ : در برنامه های بزرگ عده زیادی رو فلج کرده به صورتی که برنامه در بخش های مختلف دچار ایراد های خارج از دسترس میشه مثلا بخش هایی از برنامه اجرا نمیشن و ... که دوستان داخل این انجمن و انجمن های خارجی همگی بهش اشاره کردن مثلا گفتن فلش میکرو بیشتر 50 درصد پر میشه اتفاقات عجیب میوفته که باگ برنامه هست !
    ..
    البته ورژن های قبلی میکرو سی واقعا از این بابت اذیت میکرد
    بعضی وقتها پس از دیباگ بسیار متوجه میشدم ، یک خط از کد را اجرا نمی کند و باید آن خط تکرار شود تا اجرا شود
    ولی بعدا ممکن بود آن دو خط دوبار اجرا شوند و افتضاح به بار بیاد
    ولی گویا در آخرین نسخه ، اکثر مشکلات حل شده
    یعنی ورژن 6.6.3 و بالاتر

برنامه من الان 99 در صد فلش رو پر کرده
    با چهار اینتراپت فعال و برنامه ای مملو از پوینتر ، بدون هیچ مشکلی در 48 مگاهرتز اجرا میشود

نوشته اصلی توسط elfian نمایش پست ها
    ..
    4:حجم کد خروجی زیادmikro در برابر mplab (در حالت استاندارد )
    ..

من متوجه شدم کدی که میکر سی برای ساختار های چند بعدی پوینتری (یا آرایه ای) تولید میکند ، بسیار حجیم است
    در این گونه مواقع متعیر هایی که بصورت پوینتری مورد استفاده شوند را در متغیر های محلی ذخیره میکنم (کش میکنم)
    و بعد از دسترسی و تغییر متغیر ، آن را در جای خودش قرار میدهم
    به عنوان مثال به جای کد زیر:

کد:
    if(menu[i].field[j].val>0) menu[i].field[j].val++;

از کد زیر استفاده میکنم

کد:
    Xmenu * m=&menu[i];
    Xfield * f=&m->field[j];
    int v=f->val;

if(v>0)  v++;

f->val=v;
    حجم کد بسیار کاهش پیدا میکند

اصولا باید کامپایلر همین کار را خودش انجام میداد

دیدگاه

پاسخ : مقایسه کامپایلرهای CCS و MIKRO C

سلام و عرض ادب پیشنهاد من Mplab هست ولی اگه در avr قبلا به صورت رجیستری کار نمیکردین یکم برای شروع سخت خواهد بود در این صورت میتونین با کتاب آقای منوچهری CCS هست شروع کنید دید خوبی بهتون میده و سریع به شکل رجیستری در mplab وارد بشین موفق باشین
      من در avr با رجیسترها کار میکردم.(اتمل استودیو) .درضمن میخوام از مبتدی به صورت خود اموز و بصورت حرفه ای کار کنم.پیشنهاد شما کدام کامپایلر و چه مرجع کتاب است .ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369 نمایش پست ها
        من در avr با رجیسترها کار میکردم.(اتمل استودیو) .درضمن میخوام از مبتدی به صورت خود اموز و بصورت حرفه ای کار کنم.پیشنهاد شما کدام کامپایلر و چه مرجع کتاب است .ممنون
        گفتم که مهندس MPLAB
        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

گفتم که مهندس MPLAB
          متشکرم.خوب در این زمینه کتابی پیشنهاد میکنید؟؟

دیدگاه

[QUOTE=mehran901;668468]سلام و عرض ادب پیشنهاد من Mplab هست ولی اگه در avr قبلا به صورت رجیستری کار نمیکردین یکم برای شروع سخت خواهد بود در این صورت میتونین با کتاب آقای منوچهری CCS هست شروع کنید دید خوبی بهتون میده و سریع به شکل رجیستری در mplab وارد بشین موفق باشین[/QUOTE
            سلام و عرض ادب
            مهندس ممکنه در مورد برنامه نویسی به شکل رجیستری کمی توضیح بدین
            من قبلا با کد ویژن و avr کار میکردم و خیلی مسلط نیستم
            با تشکر

