اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی dac داخلی میکروکنترلر pic16f1782

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی dac داخلی میکروکنترلر pic16f1782

سلام دوستان خسته نباشید
    من به عنوان یه تازه کار با میکرو های pic و کامپایلر ccs میخواستم بپرسم ک چطور میتونم خروجی دیجیتال به آنالوگ 8 بیتی میکروی 16f1782 رو راه اندازی بکنم بطوریکه بتونه ولتاژ 0 تا 5 ولت یا ... رو تولید کنه
    ممنون میشم از راهنمایی دوستان با تجربه انجمن

پاسخ : راه اندازی dac داخلی میکروکنترلر pic16f1782

سلام.
    1-کامپایلر از این میکرو پشتیبانی میکنه؟ اگر بله، حتما توابع مربوطه رو هم داره. لذا به Help کامپایلر مراجعه بکنین.
    2- به دیتاشیت رجوع بکنین و بخش مربوط به DAC رو مطالعه بکنین تا از نحوه ی عملکردش اطلاع داشته باشین. شاید نیاز بشه که مستقیما با رجیسترها کار بکنین.
    موفق باشید.

دیدگاه

سلام
      دوست عزیز من توی نرم افزار ccs و mplab چیزی درمورد dac پیدا نکردم لطفا اگر اطلاعاتی در مورد راه اندازی کامل dac دارین من رو بی نصیب نکنید
      زبان برنامه نویسی هم c هستش ممنون
      منظورتون دقیقا از رجیسترها چیه ؟ من دیتاشیت رو خوندم فقط پایه های خروجی مثبت و منفی dac رو مشخص کرده و کلی توضیح داده

دیدگاه

دوست من این نتیجه ی سرچ عبارت DAC توی help کامپایلر هست:

These options let the user configure and use the digital to analog converter module. They are only available on devices with the DAC hardware. The options for the functions and directives vary depending on the chip and are listed in the device header file.

کلا دو تا تابع هم بیشتر نداره که عبارت هستند از
        setup_dac و dac_write

یه سرچ بزنین نتیجه ش رو میبینین.

دیدگاه

خیلی ممنون مهندس لطف کردین
          دستورات و توضیحات رو از help خوندم
          اما توی دیتاشیت نحوه کار با رجیستر رو نگفته و من برای فعال سازی DAC باید با رجیستر ها کار کنم . چطور باید بیت هارو تنظیم کنم ؟
          ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mosahneh نمایش پست ها
            خیلی ممنون مهندس لطف کردین
            دستورات و توضیحات رو از help خوندم
            اما توی دیتاشیت نحوه کار با رجیستر رو نگفته و من برای فعال سازی DAC باید با رجیستر ها کار کنم . چطور باید بیت هارو تنظیم کنم ؟
            ممنونم
            تو دیتاشیت که قرار نیست نحوه ی کار رو با جزئیات شرح بده. فقط مینویسه فلان بیت اگه 0 باشه اینطور میشه و اگه 1 باشه اونطور میشه.
            جدا از اون، اگه با CCS کار میکنی، دیگه با رجیسترها چیکار داری؟!! فقط تابع مربوطه رو فراخوانی میکنی و تمام.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X