دیدگاه

[QUOTE=said2;669284]
              سلام و عرض ادب پیشنهاد من Mplab هست ولی اگه در avr قبلا به صورت رجیستری کار نمیکردین یکم برای شروع سخت خواهد بود در این صورت میتونین با کتاب آقای منوچهری CCS هست شروع کنید دید خوبی بهتون میده و سریع به شکل رجیستری در mplab وارد بشین موفق باشین[/QUOTE
              سلام و عرض ادب
              مهندس ممکنه در مورد برنامه نویسی به شکل رجیستری کمی توضیح بدین
              من قبلا با کد ویژن و avr کار میکردم و خیلی مسلط نیستم
              با تشکر
              سلام
              منظور بنده از رجیستری کار کردن به این صورت هست که فرضا شما به سادگی با دستورات آماده در ارتباط نیستین ( البته خیلی دستورات رو خودش ساپورت میکنه ) ولی مثل کدویژن برای هرچیزی شما از ی دستور آماده استفاده نمیتونین بکنین بلکه مثلا کاری شبیه به کدویزاد کدویژن رو خودتون باید انجام بدید
              اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

[QUOTE=mehran901;669523]
                نوشته اصلی توسط said2 نمایش پست ها
                سلام
                منظور بنده از رجیستری کار کردن به این صورت هست که فرضا شما به سادگی با دستورات آماده در ارتباط نیستین ( البته خیلی دستورات رو خودش ساپورت میکنه ) ولی مثل کدویژن برای هرچیزی شما از ی دستور آماده استفاده نمیتونین بکنین بلکه مثلا کاری شبیه به کدویزاد کدویژن رو خودتون باید انجام بدید
                با عرض سلام.جناب مهندس ضمن تشکر از راهنمایی شما به سوی نرم افزار MPLAB و کامپایلر XC8 رفتم .اما تو اونجا به مشکلاتی برخورد کردم و تو راهنمای نرم افزا هم هرچی گشتم نتونستم کمکی بگیرم.مثلا یکی ز مشکلات این هستش که برنامه فایل هگزی در خروجیش تولید نمیکنه.البته برنامه ساده ای هم که نوشتم هم کامپایل میشه و هو دیباگ و هچی گونه مشکلی نداره اما نمیدونم چیکار کنم تا فایل هگزشو در عمل بدست بیارم و بریزم رو میکرو
                اگر کتاب یا مرجعی هم در این زمینه دارین معرفی کنید تشکر

دیدگاه

با سلام .نمیدونم چرا اما مشکلم حل شد یعنی امدم و همون برنامه را با یک پروژه جدید نوشتم.جالب اینجاست که مشکل هم حل و خروجی فایل هگزا بهم داد.پس نرم افزار mplab هم میتونه دارای باگ باشه.درسته ؟؟؟؟
                  اخه پس چرا برای یه خانواده همون برنامه جواب داد ولی برای ای سی دیگه جواب نداد؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369 نمایش پست ها
                    با سلام .نمیدونم چرا اما مشکلم حل شد یعنی امدم و همون برنامه را با یک پروژه جدید نوشتم.جالب اینجاست که مشکل هم حل و خروجی فایل هگزا بهم داد.پس نرم افزار mplab هم میتونه دارای باگ باشه.درسته ؟؟؟؟
                    اخه پس چرا برای یه خانواده همون برنامه جواب داد ولی برای ای سی دیگه جواب نداد؟؟؟
                    سلام بیشتر نرم افزارهایی که در اختیارمون هستند باگ رو دارن
                    چون اصل نیست اصل رو هم بخواهی بخری چون به دلار حساب میشه
                    خیلی گرون تموم می شه
                    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X